Ovdovělý otec zůstane na výchovu dcery sám a musí zvládnout vlastní pochybnosti, obavy, smutek a taky hory špinavých plenek. Inspirováno skutečným příběhem. (Netflix)

BOURQUE

Film, v ktorom pravdepodobne prvýkrát môžeme vidieť aj trochu vážnejší herecký tvár Kevina Harta. Nemyslím to zle, ale príbeh napriek vážnosti je miestami zjednodušený. To, s čím sa musí vysporiadať mladý a neskúsený otec bez pomoci drahej polovičky, si vie predstaviť (a hlavne precítiť) ten, kto podobným stavom sám prešiel. Je jasné, že keď okolo vás máte ľudí (príbuzných, kamarátov), ktorý vám dokážu pomôcť, tak jednotlivé situácie prekonávate ľahšie. V tomto filme však jednotlivé veci sú strašne vyvážené a takmer všetko klapne. Matt Logelin (postava Kevina Harta) má dobré zamestnanie a hlavne veľmi dobrého šéfa, ktorý toleruje veľa vecí a je nápomocný. Má kamarátov, ktorí síce majú svoje muchy, ale za to majú dobré srdce a v drobných veciach sa dá na nich vždy spoľahnúť. Aj matka jeho bývalej manželky, napriek tomu, že v ich vzťahu je určitá neprekonateľná prekážka, je nápomocná a nesnaží sa zneužiť vzniknutú situáciu. Takže chcem len povedať, že takmer všetky problémy sú riešené až príliš „v pohode a bez väčších komplikácii“. Aká je pravdepodobnosť toho, že aj v reálnom živote sa rieši podobná situácia s podobnou „ľahkosťou“? Nemyslím nič zle, len ma zaujíma, že prečo Paul Weitz zjednodušuje niektoré veci. Pretože takýto postup nepridá na vierohodnosti príbehu. Čo sa týka hereckých výkonov, tak komická tvár Kevina Harta, pochopiteľne, je maximálne minimalizovaná a do popredia sa dostáva vážnejšia postava. Miestami to funguje, miestami nie. Takže aby som to zhrnul. Film „Faterhood“ od Netflixu má svoje lepšie stránky, ale vďaka zjednodušeniu niektorých situácii sa vzdialenosť medzi ním a reálnym životom sa zväčšuje. P.S.: Spomínate si ešte na podobný film od Kevina Smitha? Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Pavlínka9

Hmmmm....Kevin Hart je fešák, který má určité charisma....Bylo by fajn, aby se natáčelo víc takovýchto filmů, které ukazují, že život dítěte není jen o vztahu s matkou, ale jsou tam opravdu i otcové..tedy - je super, když tam jsou...Nic extra...i když - ano, je to smutné a těžké, ale já prostě nejsem na ty "hepáče"... ()

Prochy38

Téma rozhodně věčné a nikdy neomrzí. Jak tu někdo psal, volba K. Harta taková zvláštní, ale zhostil se jí skvěle. Bohužel až na tu malou ty postavy za moc nestály. Hodně mě mrzelo, že doba, kdy byla holčička miminko ve filmu až moc utekla. Ale on ten prostor prostě nafukovací není. Zklamání určitě ne, jen x-tá variace stokrát  viděného. Takže proč ne :) ()

tron

„Anonymní alkoholici sú vedľa.“ Prvú polhodinu je to film roka a budete namäkko ako namäkko uvarené vajíčka (režisér Ako na vec sa skrátka nezaprie). Mohlo to síce byť o 20 minút kratšie, vinou čoho to ku koncu začne dostávať rozvláčnu pachuť, ale najneskôr pri letisku znova začnete byť namäkko. Nemám srdce dať tomu menej ako 4*. Kevin Hart (ktorý to spoločne s Channingom Tatumom tiež produkoval) je úplne v pohode, jeho dcéra v podaní Melody Hurd patrí možno k jedným z najlepších detských kastingov roka, figúrky okolo nich sú nielen dojemné (mama, svokra, svokor), ale i vtipné (šéf Paul Reiser z Votrelcov a kamoši v podaní holohlavého Anthonyho Carrigana a Lil Rel Howeryho z hororu Uteč sú neprehliadnuteľní). ()

Real Tom Hardy

Debut komikov/komediálnych hercov v dramatických vodách je pre mňa veľká udalosť a filmový sviatok. Výsledky týchto spojení boli vo väčšine prípadov absolútne fenomenálne (Adam Sandler – Uncut Gems / Jason Bateman – Ozark / Vince Vaughn – True Detective, Block 99, Dragged). Na rad musel eventuálne prísť aj uškriekaný krpec Kevin Hart a hoc sa snažil a išiel až na doraz, ťažko sa mi mu verilo. Celý čas som sa nevedel oprostiť od jeho "minulosti" a stále čakal, kedy padne nejaký ťažký fór a plač/smútok premení na smiech vo vysokých tónoch jemu typických. Nie je to ale koniec koncov čistokrvná dráma, od nejakej silne srdcervúcej má ďaleko, pôsobí skôr rodinne a nejaké prvky komédie zostali, no ich začlenenie našťastie pôsobilo prirodzene. Príjemné sledovanie, rýchlo odsýpalo a rešpekt pre Harta narástol. ()

• Channing Tatum, jeden z producentů filmu, byl zvažován do hlavní role při prvním oznámení o vzniku snímku. (JORDY)