Název je více než přesný. Jean Simmonsová si tu vystřihla ďábelskou mrchu s tváří anděla - rozmazlená, bohatá, psychicky narušená holka, která manipuluje úplně se všema kolem sebe a všichni jí to strašně žerou. Opravdu hnusná postava. Dějově to bylo hodně dobré, i když trochu předvídatelné. No a jako perlička na závěr - Mitchum na konci plánuje odjet do Mexika, kam jezdí pravidelně snad ve všech svých noirech.(27.12.2012)

Jedna z mála skutočne kvalitných produkcií RKO v čase, keď štúdio vlastnil miliardár a notorický úchyl Howard Hughes. Bol to on, kto požiadal sadistu Premingera, aby si z britskej hviezdy Jean Simmons spravil handru. Herečka sa počas nakrúcania nervovo zrútila, no nakoniec z toho vzišla pozoruhodná kreácia: femme fatale, ktorá je rovnako "fucked up in the head" ako okúzľujúco nevinná. Výborne jej kontruje frajerský Mitchum.(27.9.2016)

Dobre koukatelny a hezky natoceny film s prichuti noiru, a s pribehem ktery se mi zdal odnekud povedomy...za celou dobu jsem si ale nevzpomel odkud, tak treba na to prijdu casem... Jean Simmons jako pohledne vrazedkyni to moc slusi a Robert Mitchum mne protentokrat prekvapive neuspal, takze celkem spokojenost... :-)(3.10.2009)

Skoro se chce říct klasický film noir, kde jde o femme fatale, která výrazně promění život obyčejného člověka. Jenže jak může být člověk obyčejný, když má tvář Roberta Mitchuma? Sem tam budete mít pocit, že snímek znáte, protože se v něm opakují náměty jiných, starších děl filmu noir. Přesto to na síle úplně neubírá.(4.11.2014)

Pre Jean Simmons urobí každý muž prvé posledné....klasické prvky filmu noir, osudová zkazená žena, súkromné očko, ktoré jej padne k nohám, zločin, ktorý môže zostať nepotrestaný, avšak jeho následky môžu byť ešte ničivejšie, ako príjemný pobyt v nemocnici. V Angel face sa vďaka solídnej réžii Otta Premingera stále niečo deje a patrí k dôstojným zástupcom žánru. Jeho 90 minút utečie ako voda.(26.5.2012)