V zajetí

Mateřské lásce se nedá uniknout. Z bezpečného přístavu lásky se ale někdy může stát smrtící hrozba, mladá dívka Chloe o tom ví své. Je na vozíku a vyrůstá o samotě v úplné izolaci jen se svou milující maminkou. Jejich vztah a život se můžou zdát zvláštní, možná až zneklidňující, nikdo ale nemůže upřít mámě nekonečnou snahu chránit svou dceru, starat se o ni do roztrhání těla a pro její vlastní dobro ji mít stále pod dohledem. Chloe má řadu zdravotních problémů, potřebuje péči a s oddanou mámou tvoří sehranou dvojici. Když se v sedmnácti chystá na vysokou, začne objevovat tajemství, která jsou stále děsivější. Místo odpovědí na otázky se od mámy dočká jen dalších omezení. Chloe je připoutána ke svému vozíku, z ocelově pevného mateřského objetí musí ale za každou cenu utéct. Odpovědi jsou totiž strašnější, než si dovedla představit. (Bontonfilm)

katmandzoo

Menej známy, no o to pôsobivejší psychothriller so zaujímavou zápletkou a dychberúcou komornou atmosférou. Obe protagonistky si za svoje výkony v hlavných rolách zaslúžia absolutórium. Sarah Paulson si začínam obľubovať čoraz viac a už sa teším, keď si konečne pozriem seriál Ratched, kde taktiež stvárnila peknú mrchu. Z Kiery Allen zasa vyrastá nádejná filmová hviezda, potenciál na to rozhodne má. Suma sumárum, obe herečky ma svojimi výkonmi a celkovým budovaním deja prinútili ostať v pozore od začiatku do konca filmu, a to nie je žiadna floskula. Run je naozaj pútavo natočený snímok a divák sa ani na okamih nenudí, keďže vo filme sa stále niečo nové deje/odhaľuje. Z režiséra Chagantyho možno vyrastá nový Shyamalan, už jeho prvý snímok Pátranie mal potrebnú kvalitu. Pôvodne som chcel dať plné bodové hodnotenie, ale záver filmu bol trochu tuctový, takže jednu hviezdičku uberiem. Lepšie 4/5 ()

Kingjiri

Nečekaný milý překvapení, kdy se ze skromnýho (ale schopnýho) castingu a hodně komorní výpravy podařilo díky sympatickýmu příběhu vyždímat snad maximum toho, co šlo. Scénář má teda sem tam nějaký logický nedostatky, ale já jsem se nad očekávání bavil fakt dobře. K tomu dopomohlo i fajn herectví ústředních postav, kdy zejména Chloe máma dodala už tak creepy námětu ještě větší démoničnost. Další z příkladů, že ke slušnýmu trhilleru fakt neni potřeba velkej rozpočet nebo bůh ví jaká porce akce. Něco takovýho by se klidně dalo nakroutit i v českejch podmínkách místo toho neustálýho fňukání, jak je naše kinematografie podfinancovaná. Sympatická žánrová jednohubka, čtvrtá hodně slabá hvězda za poměr cena / výkon. ()

Akaja

Napřed dobrý, pak to trošku ztrácí dech, ale film je naštěstí krátký. Nepříliš strhující pro někoho, kdo je obeznámen s historií kolem Gypsy Rose a Dee Dee Blanchardových. ()

Maximilianus

Misery vrámci "rodiny". Nebolo to zlé, ale film v podstate ničím neprekvapuje a oproti už spomínanej Misery nemá takú hutnú atmosféru, skvelý herecký výkon Kathy Bates ani taký spád. 6,2/10. ()

gemi

Variace na Misery. Rozmotávání záhady kvazi-milující matky baví, v závěru je solidní twist... Přesto jsem u tohoto komorního dramatu váhal mezi třemi a čtyřmi. Je to fakt na hraně. ()

samkko

8,6/10 a důkaz, že i dobrý Thriller může mít rating PG-13. Naprostá paráda u které jsem se skvěle bavil od začátku do konce a sem tam jsem byl i pěkně na trní. Filmu Run skoro nic nechybí, má skvěle sympatickou hlavní protagonistku, které budete tak od půlky filmu fandit až do konce, dobrý plot twist, tísnivou atmosféru, báječnou hudbu a naprosto dech beroucí konec, který by mohl působit ve filmových učebnicích pro budoucí režiséry jako návod jak využít dobrotu/lásku/nenávist/pomstu v jednom a ještě jak docílit abyste v divákovi nechali rozporuplné pocity i po závěrečných titulcích. Jak už jsem se zmiňoval o ratingu, sám jsem byl ze zezačátku trošku zklamaný, že tady neuvidíme žádnou krev, či něco opravdu znepokojujícího, ale na konci jsem zjistil, že to vůbec nebylo třeba, film si vystačil se svým malým ratingem a využije ho na maximum. ()

Likan7

Bylo Pátrání jen náhoda? Chaganty totiž po tak skvělém a napínavém thrilleru natočil takovouhle ve všem průměrnou záležitost. Závěr je sice takový roztomile temný, ale jinak jsem se 45. minuty nepříjemně nudil až do konce. ()

majesty

Uz to tu niekto spominal a musim to vyzdvihnut tiez: prave v takychto filmoch robi obet velmi nelogicke rozhodnutia a divaka to strasne rusi, ale v tomto filme to tak nebolo a konanie mladej chloe bolo v celku rozumne, cim sa dej stal o kusok pravdepodobnejsi..3* oplati sa pozrieť a to presne 1x. ()

Clark_Kent

Co se týče psycho- thrilleru, tak tenhle snímek patří rozhodně k tomu nejlepšímu. S. Paulson se předvedla, byl jsem napjatej jak čerstvý kšandy. Vynikající, vynikající!!! ()

Najt

Velice povedený thriller s parádní hereckými výkony, atraktivním domácím prostředím a šokujícím rozuzlením v příběhu. Jen ten úplný konec byl trapný. Ale nebudu snižovat hodnocení kvůli 2 posledním minutám. ()

Ex_Machina

„Potrebuješ ma.“ Matka sa snaží svojej dcére vsugerovať túto vetu celý život a robí pre to veci, ktoré siahajú za zdravé chápanie a z dcéry robí chorého, nesvojprávneho jedinca bez budúcnosti. Ale v skutočnosti nie dcéra potrebuje matku, ale zúfalá matka dcéru. Ak sa tvorcovia snažili vytvoriť mrazivo napínavý thriller s pochmúrnou atmosférou, tak si rozhodne nespravili hanbu. ()

departed

Dosti mrazivý psychologický thriller, který mi při hlavním zvratu udělal hodně šoufl. No představte si, že by se to stalo vám. Já bych se z toho asi regulérně posral a pak si to hodil. Nebo si to hodil rovnou, načež bych se posral v momentě, kdy se díra v rámci uvolnění svalů otevře naplno a všechno to tak jako tak poletí ven. Tohle bylo nervy drásající až až, že od chvíle, kdy bylo jasný, že tohle rozhodně neskončí sluníčkovým happy endem, jsem byl napnutej jak guma od trenek a ani jednou jsem nezahmouřil oči, což se jinak stává v 99% případů koukání na filmy večer, jelikož jsem konstantně unavenej. Děsí mě představa, že jelikož to Sárinka zahrála opravdu šmakově, zda-li náhodou takováhle není i v reálu. V onom případě bych nechtěl být ani její dcera, ani partner. Ani kdokoliv jinej z jejího okolí vlastně. ()