• Vesecký

V šedesátých letech patřily hudební revue k oblíbeným žánrům a Vratislav Blažek s muzikanty typu Bažanta a Maláska to skutečně uměl, jenže Starci na chmelu byli asi jediní, kteří přežili a Strašná žena, ačkoliv není zas až tak strašná, upadla po právu do zapomnění, o čemž svědčí i to, že melodie z tohoto filmu prakticky neznáme. Druhým fenoménem ve sportovní oblasti bylo krasobruslení, oblíbené naší televizní veřejností a populární i v tehdejší NDR. Není divu, že film je vlastně krasobruslařskou exhibicí, kdy samotný děj, v němž dostal jako jednu z mála hlavních rolí příležitost Jiří Lír, v podstatě nemá žádný význam a jeho humor vyprchal i s takovými herci, jako byli Sovák a Menšík.(14.7.2014)

Svým feelingem a popovým vizuálem tahle sexuálně vztahová estráda na koprodukčním socialistickém ledě skvěle zapadá do rozvolněné dovozové atmosféry šedesátých let. V prvních chvílích se ale zdá, že se všechny ty ubruslené vložky rychle vyčerpají a místo s mírou použitého leitmotivu z toho vznikne notně otravný slepenec plný piruet a výskoků. Naštěstí je opak pravdou a čepel brusle vás na hodinkách pošimrá maximálně ve dvou nebo třech případech. Co se týče jednotlivostí, tak za zmínku určitě stojí zásadní rodinný rozpor vedlejší dvojice. On ji uhodil a ona se mu přesto plazí kolem krku, aby v zápětí zdůraznila, že to tak nebylo a že je vlastně jejím pánem a chtěla by ho moc poslouchat. To je panečku genderová vyhraněnost. Nedivím se, že tenhle film strčili do trezoru. Skoro nikdo se u něj nemohl bavit, zpívá v něm ten chlápek co utekl na západ a nějaké významy či dvojité čtení u něj řešíme akorát tak my. A to je vlastně dobře.(20.3.2010)

Příjemná, veselá, krasobruslařská revue. Musím ocenit tradiční výborné herecké výkony pana Sováka a pana Menšíka a jim zdárně svým osobitým projevem konkuruje i pan Lír. Ale co nejvíc musím ocenit výkony všech krasobruslařů, skakat na bruslích na podiu plné vody asi taky není nic jednoduchého, ale zvládli to výborně.(8.9.2016)

Hodně mi to připomnělo Dámu na kolejích nebo Prosím nebudit. Mám rád takové komedie, které o své době vzniku vypovídají mnohdy více, než Týdeníky. Zápletka? Jednoduchá a ze života. Kdo z nás nežárlil? Forma? Minimálně originální, maximálně ujetá. Suma sumárum, příjemná pohádka pro dospělé s mravním ponaučením. Typ na nedělní odpoledne.(14.7.2014)

Milovníci krasobruslení a hudby 60.let si přijdou na své,milovníci filmů již méně,Ve filmu hraje slavná Československá krasobruslařská dvojice Olga a Karol Divínovi. Podtrženou jedničku si zaslouží architekti Jan Zázvorka a Paul Lehmann za výpravu,v tomto ohledu je možná škoda že je film černobílý.(25.5.2009)

• - Pro Olgu Divínovou byl snímek jediným filmem, na kterém se kdy podílela. (M.B)

• - Krasokorčuliarske prvky zabezpečovala Československá lední revue a tanečné Balet Friedrichstadtpalastu z Berlína. (Raccoon.city)

• - Na snímke spolupracovalo filmové štúdio “DEFA“ z Nemeckej demokratickej republiky. (Raccoon.city)