V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

INDYANA odpad!

Stupidna americká stredozapadná dokumentárna nechutná gangstersko - spiritisticka zlátanina bez ladi a skladu. Opäť raz príklad ako hodnotenie csfd klame. ODPAD! ()

flegmos

Tak dobry film som uz davno nevidel. Mam chut si precitat predlohu. Uznavam ze to nemusi byt salka kavy pre kazdeho ale toto sa mi pacilo. Tempo herci i tie americke realie - parada. Tlieskam ()

jetyl

,, Vše se dá vyřešit, jen najít tu správnou chvíli.." Ocitnout se v 50tých, 60tých letech na americkém Středozápadě, tak dávám nohy na ramena a padám pryč, protože většina filmů, které jsem z tohoto období viděl, mně utvrzují v tom, že tady není určitě bezpečno, ať už bych potkal šerifa, místního pastora, nebo vlastně jen chlápky popíjející pivo na benzince.. Atmosféra, výprava, kamera, scénář, za mně prostě vše na jedničku, vlastně za pět hvězd. Ale co mně nejvíce uchvátilo, byly herecké výkony opravdu všech.. nehledě na  nedávno víceméně dětské hvězdy, které zřejmě pod skvělým režijním vedením předvedly parádní výkony (skvělý Melling, i Wasikowska).. A Pattinson jako slizký pastor? Bravo ! ()

Petrval

Některá místa přitahují zlo a zde jse na jedno podíváme. Plejáda výborných herců hrající různé exoty a psychopaty s vlastíma tajemnýma životama a hříchama, temný příběh a hlas vypravěče uvádějící nás do děje je to co mě na filmu bavilo. Mínus je přílišná délka a některá slabší místa i tak dávám 3* ()

karelhura

Čumím na kokotiny a takový majstrštyk málem nechám prošumět. Možná mě odrazoval ten spiderman ale v tomhle byl cool. ()

Akatinka

Nebylo to úplně zlé. Ale na můj vkus tam bylo dost hluchých míst. Líbilo by se mi to jako kniha - styl mi připomínal Kinga. ()

JerryPilsen

Dobře rozprostřený děj se ztratí sám v sobě.A nakonec člověk neví na co se vlastně koukal a proč se to jmenuje Ďábel... Co ale ví je,že maj všichni maj plnou hubu boha,ale chovaj se a umíraj dost bohaprázdně. ()

Filumena

Výborně natočený film jak vychovat psychopata. Těmi se to zde jen hemží. Herecké výkony super. Nahlédnutí do této vírou řízené doby se povedlo. ()

mp5991

Trochu mi přijde jakoby se film nemohl rozhodnout, která dějová linie je vlastně ta hlavní, dokonce mi přišlo, že některé scény jsou vyloženě vložené jen pro vyplnění času. To si myslím, že je velká škoda, takhle je tam poměrně dost postav, co měly potenciál něco vytvořit, ale člověk nemá dost času se s nimi dostatečně seznámit a porozumět jim. Mám pocit, že autorům tenhle nedostatek i došel a snažili se ho zachránit komentářem vypravěče, ten má ale jaksi čistě informační hodnotu, k atmosféře nijak nepřispívá. Zajímavá je tak až poslední cca třetina, kdy se vše začíná spojovat kolem jedné ústřední postavy, která je paradoxně do té doby docela upozaděná. ()

martingazo

Víra je mocná, ale zároveň děsivá záležitost a Ďáblovi to tvoří silný základ. Nepříjemně realistické o tom jak dokáže být život nefér a někdy prostě není cesty zpět.. a příběhově, ač roztáhlý a do půlky chvilkami matoucí, se vlastně ke konci spojí v solidní rozuzlení. Jsou zde věci, které mi moc nesedly (voice-over až na některé místa dost zbytečný), ale díky castingu a silnému základu se jedná o dost povedený snímek. 8/10 ()

Gamora

Temný thriller do který vás pohltí jak příběhem tak ponurou atmosférou. Většina herců je ve svých rolích prostě perfektní. Různé dějové linky v průběhu celého filmu vytváří zajímavé dílo které do sebe dokonale zapadá. Sice je většina postav ve filmu vrazi a psychopati posedlí vírou, tak přesto dokážeme k některým cítit lítost a pochopení proč dělají to co dělají. Ale například Arvin který vypadá že drží zbraň poprvé v životě a neumí s ní zacházet má lepší mušku než většina lidí ve filmu a to se pokaždé trefí což nedává smysl ale takový detail se filmu dá odpustit. 8/10 ()

patho666

Film naplnený "južanským zlom" a atmosférou kníh C. McCarthyho či N. Cavea až po okraj.  Predlohu má však na svedomí D.R. Pollock, nastal čas si naňho posvietiť.. ()

Martyrium

Veľmi dobré, skvelo vystavané a herecky vyšperkované. Akoby od bratov Coenovcov, len dusnejšie a bez ich dôrazu na "humor" a iróniu. To však tomu vôbec nevadilo, práve naopak. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů