Vlak do Busanu 2

• Jižní Korea Peninsula (více)

Děj filmu se odehrává 4 roky po vypuknutí zombie apokalypsy ve filmu Vlak do Pusanu (2016). Korejský poloostrov je zdevastovaný a bývalý voják Jung-seok (Dong-won Kang), kterému se podařilo uniknout ze zámoří, je pověřen návratem a nečekaným potkáním s přeživšími. (TommyZR)

ScarPoul

Prvá hodina je slušná. Pomáha budovať Sang-ho Yeonov fikčný svet a kedže fikčné svety so svojimi vlastnými pravidlami mám rád, tak som očakával aj napriek hodnoteniam slušnú jazdu. Bohužiaľ presne v polovici tomu dôjde dych. Ako keby si režisér uvedomil, že jeho postavy sú príliš nezaujímavé aby dokázali pokojné scény vyplniť skutočnou emóciou. A to je kameň úrazu celého filmu. Postavám nedržíme palce tak ako vo Vlaku do Busanu. Ich boj je povrchný, vôbec nie podmienený niečim silnejším a existenciálnejším. Postavy, ktoré žijú na polostrove si žijú (mimo zombíkov) v zásade dobre. Potom príde digitálne finále a prehrsť klišé. Čo sa týka naháňačky, absolútne ignoruje niektoré fyzikálne zákony. A prehrsť klišé ukazuje na neschopnosť prísť s trefným a emocionálne vyšperkovaným záverom. Koniec je teda rovnako smiešny ako v prípade nedávneho Zombie korejského zárezu ALIVE. Priemer, ktorý je smutnou pripomienkou svojho predchodcu. Ale stále pozerateľné ak viete prižmúriť obidve oči a niektoré veci jednoducho prijať. ()

evilmind

Nic z toho, proč byla jednička skvělá a působïvá, tady není. Chvílemi je slušná korejská akce, hlavně honičkám v autech nechybí občas nápad jak využít zombie coby originální překážky, ale to je tak všechno, co je na filmu dobré. Fungování korejské verze postapo zombie světa by si rádo hrálo na Mad Maxe, ale většinu času nedává naprosto žádný smysl. Ještě horší to začne být, pokud postavy začnou mluvit, nebo dokonce se snažit o vyjádření nějakých emocí, hlavně celý konec je pak jedno velké wtf - pokud to mělo být nějak emočně působivé, tak sorry jako, bylo mi za tvůrce jen trapně. ()

vurhor

Nenechte se odradit nízkým hodnocením. Peninsula sice není žádný zázrak, ale i tak je to vcelku povedená a zábavná zombie řežba, která netrpí nedostatkem zajímavých postav a povedených nápadů. Jejím hlavním problémem je prostě jen to, že je to jakýsi sequel Vlaku do Pusanu, který měl nesmírně originální námět. Lidé proto možná čekali, že jeho pokračování opět přijde s nějakou ojedinělou inovací, která se bude od klasických zombie filmů odlišovat. V případě Peninsuly tomu tak opravdu není. Její děj je vlastně vcelku dost všední, přičemž kdo viděl alespoň pár zombie filmů, nenajde zde asi nic moc nového. I přes nedostatek originality oproti předchozímu snímku se na to ale dobře kouká, děj má dobré tempo, netáhne se, plus první třetina je vlastně dost dobrá. Je možná škoda, že tvůrci si víc nepohráli se vztahy mezi hlavními hrdiny, což dobře fungovalo právě v předešlém díle. Ve výsledku zábavná (byť nepřípiš originální) podívaná. Lepší 3* ()

corpsy

Toto (ne)pokračovanie VLAKU DO BUSANU sa vydáva iným smerom. Ostávame v hororovom žánri ( skôr v tom dobrodružnejšom ), ale ide o postapo. Čiže po zrútení sa Južnej Kórei vzhľadom na zombie nákazu. Nedá sa napísať, že by film nudil a stále na niečom nefrčal ( zopár dobrých nápadov ), ale opäť premrštená minutáž ( podobne, ako v ,,jedničke´´ ) mu uberá na dynamičnosti. A aby som sa asi po 500stí krát mohol s chuťou opakovať, nie veľmi uznávam šprintérskych nemŕtvych. ()

ledzepfan

Za mě skoro lepší než vyhajpovaná jednička... Ta měla sice parádní start epidemie, ale na konci mě doslova nasrala nekonečným protahováním každého melo-dramatického momentu do nekonečna ... Tady dvojka se snaží na nic si nehrát a být prostě relativně přímočarým akčňákem.. na korejské protahovačky melodramat sice taky dojde, ale tentokrát až fakt úplně na konci . ()

agentmiky

Pokračování, které si radši autoři mohli odpustit. Jednička skončila skvěle, celkově první díl mě bavil výbornými charaktery (řízek Dong-Seok Ma jednoznačně vede), scénáristicky zajímavými situacemi a překvapivými zvraty. Dvojka sice v trailerech lákala na bombastičtější akci, ale já věděl, že to neskončí nijak dobře. A taky že ne. Hlavní hrdina se dá řadit ještě mezi ty lepší postavy, zbytek mě ale vůbec nezajímal, jejich osudy mi byly přímo ukradené. Masky sice opět fajn, ale zamrzí ten fakt, že se Jihokorejci rozhodli film stavět na digitálních automobilových honičkách, jako ta umělost bije do očí na každém kroku, to jim fakt přišlo jako fajn nápad ? Smutné. Pár osvěžujících žánrových momentů by zde člověk našel (například gladiátorský zápas s nemrtvými), ale tento aspekt nepovedeného CGI na každém kroku tomu bezesporu ve výsledku zlámal vaz. A to závěrečné hraní na city, to se Korejci opět vyznamenali. Bude asi nejlepší, když na tento film zapomeneme a zapamatujeme si jen film z roku 2016, ten si totiž chválu zaslouží. Za mě dvě hvězdičky. 50 % ()

LangiJ

Zombie filmy moc nemusím, ale když už jsem viděla jedničku, zkoukla jsem i dvojku. O přímé pokračování nejde, postavy jsou jiné, děj se neprolíná, společné je jen zamoření Korejského poloostrova zombíky. Jednička mi přišla o fous lepší. Tady děj místy drhnul, postavy se chovaly nelogicky a některý scény mi přišly vyloženě na hlavu. Nejvíc mě ale pobavilo, že v CZ dabingu udělali z herečky Lee Re kluka :) Na jedno zkouknutí dobrý, víckrát už nejspíš ne. Slabší průměr. ()

vegetol.mp

Zábavná kombinace Mad Maxe a The Walking Dead. Je to skvěle natočený, výpravný a má to slušný tempo i akční scény. Bohužel to má taky CGI automobilový honičky a protahovanej konec, kterej je kýč jak bič. Celkově si ale myslím, že není na co si stěžovat. Výpravnější zombie film tu od World War Z nebyl. ()

Dexter1

Návrat na zombiekmi prelezený polostrov nie je vôbec taký hravý ako predchádzajúci zárez. Vlak sa odstránil a máme tu predstavenie kórejského prístavu 4 roky po vypuknutí nákazy. Príbehovo to ponúka iba jeden dobrý nápad - "Pome tam, šak sú tam peniaze!" - čo si dovolil aj Snyder ukradnúť. Po formálnej stránke sa na to pekne pozerá, tmavé filtre pôsobia fajn, len ma doslova urážali CGI efekty. Záverečná auto naháňačka je síce nabušená, ale vyzerá to ako stará počítačová hra. A taktiež ešte jedno prekvapenie, ale v zlom: niekto si myslel, že podojí slzné kanáliky diváka, bohužiaľ plačú len postavy vo filme (som sa celý čas obzeral, kde je Will Smith). ()

M.i.k.e

jednička byla hodně zábavná zombie vybíjená,která velmi příjemně překvapila.Dvojka je ale bohužel z jiného těsta,které zrovna dvakrát dobře nenakynulo.Atmosféra jedničky je v trapu,příběh je poměrně stupidní - jakkoliv je to taková to zombie klasika - a co je nejhorší,díky skoro dvouhodinové stopáži je ze začátku vše zdlouhavé a nudné.Moc tomu nepomáhají ani extrémně laciné efekty,který by diváka neoslovily ani před deseti lety,natožpak v dnešní době.Nečekal sem sice moc,ale i tak je to zklamání...40% ()

Lenka.Vilka

Film neberu jako klasickou dvojku, ale jako součást universa. A potom jsem spokojená. Jenom trochu jiným způsobem, pokud bych měla porovnat. Což nechci. Peninsula je fajn film se zombíkama. Předvídatelný, ale fajn. Velkým plusem je tedy zobrazení lidí, kteří jsou možná mnohem horší než samotný zombíci. Super byla veškerá práce a vyhraní si se světlem. A přestože závěrečná část působila víc jako "sci-fi" než jako horor, tak to bylo vlastně ok. Jenom na tom bylo vidět "prokletí pokračování", protože to musí být přece vždycky větší. Největším zádrhelem tohohle filmu jsou postavy. Schválně nepíšu problém ale zádrhel, protože kvůli tomu zavěr na mě asi nefungoval tak, jak bylo záměrem. Kdyby tam byla jedna, dvě scény, kdy mají postavy čas si sednout a nějak to odlehčit, asi by to bylo lepší. Takhle přišlo klišé, které sice funguje, ale nefunguje po emoční stránce. To mě asi mrzelo nejvíc. Ale i tak vlastně fajn film :) 4,5/5 ()

Juto

Ja osobne mám rád filmy o zombie apokalypse. A mne tento film urobil radosť, napriek hlúpemu scenáru. 6/10 ()

majo0007

Klaustrofobický vlak nahradili CGI automobilové naháňačky (znalosť jednotky z 2016 nie je absolútne potrebná)... Pripadalo mi to jako kríženec Mad Maxa s Walking Dead a 28niečo plus nejakou sněživou AfterParty. Väčšia spokojnosť by bola, nebyť už tradičného ázijského urevaného slow-motion záveru. SPOILER: dedo zomrie... a všetci sú smutní... a plačú... Happy End...KONIEC SPOILERU. Nie,...druhý x nemusím... ()

Johnny.ARN

Seriozne, z jednotky a zo značky chceli vytrieskať love, tak natočili....toto. Digi bordel, bez myšlienky, inovácie a hlavne bez nejakej nadväznosti. Neskutočný dríst, ale šak ako klasická, slabšia dvojka. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Originální zasazení je fuč, logika je fuč a máme tu tedy extrémně řadové pokračování skvělé jedničky. Hrozbu ze strany zombie (jimž opravdu až trapně přímo říkají zombie) nahradila hrozba z čistě lidské strany, jíž zastala horda sociopatických psanců. Mezi tím vším se tedy najdou i hrdinové, konkrétně bývalý voják a skupinka přeživších, kteří se navzájem potkali už při vypuknutí nákazy. Musím uznat, že nejzajímavější byla dvojice děcek, která dokázala neskutečné psí kusy s normálním autem, ale i tím na dálkové ovládání. Zbytek? Spíš jako díl nějakého seriálu na motivy Vlaku do Pusanu - filmovost nulová, hloupý děj plný nelogičností, no naštěstí aspoň hezké zpracování. Lokace působily správně post-apokalypticky a zombie neměly chybu. Koukat se na to dalo, pořád je to v rámci dnes chudého zombie žánru příjemný průměr, ale s prvním dílem si to nemůže podat ani prst. ()

VasaX

Bohužel na zajímavý formát nebylo navázáno, Peninsula kopíruje jen hromadu klasických klišé a zápletka je tuctový "zombie heist", což tady už bylo v mnoha variacích a tohle není ani "variace". Výsledek je tak zombie tutovka, s klasickým průběhem, plochými archetypy, kyblíkem patosu a do očí bijícím CGI. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix