Dnes již klasické dílo Rvačka mezi muži patří mezi nejlepší tzv. Film noir nebo-li žánru černého filmu a stal se vzorem pro mnohé filmy natočené v tomto duchu během dalších desetiletí, a to nejen ve Francii. Režisér Jules Dassin nepotřebuje k vyjádření napětí mnoho slov, černobílý obraz dodává dílu nevšední poezii a syrovost zároveň. Dassin vychází z autentického popisu prostředí pařížského podsvětí. O filmu lze směle říci, že je to vloupání zapsané do filmových dějin. Tony se po pěti letech vrací z vězení a pečlivě naplánuje poslední velkou loupež svého života. Samotné vyloupení klenotnictví proběhne podle plánu, ale pak do hry vstoupí náhoda a nepřátelský gang, který se pokusí všemi prostředky kořist ukrást. Neúprosná válka gangů si vyžádá krvavé oběti. Režisér Jules Dassin, který za svůj film získal v Cannes cenu za režii, si sám zahrál jednoho z gangsterů. (oficiální text distributora)

jack_scott

Na to, jak je to staré, je to hodně drsné a zajimavé. Přitom je to opravdu "stará škola" celý tenhle filmek. Hodně dobré, **** a 80% ()

tombender

Asi nejlepší filmová vloupačka, jakou jsem kdy viděl! A to napětí, k jehož vytvoření nebylo potřeba žádných zvukových efektů nebo hudby, a přitom by se dalo doslova krájet. No prostě pro filmového labužníka vskutku lahodné sousto. ()

aronofsky

V padesátých letech vznikly v ČS kriminálky typu: Král Šumavy, 105 % alibi, Smrt v sedle. A ve Francii? Rififi. To snad mluví za vše. ()

sibskyn

Dokonalý film z Francie. Skvěle natočený, dobrá zápletka, úžasná kamera a vynikající herecké výkony. Must see from French cinematography. ()

gizi

Na svou dobu dost dobré, i po těch letech stále dobré, hlavně druhá půle, ovšem aby se to tak vyvinulo, bylo třeba něco hodně zkonit a to tam nějak nepasuje. 70% a 3*. ()

Hombre8

Ve své době a na svou dobu možná dobré, ale na můj vkus plné hloupostí. Ani režijní a herecká stránka mě nijak neuchvátila. Krásné prostředí a atmosféra Paříže padesátých let, která už bohužel nenávratně zmizela. Díky tomu hvězda navíc. ()

monika_cz

Film se mi líbil, nenudila jsem se. Co však bylo horší, tak začátek, kde jsem stále čekala, kdy vypukne akce, ale samotná akce pak stála za to. Hlavně část, kdy probíhala loupež a kdy nikdo neřekne ani slovo a přesto se člověk dívá se zatajeným dechem. Zklamaná jsem byla z konce, kdy Jo (Carl Möhner) neposlech a jel vyměnit peníze za syna, dalo se čekat, že to tak skončí. Jinak se mi film líbil, takže 4*. ()

McGuffin

Rvačka mezi muži, Du rififi chez les hommes je příběh René Wheelera podle knihy Auguste Le Bretona o práci zlodějů. I když se výnosná, dlouho a důkladnė připravovaná i provedená loupež zdaří, zloději si na své nepřijdou, zemřou. Pointa dá za pravdu spravedlnosti, ne pracovitosti. Historka z nedělní školy, Dannyho parťáci naruby. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

StaryMech

K uvěření tento vzor pro Melvillovy onanistické fantazie - nedostižný, protože schopný nazřít sebe sama i z ženského pohledu - není, ale nabízí uvěřitelnou denní i noční Paříž a hlavně mnoho okamžiků pro nás onanistické mužské diváky nedocenitelných.  Režisér si zahrál Cesara; Radek99 dělá filmu dobrého advokáta. ()

Petbrab

To je film, který nezestárne. Poněvadž zub času překoná černobílý film, stará auta i staré domy. Nic není uspěchané, každá vteřina filmu je využita. A závěru i společenské poučení. A kromě toho žádný sentiment. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015

Al Pacino zlodejom šperkov

Al Pacino zlodejom šperkov

19.08.2005

Režisér Harold Becker si v pripravovanom kriminálnom thrilleri RIFIFI potretíkrát zopakuje spoluprácu s Al Pacinom (na obr.). Pôjde o remake francúzskej noir klasiky z roku 1955 o zlodejovi šperkov,… (více)