Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

klúčik

Tento seriál je jeden z najlepších. Či už ženské zloženie je nezabudnuteľné, tak aj mužské postavy sú fantastické. Je to koncert hercov. Minule som videl diel, ktorý sa musel pretáčať. Pôvodne maliara, ktorý maľuje halu hral P.Landovský, ale po zásahu zhora sa diel pretočil, tak tam hral J.Moučka. Ale aj tak si myslím, že Jaroslav Dudek natočil asi jeden z naj. seriálov. 100%. ()

xaver

Skvělý, inteligentní humor v excelentním podání tehdejší herecké elity. Vyborně zpracováno podle vynikajícího námětu. Jednotlivé postavy jsou vykresleny a zahrány jak ze skutečného života. Myslím, že hodně diváků se v tom mohlo vidět. Prostě taková normální rodinka za 5*. ()

Billie777

Dá se říct, že tohle je jediný opravdu povedený sitcom, který kdy češi natočily. Velmi zábavný, oddechový a příjemný s výbornými herci. ()

Zagros

Ač k zarytým fanouškům seriálu nepatřím a nefunguje na mě nostalgie, uznávám jeho kvality, celý jsem jej viděl a skvěle jsem se bavil. Už námět je geniální. Nacpat několik generací pod jednu střechu… a hned z toho můžete tahat jeden vtipný moment za druhým. Stačí „jen“ sestavit scénář z odposlechnutých životních příběhů, najít dobré herce a nechat tomu volný průběh. Jasně, teď to trochu zlehčuji, ale ty nejlepší věci vznikají vždy lehce. Tvůrcům se to naštěstí tentokrát povedlo a všechno do sebe zapadlo skvěle. Taková normální rodinka dokáže pobavit výtečně a navíc přidá řadu životních rad do vztahů mužů a žen pro všechny generace. ()

Frakira

Jednoduše geniální česká minisérie plná želviček, vraždící babičky, zpívající maminky a vůbec - prostě klasika :o) ()

Paity

Souhlasím s ostatními "hodnotiteli". Paní Medřická dala tomuto seriálu nikoli solidní, ale obrovský základ herecké exploze. K tomu se přidali i další herecké legendy a výsledkem je seriál, který ani po 40 letech neomrzí. Naopak za naprostý výsměch považuji natočení ""remaku"". To jsem skutečně musel dát do dvou úvozovek, protože to co předvedla TV Prima bylo něco úděsného. Taková normální rodinka je jen jedna!!! ()

BuddyO

Velice vtipný sitcom, který už pamatuje nějaký ten rok (století?). A přesto je mnohem zábavnější něž ty "úžasné" seriály, co se točí nyní. Pokud bych měl srovnávat, jaké prostředky k filmování sitcomů byli tehdy a jaké jsou dnes, musel bych konstatovat, že nynější režiséři jsou hovada. ()

derryl

1. Taková normální seriálová KLASIKA, která nestárne. 2. Bez Dany Medřické nepředstavitelné. 3. Hlášky jsou kapitolou samy pro sebe. 4. Tak dobrý seriál už nikdy nevznikne. 5. "Ale děti moje, to přeci není vůbec žádný problém!" ()

amokey

Babička s arzééénem, maminka a její zpěv, tatínek a Poldinky, Petr, co čte pořád noviny, Pavla a jóga, Raubíři...jen Kačenka se Zdenečkem jsou "normální"... tohle stojí za to :-) ()

Darksophie

Raubíři, poldinky a babička která se pořád někoho snaží zabít. Každý kdo má někoho trošku šíleného v rodině se v tomhle seriálu musí najít. Skvělý seriál ke kterému se znovu a znovu ráda vracím. ()

Ukko

Herecký koncert na všech frontách, od milovnice vražd (babička) až po mladý a progresivní pár. Tento seriál je opravdu česká klasika a nelze mu nic vytknout. ()

Gumrice

Český poklad. Dokonalá přehlídka našich herců, kterým kraluje paní Medřická. Pro mě je to hvězdný seriál, který nikdy nezestárne, hlášky z tohoto skvostu slýchám kolem sebe často a tvůrci v té době určitě netušili, jakou genialitu natočili. ()

Garch

Unikátní první tři díly. Další pokračování a film si nechte ujít. PS Mistr malíř J. Moučky smazal všechny jeho hříchy v komoušských seriálech. Amen. ()

laepus

Geniální komediální seriál, který dodnes snad jen máloco překonalo. Tak bizarní slepenec šílených postaviček je neuvěřitelný. A ještě neuvěřitelnější je to, že to dohromady všechno funguje. Vraždící babička. Zpívající maminka. Senilní tatínek. Apatický zeťák. Hyperaktivní raubíři atd. atd. atd. A když do toho v jednom díle vstoupí malíř Jaroslava Moučky anebo nápadník Oldřicha Nového, je to ještě o level výš. Takhle má vypadat sitcom na český způsob. ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)