Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

Jarda68

Neonoirový film,který má výborný scénář,Jacka Nicholsona,Faye Dunaway a legendární závěrečnou scénu na ulici..."ZAPOMEŇ NA TO,TO JE ČÍNSKÁ ČTVRŤ"..85% ()

Matt2626

Napriek tomu, že ma film minul takmer o 20-ročie (aspoň, čo sa dátumu premiéri týka) je hodnotným prínosom kinematografie a skvele zahraná hlavná postava v úlohe Jacka Nicholsona stojí za vzhliadnutie a divák rozhodne neoľutuje. ()

kodwin

Dřív jsem si myslel, že filmy jako Chinatown jsou "jen" dobré krimi. Teď už vím, že tohle je špička ledovce. Natočit dobrý film je sakramentsky těžké. Místy trochu pomalejší tempo vynahrazuje skvělá atmosféra a hudba, kterou se nejspíš inspirovaly české Pěsti ve tmě:) ()

CheeseFigure

Prvý krát som pri tom, vďaka únave, zaspal. Teraz som sa však rozhodol tento omyl napraviť a pozrieť si tento Polanského počin. A spravil som dobre. Áno, tempo je pomalé, dej natiahnutý, na druhej strane to ale vyvažuje skvelý Jack Nicholson, odporný záporák a koniec, ktorý mi takmer vohnal slzy do očí. ()

JB001

Když jsem to viděl poprvé, líbilo se mi to v sedmdesátých letech moc. No a po 45 letech je to pořád mistrovské dílo ze zlatého fondu světové kinematografie... Ten film nemá chybu ()

Bogrant

Plnotučná ukážka perfekcionisticky odvedenej detektívnej roboty. Polanski nechybuje a film drží v ostrom tempe so všemožnými nápadmi, poriadne prepracovaným scenárom, výborným Nicholsonom a strhujúcim záverom, ale občas mu chýba väčšia iskra, pretože to s tým cynizmom miestami dosť preháňa. ()

Bragi66

Jsem příznivcem noir, takže moje hodnocení je srdcové, ale i tak - je to Nicholson všech Nicholsonů ve vrcholné formě. Filmově je to retro bez neurotických neposedností kamery a střihu. Zamontování humoru do akčního filmu je zrádná bažina, která to tady nepotápí, ale právě naopak umocňuje. To je jako když komedie ukáže i drsnou tvář, jak to umí třeba Italové (např. Moji přátelé 1975, 1982, 1985 nebo Brancaleonova armáda, 1966 nebo Nová strašidla, 1977). ()

mcamino

Dnes už retro retro film. Ale tenhle bych mohl sledovat každý den. Mám rád filmy kde jsou pasáže s malým množstvím děje, které ale rozhodně nejsou nudné. ()

Feacher

Velmi kvalitně a čistě udělaná detektivka kterou už nikdo nikdy nedokáže svou "čistotou" napodobit. Jasný děj, příjemní herci, decentní provedení, ale přitom to má jiskru. Také oceňuji poměrně realisticý konec. Zkrátka pohodlně dávám 5 z 5! ()

Metuje

Další ze série filmů, který extrémně zastaraly a dneska působí divně a archaicky. Jako dnešního diváka mě film nudil, nezaujal, zápletka tam sice maličká je, ale že by mě to dokázalo celý dvě hodiny držet při životě, to ne. Nelíbilo se mi to podobně, jako L. A. - Confidential, ale tam byl aspoň Frank Underwood a akčnější scény. Nechápu to vysoké hodnocení, stejně jako Oscara pro hlavního hrdinu, ale tehdejší měřítka byla holt asi jiná. ()

Bosh1207

Za víc než sto let bylo natočeno velké množství opravdu dobrých filmů ale těch opravdu dokonalých zas tolik ne. Mezi tyhle bezesporu patří Čínská čtvrť. Atmosféra vás vtáhne do děje během prvních záběrů. Excelentní herecké výkony nejen Jacka Nicholsona a Faye Dunaway ale prakticky všech. Dokonalá hudba, kamera. Scénář považuji za jeden z vůbec nejlepších, co kdy kdo napsal. Takhle podobně na mě od prvních minut zapůsobil snad jen Kmotr I. ()

gonzales

Nicholson je skvělý. Hlavní tahoun filmu je on. A když se k tomu přidají dobrý příběh,atmosféra,režie máme film za 5*. ()

McIron

Kolik lepších, nebo stejně skvělých filmů v kategorii krimi-drama-thriller znáte? Možná Bullita, Jehňátka...a pár dalších, ale fakt jen pář. Navíc starý český dabing je skvělý, Němec k Nicholsonovi roku 1974 velmi sedne. A epizodky Z. Ornesta a J. Adamíry jsou též skvělé ()

limited

Dle mého skromného názoru to nejlepší co kdy Polanski natočil a nejlepší film ve svém žánru. V podstatě jeden z těch filmů, kde je vše naprosto dokonalé a precizní. ()

sbinda

Role jakoby ušitá na míru mistru Jacku Nicolsonovi - nepopulární vlezlé "očko"rozplétá vraždu Los Angeleského úředníka a díky svému osobitému naturelu přikládá přímo do ohně. A sází a sází. Jen se divím, že nedostal kulkou do hlavy v prvních 10ti minutách. Místo názvu "Čínská čtvrť" bych zvolil "Vodné a stočné" :-) Hodnocení: 70% Nedávám max., ale určitě doporučuji. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)