• Vesecký
  **

  V šedesátých letech patřily hudební revue k oblíbeným žánrům a Vratislav Blažek s muzikanty typu Bažanta a Maláska to skutečně uměl, jenže Starci na chmelu byli asi jediní, kteří přežili a Strašná žena, ačkoliv není zas až tak strašná, upadla po právu do zapomnění, o čemž svědčí i to, že melodie z tohoto filmu prakticky neznáme. Druhým fenoménem ve sportovní oblasti bylo krasobruslení, oblíbené naší televizní veřejností a populární i v tehdejší NDR. Není divu, že film je vlastně krasobruslařskou exhibicí, kdy samotný děj, v němž dostal jako jednu z mála hlavních rolí příležitost Jiří Lír, v podstatě nemá žádný význam a jeho humor vyprchal i s takovými herci, jako byli Sovák a Menšík.(14.7.2014)

 • Tsunami_X
  ****

  Svým feelingem a popovým vizuálem tahle sexuálně vztahová estráda na koprodukčním socialistickém ledě skvěle zapadá do rozvolněné dovozové atmosféry šedesátých let. V prvních chvílích se ale zdá, že se všechny ty ubruslené vložky rychle vyčerpají a místo s mírou použitého leitmotivu z toho vznikne notně otravný slepenec plný piruet a výskoků. Naštěstí je opak pravdou a čepel brusle vás na hodinkách pošimrá maximálně ve dvou nebo třech případech. Co se týče jednotlivostí, tak za zmínku určitě stojí zásadní rodinný rozpor vedlejší dvojice. On ji uhodil a ona se mu přesto plazí kolem krku, aby v zápětí zdůraznila, že to tak nebylo a že je vlastně jejím pánem a chtěla by ho moc poslouchat. To je panečku genderová vyhraněnost. Nedivím se, že tenhle film strčili do trezoru. Skoro nikdo se u něj nemohl bavit, zpívá v něm ten chlápek co utekl na západ a nějaké významy či dvojité čtení u něj řešíme akorát tak my. A to je vlastně dobře.(20.3.2010)

 • roswelll
  *****

  Příjemná, veselá, krasobruslařská revue. Musím ocenit tradiční výborné herecké výkony pana Sováka a pana Menšíka a jim zdárně svým osobitým projevem konkuruje i pan Lír. Ale co nejvíc musím ocenit výkony všech krasobruslařů, skakat na bruslích na podiu plné vody asi taky není nic jednoduchého, ale zvládli to výborně.(8.9.2016)

 • rainman93
  ***

  Hodně mi to připomnělo Dámu na kolejích nebo Prosím nebudit. Mám rád takové komedie, které o své době vzniku vypovídají mnohdy více, než Týdeníky. Zápletka? Jednoduchá a ze života. Kdo z nás nežárlil? Forma? Minimálně originální, maximálně ujetá. Suma sumárum, příjemná pohádka pro dospělé s mravním ponaučením. Typ na nedělní odpoledne.(14.7.2014)

 • sator
  ***

  Milovníci krasobruslení a hudby 60.let si přijdou na své,milovníci filmů již méně,Ve filmu hraje slavná Československá krasobruslařská dvojice Olga a Karol Divínovi. Podtrženou jedničku si zaslouží architekti Jan Zázvorka a Paul Lehmann za výpravu,v tomto ohledu je možná škoda že je film černobílý.(25.5.2009)

 • - Pro Olgu Divínovou byl snímek jediným filmem, na kterém se kdy podílela. (M.B)

 • - Krasokorčuliarske prvky zabezpečovala Československá lední revue a tanečné Balet Friedrichstadtpalastu z Berlína. (Raccoon.city)

 • - Na snímke spolupracovalo filmové štúdio “DEFA“ z Nemeckej demokratickej republiky. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace