Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hokej vyžaduje už od útlého věku velké nasazení, ba dokonce oběti. Třináctiletí hráči žákovského hokejového mužstva, které vede zkušený a vnímavý trenér, se potýkají s nejrůznějšími problémy svého věku, prvními láskami i sníženou sebedůvěrou, kázeňskými potížemi, ale nakonec všechny pohltí vědomí odpovědnosti. Film se dotýká odvrácené strany náročného sportu, avšak počíná si často dětinsky a zjednodušuje složité motivace dospívajících kluků. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

duklak2 

všechny recenze uživatele

Vkusný film pro dospívající. Vidíme různé potíže mladých kluků, kteří hrají hokej. Mladí hoši začínají takříkajíc "žít". Začíná se v nich vzbuzovat "živá" krev. V dnešní době děti v jejich věku prožívají úplně jiný život. Hlavně tedy díky internetovému světu. Škoda, že je tento snímek "zapomenutý" někde v televizním archívu. ()

HonzaSim 

všechny recenze uživatele

I přes nekvalitní obraz jsem se rozhodl na to podívat, hlavně kvůli hokejovému prostředí. Divím se, že v televizi dávají kdejakou blbost stopadesátkrát tento slušný československý film jsem neviděl vysílat ani jednou. Nechybí ani zvučné herecké obsazení, což vlastně na tu dobu byla téměř samozřejmost. Film pěkně vystihuje dění ohledně tréninků a zápasů a děj měl spád. Plusem jsou také souvislé, neprostříhané akce, které dovolí divákovi se zažrat do hry na ledě. Konec mi přišel až nepřirozeně rychle ukončený a to trochu snižuje mé hodnocení. Příjemnou atmosféru dodávají filmu "hokejové" písničky, takže zůstanu u kladnějšího hodnocení se čtyřmi hvězdami. 70% ()

Reklama

lena60 

všechny recenze uživatele

Malý velký hokejista byl nejspíš jedním z prvních filmů, které jsem jako dítě viděla v kině. Už jsem nepočítala s tím, že svou matnou vzpomínku z dětství ještě jednou oživím. Leč film se mi podařilo sehnat a ani s odstupem několika let mě nezklamal. Klasický dětský normalizační film s malým výchovným poselstvím. Pro mě především nostalgie jako hrom. Natočeno ve spolupráci s hokejovým klubem TJ Gottwaldov!!! :-) ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Na tomhle dětském filmu není nic moc pozoruhodného (do sportovní školy jsem nechodil, ačkoli už 15 let na jedné takové učím), kromě dvou nesmrtelných hlášek, které si pamatuju od doby školního filmového představení: "Špičkový sportovec musí dobře jíst" (Mrkvička) a "Podívej, ta dvanáctka, Hájek, není špatnej, co?" "Ne, je ještě horší" (Lábus a trenér Tomek). Po těch letech mě to při uvedení na stanici cs film znovu dostalo. (A nezapomeňme na jemnou kritiku režimu při scéně zkoušení z dějepisu o "vysokých funkcionářích vyhozených při defenestarci z Pražského hradu"!) ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Tehdy ještě Gottwaldovské filmové ateliéry, dali možnost vzniknout tomuto sportovnímu filmu z hokejového prostředí. Jako nacti letý kluk, jsem na něj koukal s velikým nadšením, je to totiž jedna z mála příležitostí, kdy měl český vlastně československý kluk, možnost vidět zákulisí dětského hokeje a tu všudypřítomnou dřinu, která ho provázela Celkem hezký rodinný film, na nedělní odpoledne. ()

Zajímavosti (13)

  • Pavel Ročeň (Petr Gazdoš) spomína: „Hrozne som sa tešil na hercov, ktorých som bežne vídal na obrazovke. Pri filmovaní som potom zisťoval, aký kto je. Nikto sa nad nikoho nepovyšoval, všetci boli výborní. Vtedy to bol pre mňa úžasný zážitok. Ako malý chlapec som si mohol zahrať vo filme popri slávnych hercoch. A aj s odstupom času môžem povedať, že to bola skvelá skúsenosť. Neskôr mi z východonemeckého filmového štúdia DEFA zavolal Harro Zimmerman. Trochu hovoril po česky a Malého veľkého hokejistu videl, pretože naše filmy bežali aj v Nemecku. Harry robil predstavenie pre deti ako klaun Beppo, a tak si ma pozval ako českého detského herca do Berlína. Išli sme potom trojmesačné turné po tamojších školách, kde ma predstavoval ako hlavného herca filmu Malý veľký hokejista.“ Po odvysielaní filmu v televízii sa stala z Pavla Ročeňa v domovských Pardubiciach hviezda, najmä v škole, kde ho deti aj dospelí okamžite spoznávali. A niektorí ho spoznávajú dodnes. [Zdroj: Náš REGION] (Raccoon.city)
  • Druhým odborným poradcem filmu byl ing. Miroslav Pavelka, od 60. let dlouholetý úspěšný trenér gottwaldovského dorostu, se kterým získal opakovaně titul republikového mistra. Trénoval mimo jiné i Jiřího Králíka, pozdějšího brankáře reprezentačního výběru a člena týmu, který vyhrál mistrovství světa v roce 1985. (Castrator)
  • Do úlohy trinásťročných chlapcov mladých hokejistov boli vyberaní neherci. Z celej republiky si vybrali asi päťtisíc chlapcov, z ktorých si nakoniec vybrali iba pár do filmu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama