Kaena: Proroctví

Stromová země Axis na planetě Astria je ohrožena. Ve stromech vysychá míza a modlitby lidí k bohům zůstávají nevyslyšeny. Mladá vesničanka Kaena má zvláštní vidění a je přesvědčena, že Axis ji volá na pomoc. Dívka s rebelskou duší se postaví zákonům kmene i autoritě Velekněze. Na cestě za záchranou země jí pomáhají záhadná stvoření. Kaena stále silněji začíná věřit, že za hranicemi Axis, kdesi za mraky, existuje ještě jiný svět (Magic Box)

Cassandra

Vizuálně velmi pěkné, ale to sem napíše každý. Především příběh je velmi slušný, a tím film získává navrch před Final Fantasy.Ten sice neměl špatný příběh, ale byl klišovitý a málo celistvý. ()

seth82

Znova francúzsky film, ktorý ma zaujal svojim vizuálnym stvárnením. Na pomoc prišiel aj Farid Russlan so svojím hudobným doprovodom a vďaka týmto dvom vlastnostiam je moje hodnotenie vyššie ako priemer. ()

listr

Nejprve to měla být videohra, ale pak se tvůrci rozhodli stvořit film a myslím, že to nedopadlo tak hrozně. Vizualní podoba je místy opravdu úžasná, ale příběh občas dost trpí omezeností prostředím ve kterém se odéhrává. ()

GREGOIRE

ZZ = ZNAČNÉ ZKLAMÁNÍ ... Po Final Fantasy, další pokus o realistickou animaci. Očekával jsem, že Kaena bude oproti FF dějově trochu propracovanější, ale CHYBA LÁVKY. Kaena je sice po stránce grafické také dost slušná (třebaže Final Fantasy má myslím navrch), ovšem po stránce dějové a filmařské je to hodně slabé. Film je nabitý různými vizuálními hrátkami a kousky, ale paradoxně je v tom jeho slabina. Rychlé, zmatené střídání záběrů (kdo to probůh stříhal ??) působí spolu se zbytečně složitým a překombinovaným dějem těžké zmatky v hlavě. Po půlhodině usilovné snahy udržet se „v ději“ jsem to už jen dozíral ... Námětově je Kaena neuvěřitelný slepenec všeho možného. Takže uvidíte „kousky“ tu z Vetřelce, tu z Predátora, Kaena je zase jako vystřižená z Lary Croft Jako když Čapkův pejsek s kočičkou míchají dort. Nekompaktní, překombinované, nefunguje to. Ani rádoby monumentální hudba nemůže zakrýt prázdnotu a plochost děje Ano, místy je to vizuálně (z pohledu počítačové grafiky) zajímavé, místy se dokonce povedl i nějaký ten vtípek, ale to je i při ministopáži 85 min ukrutně málo ()

Klay

Animák, který mi, nevím proč, evokoval atmosféru starých počítačových RPG her. Obrazově je to úžasné dílko s kouzelnou atmosférou, i když taky s trochu jednoduchým příběhem. V té záplavě vizuálních nápadů mi to ale ani nepřišlo. Pokud se světem Kaeny necháte okouzlit, nemůžete být nespokojení, chce to jen trochu otevřenější mysl a správnou náladu. ()

merigieren

Kaena není špatný film, jen jí něco chybí k dokonalosti. Místy si udržovala pozornost a místy jsem jen pozoroval děj. Přišlo mi to trochu strohé. I když si drželi standardní šablonu, zamilovaný pár, velký závěr. Asi lepší 3* za pohádku o mimozemšťanech a jedné holce co zachrání svět. ()

MickeyStuma

3D animovaný fantasy příběh, který měl být pro malé i velké, ale nějak to nevyšlo. Na svou dobu je animace ucházející, ale celkový dojem kazí velmi složitý scénář. Pokud se v něm ztratí dospělý divák, co potom dítě? Dobrodružný příběh je neoddiskutovatelný a o nápady také není nouze. Své kouzlo zkrátka snímek má a tak ho nezatracuji. Hold se musí děj pozorně sledovat. ()

Ydrosten

Tak nějak nevím. Zajímavé to bezesporu je, ale dějově to upadá protože se tam děje moc věcí ale přitom nic moc důležitého. Animace na tu dobu docela slušná. ()

Vorima

Pro mě srdeční záležitost. Příběh má sice své mouchy (ne zrovna malé), ale kvůli animaci, částečně soundtracku a hlavně celkové atmosféře se vyplatí mu dát šanci. ()

mirror

Kaena: Proroctvo je malý film, z ktorého cítiť veľkú snahu a odhodlanie tvorcov z toho mála čo mali k dispozícií dostať na plátno/obrazovku maximum a v podobe, ktorá sa čo najviac blíži víziám a návrhom, ktoré príbehu predchádzali. Myslím, že sa im to celkom podarilo. ()

diabolique

Velmi ambiciozny francuzsky 3D pokus so zaujimavym pribehom a velmi nadejnym vizualnym prevedenim, takze dufam, ze pride aj "pokus" cislo 2....velmi im fandim:) ()

Toustovač

Moc pěkný film, u kterého pro mne jediným větším záporem zůstává poměrně plochý příběh. Jeho základ je sice velice zajímavý, ale bohužel se nerozvine úplně naplno (i tak ale velmi slušně). Přesto zcela zasloužené čtyři, ať už za krásné, mnohdy až dechberoucí zpracování (asi francouzský cit pro krásu, či co:) nebo skvělou a atmosféru pěkně dokreslující hudbu. ()

TesterX

Po vizuální stránce pěkné, místy až úchvatné. Zpracování lidských postav už je horší, až na hlavní hrdinku - Kaenu, jejíž Lařiny pohyby rozproudí krev v žilách. Děj nudný, ale ta grafika... mňam. ()

brasek

Niektoré anime scény ako keby od amatérov z photoshopu, akčné scény nezáživné... hovoriaci červíci zábavní, až pokiaľ nezačali grcať... niežeby som nemal na to žalúdok, ale bolo to tak slabo spravené, že až bieda... a bohužiaľ dej je nudný resp. nijaký. ()

endymion

I pro mě trochu zklamání. Grafika geniální, prostředí zajímavé, zato příběh chaos a ukrutná nuda. Chyběla tomu šťáva, pár bafaček a dvě akčnější scény jsou na pseudoanime trochu málo. Škoda, že takovouhle grafikou nerenderovali třeba Titan A.E. ()

teseth odpad!

Věc, která mi přišla zbytečná na tomhle filmu je to, že se vůbec někdo snažil to vytvořit. Spousta linek, které by měly nějak spolu fungovat tu viditelně nespolupracují a to vše je zabaleno do hromady keců plných patosu, kliše a stupidních myšlenek. Celkově to působí strašně amatérsky a neumětele. ()

KcarlosK

Škoda že zůstalo jen u působivé animace. Se silnějším scénářem by měla Kaena i na špici žánru. Počáteční sekvence je dokonalá. BTW - taky jste v tom viděly podobnost s Avatarem ? ()