Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Nataniel73

Seriál, ktorý sa hneď tak nevidí. Na rok 1971 až prekvapivo svižná jazda s množstvo skvelých hlášok od majstrovských hercov. Na ich čele suverénne kraľuje fantastická Marie Rosúlková, ale príliš nezaostávajú ani ďalší predstavitelia klasickej českej hereckej školy ako Jiřina Bohdalová či Dana Medřická. Za najlepšie časti považujem "Před svatbou" (maliar Hamouzek a jeho srnky sú proste top :) a záverečný diel "Dáreček" (Vianoce v lete, nezabudnuteľný rozhovor Koníčka s Otilkou o tom, kto je väčší zberateľ a štyri šteniatka pod stromčekom plus jedno malé prekvapenie).  Seriál ponúka množstvo bizarných až absurdných (diel Záletník) životných situácií, ktoré sa vždy našťastie nejako vysvetlia, ale rodinke to zároveň vždy  trvá neskutočne dlho než príde danej veci na rozum. Scenár je skrátka geniálne napísaný. "Ale deti moje, to přece není žádnej problém." 90% s tým, že polovica dielov má u mňa 4* a polovica plný počet.  Zároveň sa jedná o najlepší český seriál, na ktorý sa nechytá ani Nemocnica na okraji mesta. ()

kotrlak odpad!

Pamatuju si tenhle socialistickej "sitcom" ještě z dob jeho vzniku. Už tehdy, pokud jsem něco z toho dokoukal (a dokoukal protože v bolševický televizi bylo jinak lautr hovno - ne že by to dneska bylo o moc lepší, hahaha), tak mi přišel  jeho infantilní úchylnej humor a debilní charaktery naprosto odpudivý. Prostě "taková normální nuda" jaká tehdy byla v TV zcela běžná. ()

Džej Ár

Jak už tady někdo podotknul - nejlepší a nejvtipnější český seriál. Přehlídka skvělých hereckých výkonů a celá řada nezapomenutelných scén. Škola manželů, kdy "zkušení" Zdeněk Řehoř a Eduard Cupák školí novopečeného ženáče Jaromíra Hanzlíka fíglům typu pasivní resistence, je prostě neodolatelná. ()

CrazyWolf

Je sice pravda, že všechny díly mi připadají tak trochu na "jedno brdo", ale to na kvalitě tohoto seriálu zase tolik neubírá. Tahle klasika si ty čtyři hvězdičky zaslouží zcela oprávněně. Prvnímu dílu bych dokonce dal i o jednu hvězdičku navíc. ()

nimble86

Typický příklad, jak z mála vytěžit maximum. Jednoduché kulisy a trocha nápadu - a zrodí se jeden z nejgeniálnějších českých seriálů. Kéž by se tohle dalo říct o dnešních "moderních", "nekonečných", "populárních" seriálech, které zabírají čas na obrazovkách našich televizorů už pár let. ()

fojťan

Výjimečně povedená, naprosto DOKONALE zahraná a zkrátka zcela famózní mozaika příběhů jedné (skoro) průměrně české rodiny sedmdesátých let. I dnes je děj a zasazení seriálu nebezpečně aktuální. ()

kandyska

Skvělý herecký koncert Medřické a spol.U nás v rodině se Hamouzek a Vajíííčko-malíři?? usadilo navěky. Můžu to vidět třeba stokrát a přece se to neokouká.Což se o současných výplodech říct nedá. ()

cachanell

Jedním slovem pro mě Seriál - s velkým S. zábavná a hlavně opravdu vtipná podívaná na velkou rodinu žijící pod jednou střechou . Stále vidím malíře pokojů a jeho jeleny, tetičku a pana Koníčka, Poldinky, Raubíře. Van Favřincová vytvořila skvělou předlohu (doporučuji si přečíst knížku - je stejně vtipná a zábavná jako seriál ) a režisér Jaroslav Dudek se skvěle zhostil jejího filmového zpracování. ()

WendyWindy96

Nestárnoucí klasika plná hereckých legend (zejména p. Rosůlková v roli Babi), která baví už několik generací a ještě několik generací bavit bude. Nejlepší hláška: ,,Cyankáli. Arsen, babi, arsen!!'' Při té jdu vždycky do kolen :-)))) Takže moje hodnocení asi nebude překvapivé. 5*. ()

saruskap

neuvěřitelné...kouzlo tohoto seriálu jsem objevila teprve nedávno...pořád jsem si myslela, že se jedná o nějakou nudnou hloupost...ale předčilo to moje očekávání... díky tomu si opravdu vážím naší relativně malé, "pouze" pětičlenné rodiny a babičky, bydlící o 150 km dál :-) ()

Bajucha

Taková normální rodinka...a nebo ne? Je to rodinka v které se nikdy nikdo nenudí :-) a ani divák to nestihne. Je to bezesporu špička v našich TV seriálech. Jejich humor mi je blízký, nenucený a vystřihnutý s noblesou a šmrncem excelentních herců. Když se řekne rodinka, tak se mi v první řadě vybaví scéna, kdy Kateřina pláče a je celá nešťastná z toho, že její přítel Zdeněk, chce poznat její rodinu a ona má strach, že po tom co ho tam přivede, jí uteče :-D Myslím, že tato scéna je v mnoha případech nadčasová, alespoň u mě to také tak fungovalo :-D Takže i přes to, že by se mohlo zdát, že tento seriál nikomu už nic neřekne, tak mě říká a baví. Za sebe mohu říct, že patří jisto jistě mezi klenoty české filmové tvorby a já jsem ráda, že i tady si udržuje celkem vysoké hodnocení :-) ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)