Vlak do Busanu 2

• Jižní Korea Peninsula (více)

Děj filmu se odehrává 4 roky po vypuknutí zombie apokalypsy ve filmu Vlak do Pusanu (2016). Korejský poloostrov je zdevastovaný a bývalý voják Jung-seok (Dong-won Kang), kterému se podařilo uniknout ze zámoří, je pověřen návratem a nečekaným potkáním s přeživšími. (TommyZR)

VasaX

Bohužel na zajímavý formát nebylo navázáno, Peninsula kopíruje jen hromadu klasických klišé a zápletka je tuctový "zombie heist", což tady už bylo v mnoha variacích a tohle není ani "variace". Výsledek je tak zombie tutovka, s klasickým průběhem, plochými archetypy, kyblíkem patosu a do očí bijícím CGI. ()

kklepkaa

Jednička je jeden z nejlepších zombie filmů ever. Takže je tak nějak jasné, že člověk dříve či později sáhne po pokračování. Nevim co to bylo, ale s luxusní jedničkou to nemá nic moc společného... tohle bylo totálně o ničem a 116 minut ztráty času. Dong-won Gang mám ráda, ale tady při výběru trochu přestřelil. ()

kenkaku

Další příklad, proč parazitovat názvem na úspěchu jiného filmu se nevyplácí. Film se sice odehrává ve “stejném světě” (jen s odstupem 4 let), ale nijak postavami nebo dějem filmy spojené nejsou. Co (logicky) zůstalo také jsou zprzněné “zombie” (nebo spíš ty vztekliny probíhající kolem). Proto díky absenci brilantního nápadu (vlak) se tady plácáte od jednoho k druhému bez výrazné myšlenky. ()

Kienast

To je tak, když hrajete Carmagedon a prokládate to koukáním na Šíleného Maxe. To totiž podle mě dělal pan režisér a myslel si jaká by to byla pecka, kdyby to zkombinoval do filmu, jenže je to šílenej patlal ... Jinak si neumím vysvětlit, proč dopadlo pokračování "Vlaku" tak moc špatně. Zlý příběh, zlé efekty, totální chaos. Radši si pustit znova jedničku. 3/10 ()

iXtr3m3

Výrazný "pád" oproti skvelej jednotke. Príbeh by nebol zlý, resp. nie príbeh, ale hlavná myšlienka, keďže to bolo možno na jednu stranu scenára, ale preboha to CGI, WTF? Jazda na autách, ktorá navyše zaberá z filmu dosť stopáže bola fakt že zmrvená ako z videosekvencií hier tak cca 10 rokov dozadu (fyzika, kolízie atď.). Toto ten film neskutočne ťahalo dole, takže aj tie tri hviezdy len tak tak. Škoda. Prvá časť bola fakt malý zázrak, toto na prvej časti parazituje len názvom, nie je to ani taký survival, ani tak technicky dobré a emócie tam síce boli, klamal by som, keby som tvrdil, že nie, ale určite nie tak uveriteľné a silné ako v predchádzajúcom filme. Fakt veľká škoda. Inak by to nebol zlý film, ale kontaktných bojov fakt minimum, tam jednotka doslova kraľovala a ostatné sprasené CGI, keby som nevedel svoje, tak si myslím, že som videl "work in progress" verziu. ()

666Carnage

Velké zklamání protože první díl ve vlaku byl parádní. Tohle s tím nemá skoro nic společného a vůbec mě to nebavilo. Grafika hrozná, logika mimo. Prostě špatný film se spoustou zombie. 25% ()

borec999

Klasický narýchlo zbúchaný sequel, ktorý sa paraziticky priživuje na úspechu originálu a je o triedu slabším filmom. Z vlaku sme sa presunuli do otvoreného priestranstva, upustilo sa od čisto hororového poňatia a Peninsula je už skôr akčno-hororová vybíjaná zombíkov ako atmosferický,klaustofobický horor ktorým bol prvý diel. Problémom je že veškeré akčné scény a davové scény so zombíkmi pôsobia nechutne umelo a CGI, pričom negatívne vynikajú najmä automobilové naháňačky v ktorých okrem toho že pôsobia totálne digi a neprirodzene sa porušujú asi všetky možné fyzikálne zákony. Pripočítajte si k tomu nelogický a nasilu emotívny záver a chvalabohu sme na konci. Zabudnuteľné pokračovanie, ktorého jediným svetlým bodom bol nápad so zombie gladiátormi a komornejší úvod. Inak veľké sklamanie a podpriemer. Slabšie 2* a 30% ()

Hanys_

Vlak do Busanu byl vlastně fain zombie thriller, akorát ho sráželo dolů to šílené přehrávání všech korejců. U dvojky mám dvojnásobný pocit všeho. Některé úseky akcí jsou hodně fain, dějově je to ale šílená nuda. 4/10 ()

F.W.Colqhoun

Idioti. Důvody zklamání z pokračování Stanice Soul a Vlaku do Pusanu lze na první dobrou identifikovat ve špatném scénáři; asijsky nesnesitelných dávkách patosu (kdyby byly zpomalené záběry přehrávany původní rychlostí, film je o půlhodinu kratší); přestřelenou CGI, postavách, jejichž jednorozměrnost snese srovnání s těmi nejhloupějšími filmy Jamese Camerona; pokusu dojit jalovou krávu, jíž možná první kapitoly korejského Úsvitu nakonec byly. Možná je to ale jednodušší. Zombie filmy začínají být nudné v okamžiku, kdy lidé přestávají zděšeně prchat. Žánr (mi) dává smysl výhradně v podobě různě a různě dobře natočených pokusů zachránit holý život před lidstvem nahlíženým jako fyzikální přírodní katastrofu. Jakmile proměníte krvelačnou masu nemrtvých/infikovaných v komparz akčního heistu (či Carmageddonu bez možnosti točit svobodně volantem), primární hrůza survivalu / sociálního komentáře se vytrácí. ()

mosnak odpad!

Dvojka nemá s prvním dílem společného vůbec nic. Sice je tam horda zombiku, ale je to tak ujeté, že to dělá skutečnou cest asijským filmům. Ten kdo dělal casting na tento snímek má zvrácený pohled na svět - 4% ()

TheSpearCZ

Bohužel si lidi naivně mysleli, jak to bude stejné jako jednička, která asi měla přeci jen něco do sebe, když se o ní tak mluvilo, ale na mě osobně to působilo jako nedotažený průměrný snímek, kterým je i ono pokračování, ale v jiném slova smyslu, protože Peninsula měla takřka dvojnásobný rozpočet než její předchůdce, ale vidět to teda moc není. Nejvíce to jde poznat na honičkách v autech, které vypadají jako z podprůměrného béčkového průseru, ale na druhou stranu i ty honičky zabaví, stejně tak jako příběh, který je zajímavý, provedení je sice věc druhá, ale rozhodně nemůžu pouze kritizovat. Emocionální závěr klasicky přetažený, ale opět, jsem schopen to přehlédnout a nechat vyloženou kritiku na ostatních ovcích, které se podívají na hodnocení a automaticky dávají jednu hvězdu. Lepší 3* ()

Hernycztek

Nejočekávanějším zombie hororem roku bylo pokračování veleúspěšného, korejského Train to Busan a právě velká očekávání se zasloužila o nepříjemné dojmy z výsledku. To však neznamená, že je film sám o sobě nějaký skvost. Jedná se o čistě průměrnou záležitost, která na jedno shlédnutí vystačí, ale po týdnu nebudete tušit, o co v ní šlo. Hlavní postava má potřebnou dávku charismatu, což se nedá říct o zbytku obsazení, ke kterému si málokdo najde cestu. S vymýšlením děje si scénáristé příliš práce nedali, protože obdobný děj můžeme vidět ve spoustě postapo filmech a není tu žádná lepší, zapamatovatelná scéna. Navíc je to zbytečně natahované a klidně by to šlo o půl hodiny zkrátit, jelikož je tu spoustu nudných ,,prostojů". Na maskách, gore a především efektech se podepsal rozpočet, který nebyl tak velký, aby Peninsula dokázal konkurovat podobným žánrovkám. Jde-li o poctivý make-up, tak je to na jedničku, ale jak došlo na akčnější scénu, tak je to přeplácané hrozivě vypadajícím CGI, které bije do očí především v poslední půl hodině, kdy se snad nepoužilo nic jiného, než zelené plátno. No a zakončení filmu je výsměch za tím vším, protože takhle zoufalá snaha vyvolat u diváka emoce je nevídaná, nevěřícná a opravdu směšná. - V subžánru lze najít mnoho lepších kousků, ale jak už jsem zmiňoval, na jedno shlédnutí, minimálně pro nadšence do zombie, to stačí. ()

Mallyyy

Pochopil bych, kdyby dělal 2 jiný režisér a udělal z toho takovej sranec. Ale nechápu jak to že je to ten stejnej... ty scény s autem jsou naprosto otřesný a že jich tam je požehnaně. Dám max 3* za zombíky, ale víc ani prd. ()

warrenur

Prezivsie deticky a Tokyo drift? WTF?! Charaktery ako z Mad Maxu...s tym, ze tam apokalypsa trvala trosku inu dobu. :) Mizerne triky. Kvitujem vsak, napriek bullshitom, obcasnu zabavnost. ()

Rathalos

Sklamanim skoncil tento akcny zombie horor oproti perfektnej jednotke,na mna az prilis digitalne,aj ta dejova linia bola taka bez chuti a zapachu,skoda,tesil som sa asi predcasne,priemer...:-) ()

BOURQUE

Pôvodný film Vlak do Pusanu som nevidel, takže nemám základy na nejaké porovnanie. Samotný film „Peninsula“ však v rámci svojho žánru („post-apokaliptický zombiee horor“) nie je zlý. Má to svoju atmosféru, zaujímavých postáv ako aj „nejaký“ dej. V mojich očiach trochu zbytočne to približuje k dvojhodinovému pasáži – mohol by to byť kratší a hlavne by mohol lepšie využiť svoje možnosti. Každopádne je z toho cítiť mentalitu východu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Vabr

Mnohem horší úroveň. Samozřejmě, že jsem nečekal, že se to bude odehrávat ve vlaku nebo to bude mít stejně skvělou úroveň, ale tohle bylo mnohem horší, jak efekty, logikou, příběhem, postavami a plno dalšího. Logika (někdy efektů) tu je hodně špatná (ohňostroje dělají světlo, jak kdyby byl východ slunce, auto to napálí do druhýho auta na straně, kde seděla malá holka, ale nic se jí nestalo, zombíci se chovají víc lidsky, takže nejsou tak nebezpeční atd.). Konec je tak překombinovanej a přeplácanej. Hodně mi to vadilo. Celý druhý díl byl velkým zklamáním a kvalitami se vůbec nepodobal prvnímu dílu. Úplně jsem si říkal, jak kdybych se díval na nějaký random jihokorejský zombie film. Jenom začátek filmu, který pojednával o nalodění se, se podobal prvnímu dílu, ale jinak už vůbec. VYHODNOCENÍ: TOMU TEDA VÁŽNĚ NEVĚŘÍM, ŽE BY NIKDO TY LODĚ Z JIŽNÍ KOREJE NEPŘIJÍMAL ()

TheMraca

Řemeslně dobře odvedený zombie apokalypsa horor který mi občas připomněl Útěk z New Yorku. Pár dobrých nápadů ale celkový dojem strašně táhne dolů přehrávání herců, které je však pro asijské filmy typické. Tady je to však opravdu moc. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix