Jaký otec, takový klaun (S03E06) (epizoda)

Like Father, Like Clown

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 22 min

Šiesta epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Like Father, Like Clown" (Aký otec, taký klaun). Televízny komik klaun Šáša Krusty trpí silnými depresiami, pretože ho trápi vzťah s jeho otcom. Keď sa Šaša vydal na drájhu komedianta jeho otec na neho zanevrel. Bart Simpson a jeho sestra Liza sa pokúsia ich uzmieriť. Nebude to však jednoduché, pretože Krustiho otec Hyman Krustofsky je ortodoxný židovský rabín. *****(24.6.2018)

90%(22.4.2018)

"Synku, nemusíš v celém životě chodit po mých stopách." "To ne, mě se po tobě nechce ani chodit na záchod." "Ty jeden mrňavej!"(28.1.2018)

Kino promítá: For your thighs only, Crocodile done me, Doctor Strangepants(21.1.2017)

Epizódy so Šášou nepatria medzi tie úplne najšpičkovejšie, ale stále dostatočne pobavia. Najmä jeho večera u Simsponovcov, kde mu pri jazdení na bivykli v ich obývačke naša rodinka poradí, že u nich doma môže byť sám sebou... Nalseduje dojímavý príbeh stretnutia s otcom po 25 rokoch, ktorý mu kedysi nedokázal odpustiť, že sa chce stať klaunom. A Homer sa dozvie, že Mel Brooks je Žid. Ja zase, že aj William Schattner je Žid. Ono ale prvá poznámka asi viac súvisí s tým, že je tu málo Homera a nie s tým, že je tu veľa Krustyho.(19.1.2021)

• - V této epizodě se poprvé objevil rabín Krustofsky. (Duoscop)