Schizofrenik zjistí, že jeho halucinace jsou vlastně vzpomínky z minulého života, ke kterým má přístup, stejně jako schopnosti, které v těchto časových obdobích měl. (TommyZR)

castor

Reinkarnace po fuquuvsku aneb dost velký chaos. Dokáže ukovat meč, protože byl kovář, rozumí rusky, protože byl Rus. Život pro některé nezačíná s čistým štítem. Duše přecházející mezi životy. Schizofrenik Mark Wahlberg zobe prášky, aby potlačil své klamné zážitky. Ovšem vize, které celý život má, nejsou halucinace. Jsou to vzpomínky. Tenhle bourák už totiž leccos zažil. Vizuálně našlapaný Antoine Fuqua z úvodu rozhodně nezklamává. Společně natočili solidní thriller Odstřelovač, nad kterým jsem původně ohrnoval nos, ale po letech se k němu rád vrátil. Jejich sci-fi novinka se ovšem někde v polovině zlomí a divák si po řadě hloupých momentů přeje jediné: konec. Výsledkem je zaměnitelná sci-fi ptákovina, která nakonec nechává diváka chladným. Fuqua si zase pro jednou vybral slabší chvilku, přitom jsem už dřív psal, že jelikož si Michael Mann dává dlouhou pauzu, tak za něj buďme rádi. Tady to bohužel neplatí. Hodně mizerné tři hvězdy.  ()

EvilPhoEniX

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10. ()

mzss1

[49%] NESMRTELNÝ. No, celkově teda nic extra. Hlavně jak už tu píší ostatní, je to takový mix několika filmů, viz Matrix, Highlander nebo loňský Old Guard. Ale opravdu jen vzdáleně to připomíná ty jmenované filmy. Příběh moc zaujmout nemůže, není řeč ani o napětí či větších nápadech. Musím ale uznat, že první cca třetina snímku mě celkem bavila, byla svižná. Ta prostřední mě docela nudila a 3/3 filmu, resp. finále – to už šlo mimo mě. Je tu snaha, aby to bylo akční, má to ale přehnané scény, jak kdyby to bylo Avengers atd. Jenže mě akční sekvence moc nezaujali. Už ta úvodní akce působí dost digitálně. Což já proti digi akci nejsem (miluji spoustu marvelovek apod.), ale zde to bylo takové umělé (především mám na mysli ty zpomalovačky). Mark Wahlberg zde sehrál svůj standart, takže se na něj dalo alespoň koukat, ostatní herci nic extra. Hudba byla normální. Ani tu 3* dát nemůžu, je to tak na hraně, takže slabší průměr a lepší 2*. To 1 shlédnutí se dalo vydržet, ale potenciál to mělo větší. ()

3DD!3

Přepálený blábol s dementním scénářem. Přitom nápad s reinkarnací není špatný, tak kam se poděly flashbacky do minulých životů? Fuqua řemeslo pořád docela zvládá a solí jednu akční scénu za druhou. Sic jsou plné nedovysvetlených nesmyslů, bez ladu a skladu. V závěru pak směle trumfuje absurdnosti Rychlých a zběsilých. Marky Mark se ani nesnaží hrát, ale to co předvádí Ejiofor jako Bratwürst je až zvrhle zábavné sledovat. Oči kulící magor se super flintou jehož motivací je... skončení opakované nudy v děloze než ho porodí? No taaak! 😀 ()

Spiker01

Začíná to slibně, ovšem posléze se to zvrhne do úplné pitomosti a na konci už jsem jen tupě zíral na obrazovku a v hlavě mi běžely myšlenky úplně na jiné věci. Co mě alespoň rámcově bavilo, byly akční scény (rejža si něco z G.I.Joe přenesl), nicméně ačkoliv mám Markyho Marka hodně rád, sem se mi zkrátka nějak úplně nehodil. Škoda, nečekal jsem sice moc, ale to málo jsem bohužel dostal. Fuqua má na víc, naopak jsem se utvrdil v tom, že moc nemusím Ejiofora. ()