Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Evžen se sice narodil a vyrostl ve Švýcarsku, ale protože byl vždy tak trochu bohém, rozhodl se opustit tamější buržoazní svět, kam příliš nezapadal. Po třicítce se přestěhoval do Prahy, odkud jeho otec naopak v roce 1968 emigroval a už se tam pak nikdy nevrátil. Evžen se i přes dospělý věk stále není zcela schopen postavit svému dominantnímu otci. Pro něj je Česko a Praha dávno zapomenutá minulost a jediné, na čem mu záleží, je dobrá pověst a slušně vydělávající soukromá zubařská praxe ve švýcarském Bernu. Evžen naopak v Praze provozuje vysněný hudební klub, zažívá tu osudovou lásku, ale i osudové neštěstí, a nakonec to vypadá, že se bude muset do Švýcarska přece jen na chvíli vrátit... (Cinémotif Films)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

mira007 

všechny recenze uživatele

Švýcarská absolventka FAMU Fiona Ziegler natočila česko-švýcarský film, který je víc švýcarským filmem, ale nějak to bylo jako filmový zážitek na úrovni bakalářské práce, těch pár prvků, které z toho dělají nějakou trochu zapamatovatelnou věc ( Hanka Vagnerová, Vratislav Brabenec z The plastic people of the univers !!! nebo ten Knight rider ), ale to není nic nad jednu hvězdu. ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Není to špatný film, ale zároveň není ničím speciální. Děj není skoro vůbec originální, ale i tak mi místy přišel docela zajímavý. Celkově mi film přišel moc dlouhý, je v něm spoustu vedlejších dějů, které k ničemu nevedou a myslím si, že nejsou s hlavním dějem spojené ani tématicky. Ze všech postav byly zajímavé asi jen dvě, zbytek tam prostě jen tak byl. Herecké výkony byly dobré, prezentace se mi líbila a hudba taky nebyla špatná. Jinak se toho o tomto filmu moc říct nedá. 5/10 ()

Reklama

Korpy22 

všechny recenze uživatele

Ztraceni v ráji  Je vidět, že film vytvářel někdo, kdo měl estetické oko. Bohužel však do rukou nedostal nosný scénář, který by za něco stál. Celý film totiž nemá úplně nějak extra zajímavý děj. Majiteli vyhoří klub, shání peníze a vymýšlí, jak z toho ven. A to je vše? Sice musím ocenit krásnou práci s rekvizitou světla, které je výrazným prvkem filmu a má tam ponechaný prostor. Film řeší střed snobství a lůzy, ale ve velmi nešikovném podání. Herecké spojení Jann a Vágnerová nějak nefungovalo. Film je sice hezký, ale o ničem. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Filmový debut režisérky Fiony Ziegler určitě není tak špatný, jak by se mohlo zdát podle zdejších hodnocení. Autorka zřejmě doplatila na to, že nakousla poměrně velké množství témat, ale bohužel skoro žádné nerozvinula takovým způsobem, aby výrazněji upoutalo divákovu pozornost a vtáhlo jej do děje. Škoda promarněného potenciálu, protože třeba casting nedopadl vůbec zle. Vedle naprosto přesvědčivého Ivana Pokorného v roli autoritativního otce mě herecky nejvíce zaujal představitel hlavního hrdiny Dominique Jann, ovšem ani Hana Vagnerová coby jeho femme fatale nebyla marná. (55%) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento snímok nebol až takou prázdnotou a katastrofou, ako som si pôvodne myslel. Každopádne ale platí, že pointa samotného filmu mi trošku ušla alebo bola tak zanedbateľná, že v závere ma to až tak nezaujalo a skôr som len zotrvačne sledoval, čo sa bude diať. Veľa sa toho neudialo, malo to taký skôr televízny look, ale aby som z toho robil odpad, to asi nie. Už som videl aj horšie české filmy. 50 % ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Postavu Evženova otce Václava, který od roku 1968 žije ve Švýcarsku, ztvárnil režisér a herec Ivan Pokorný. Ten sám prožil část života v emigraci v Rakousku a Německu – na rozdíl od své filmové role se ale Ivan Pokorný po revoluci do Česka vrátil zpět. (Zdroj: Cinémotif Films)
  • V ČR byl film podpořen Státním fondem kinematografie, Prague Film Fund a jedná se také o koprodukci s FAMU. Jde o celovečerní, částečně autobiografický debut režisérky Fiony Ziegler, který vychází z jejích vlastních zkušeností se životem „mezi dvěma světy“. (Zdroj: Cinémotif Films)
  • Jedná se o historicky první švýcarsko-český koprodukční snímek. (Zdroj: Cinémotif Films)

Reklama

Reklama