V zajetí

Mateřské lásce se nedá uniknout. Z bezpečného přístavu lásky se ale někdy může stát smrtící hrozba, mladá dívka Chloe o tom ví své. Je na vozíku a vyrůstá o samotě v úplné izolaci jen se svou milující maminkou. Jejich vztah a život se můžou zdát zvláštní, možná až zneklidňující, nikdo ale nemůže upřít mámě nekonečnou snahu chránit svou dceru, starat se o ni do roztrhání těla a pro její vlastní dobro ji mít stále pod dohledem. Chloe má řadu zdravotních problémů, potřebuje péči a s oddanou mámou tvoří sehranou dvojici. Když se v sedmnácti chystá na vysokou, začne objevovat tajemství, která jsou stále děsivější. Místo odpovědí na otázky se od mámy dočká jen dalších omezení. Chloe je připoutána ke svému vozíku, z ocelově pevného mateřského objetí musí ale za každou cenu utéct. Odpovědi jsou totiž strašnější, než si dovedla představit. (Bontonfilm)

taibrek

Dobrý, ale predvídateľný nápad filmu. Prečo to museli na koniec všetko pokaziť ? Stačilo jednoduchý záver a bol by to super film. Sarah Paulsonovej tieto charaktery postáv proste pristanú. ()

Saxos

Tak se přiznejte, kdo nevydržel a začal okamžitě googlit co za svinstvo je ten Trigoxin. Já samozřejmě hned pauze movie a na net. Stejně to bylo k ničemu, protože dostávala k zobání úplně jiné pilule. Haf, haf – bobika. Opičí mamka z Chloe vychovala celkem chytrou a vynalézavou dívku. Pojem opičí lásky skutečně existuje a tahle domácí pharmaciae magister ho šoupla o další level dopředu. Klady: I když hodně předvídatelné, stejně slušné; obě hlavní role super; moc peněz produkce utratit nemusela; ukončující scéna je prima. Závěr: doporučuji. ()

Martynes

No jo, oni jsou ti Indové asi všichni stejní. Aneesh Chaganty začal trpět M.Night syndromem a po skvělém Searchingu spadl s Runem o několik pater níž. Shyamalanovsky debilní dialogy, předvídatelný příběh i nelogicky se chovající postavy vytvářejí spíše nechtěnou komedii (The Happening je pořád někde jinde) než napínavý thriller. Tak příště snad Chaganty přijde s nějakým svým Splitem než s adaptací Korry. 4/10 ()

TesterX

Skoda nejakeho prekvapiveho momentu, zvratu, benefitu navic, protoze jinak se jedna o slusnou zanrovku. Zabavi na vecer, neurazi, ale rychle vysumi. ()

Dexter666

O koľko viacej sa z toho dalo vytrieskať... Alebo škola ako posrať tretí akt. Pozorný divák si asi všimol peknej narážky v telefónnom automate na skutočného majstra žánru a keď sa zamyslíte, ako Rob Reiner vygradoval Misery, bude sa vám chcieť len zaplatkať nad premárnenou príležitosťou. ()

v.indruchova

prostě takový průměr, začátek ten mě moc nebavil a pak se tvořilo napětí. Neurazí. no. Pamatovala jsem si že se něco podobného doopravdy stalo. ()

rigby

NIc zásadního se zde nekoná. Jen vypnout hlavu a sledovat děj, o kterém je předem zřejmé, jak se bude vyvíjet. Nic jiného jsem ani neočekával. 3- ()

Fantaji

Užíval jsem si ten – od ústřední dvojice – suprově zahranej hnus na za mě opravdu odpudivější téma, než dokáže nabídnout kdejakej jinej bubu horor... dokud nepřišel rádobykonec po tom skutečným, kterým se to mělo imho uzavřít. Vyznělo by to líp. Takhle to akorát podkopalo samo sebe... a to v podstatě bezdůvodně. Kruh by se totiž uzavřel a ne že se v něm bude bloudit dál. Z původně solidních čtyř teda rázem na průměrné tři ***. Tak či tak nepříjemná záležitost a výkony Sarah Paulson i Kiery Allen zaslouží pozornost. ()

bonovox

Námet síce podobný ako v seriáli Odhalenie ale i tak ide o pôsobivý až desivý snímok. Chudák dievča čo si muselo vytpieť. Ústredné herecké duo hrá skvele. 70% ()

Mancunian

Dva konečný plot twisty byly hodně zajímavé. Scéna v nemocnici možná trochu přehnaná a základ příběhu předvídatelný. Každopádně to dobře odsejpalo. Nejvíc mi tam vadily díry v příběhu, který se na konci docela nakupily. ()

Maraboy

Ten konec mohl být o kousek dřív a by to drsnější fuck-up. Takhle se to dalo nějak předpovídat a divák dojde k určité satisfakci. 55% ()

PTuranyi

Celkom dobrý horor založený na manipulácii a obmedzení. Diana je matka, ktorá zažila ťažký pôrod a jej dieťa takmer neprežilo. Aspoň to tak vyzeralo a viac sa o tomto nedozvieme. Chloe, jej dcéra, ako sa zdá prežila, ale je postihnutá takže musí užívať množstvo liekov a Diana sa o ňu obetavo stará. Produkcia je dobrá a tvorcovia postupne odhaľujú trhliny v tomto obraze idylickom obraze až kým ho náhoda neroztrhá na kúsky. Chvíľu sa snažia ešte hrať s neistotou, či to náhodou nie je len výplod halucinácií, ale dlho im to nevydrží a dej ústi do celkom napínavého závodu, či sa podarí šialenú Dianu zastaviť. Záverečná idylka má v sebe opäť skryté semienko hrôzy, pretože dospelá Chloe sa o svoju "matku" stará rovnako ako pretým matka o ňu. Herecké duo Sarah Paulson, Kiera Allen zohrali svoje role dobre hoci pre Kieru to bol filmový debut. 65% ()

Grázl83

Zajímavý námět, solidně natočen. Obsazení tělesně postižené Kiery do hlavní role skvělý tah, působí to tak velmi přirozeně.  Ale děj hodně předvídatelný, skoro po celou dobu filmu se dalo předvídat, co se po pár minutách stane. ()