Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem – smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa. (Falcon)

teekanee

Viděno asi před rokem, přesto si toho z filmu dost pamatuju, což je vždycky známka kvality. Ridley v tomhle filmu znovu ukázal, proč je jedním z nejlepších režisérů za posledních 50 let. O pecku typu Gladiátor se nejedná, přesto jde o velmi dobrou podívanou. Hodně se mi líbil nápad natočit film ze tří pohledů nespolehlivých vyprávěčů. Film tak působí velice svěže a konflikt mezi ústřední dvojicí pak působí reálněji. Jen mi přišlo, že se o znásilnění jednalo i z Le Grisova pohledu, ale řekněme, že ve středověku to takhle při námluvách fungovalo, co já vím? Hodně bych vyzdvihl technickou dokonalost, kterou Ridley prostě umí. Záběry jsou vybroušené a akce špinavá a krvavá. 82% ()

PORTER44

Celkově docela dobrý ,na tu délku pro mě osobně se tam našlo pár nudnějších míst,čekal bych trochu drsnější scény v bitvách moc tam toho nebylo vidět ,až poslední souboj mezi dvěma hlavními hrdiny byl povedený,jinak dobové kostýmy,atmosféra,kamera v poho a herecké výkony spokojenost. ()

Michaell

Skvělý historický snímek. Co jsem nepochopil, byl smysl užití tří perspektiv, které ale de facto nebyli moc perspektivami, nebyly spolu v konfliktu a nic překvapivého nepřinášely. Díky nim spíše film ztrácel na tempu. ()

Verbudrak

Já vím, kde se naučil Matt tak mečovat. Režisér ho prý při skoro každé scéně vzal pěkně prutem a "ty budeš hrát!". Prásk. A "znova, a znova, udělej tu grimasu, já ten koženej ksicht z tebe vymlátím!" a jeb Matta přes tlamu. Podruhé, potřetí, podesáté. No a protože je tam těch scén hodně a ten film je fakt dlouhej, na jeho konci byl Matt už tak otrlej a vycvičenej, že mu nedělalo žádný problém sundat Drivera, který se předtím jen flákal, protože dal všechno na první dobrou. Tak to bylo. Jistou zajímavostí je, že i když se tento postup rejžovi osvědčil, u Afflecka to vzdal předem, když uznal, že toho by musel umlátit a stejně by Ben nezahrál ani škrt. Musel si ho šetřit, protože věděl, že po něm bude nakonec potřebovat zahrát smutek nad ztrátou přítele. Na rejžova slova stejně nakonec došlo, když Afflecka umlátil při poslední klapce, když ani napodvacáté z něj tu emoci nedostal. Ale film už byl natočenej a ten Pierrův smutek si každý domyslí, tak co už. ()

Lukango

Drsný, surový film, který Ridley vypráví skrze tří příběhů, tří úhlů pohledu. Toto je celkem neobvyklí styl vyprávění, který se zde rozhodně vyplatil. Každý z příběhů je lehce odlišný jiný. Budu-li mluvit za sebe, tak jsem ze začátku obhajoval Jeana de Carrougese (Matt Damon), který je suroví voják, jež prostřednictví válek a bojů touží jen po tom, aby něčemu velel a postupoval. Matt Damon ho moc dobře zahrál, zahrát tu krutého hulváta, jež touží po uznání a respektu. Další příběh je o Jacquesovi Le Grisu, který v Jeanově příběhů je za pěkného hajzla, který mu bere veškeré zásluhy a ničí mu budoucnost. Jenže v jeho ,,pravdě“ je za chytrého člověka, který měl spíše štěstí, že se ho ujal Conttele Pierre (Ban Affleck) jež cítí k Carrougesovi zášť a nedopřává mu moc komfortu. V této ,,pravdě“ je Le Gris z části ospravedlněn a nezaslouží si tolik nenávisti od Carrougese. V posledním příběhu se dovídáme pravdu od Marguerite, které je Carrouges odporný a je s ním pouze proto, že v té době takové postavení ženy měly. Všechny tyto tři příběhy jsou velmi zajímavé a je zábavné sledovat, jak se některé situace změní, vypráví-li je někdo jiný. Z hlediska scénáře tu máme poměrně kvalitní dílo, které sice neoplývá nějakou genialitou, ale toto vyprávění je nekonvenční a se spojením se slušnými dialogy tu máme ze strany scénáře povedené dílo. Problém však může nastat, když si uvědomíme, že dvou a půl hodinový film mohl trvat klidně o hodinu méně, protože zmíněné ,,pravdy“ jsou celkem podobné, což někomu může vadit, ale mne upřímně se toto líbí. Herecké výkony jsou dobré, i když ne nijak oscarové. Nejvíce z nich vyčuhuje Damon a Comer, kteří odvádí slušný výkon, ale Driver také neurazí. Je to Ridleyho válečný epos, čili nějaké bitvy se tu odehrají, i když na poměry Scotta, ve skromném měřítku, ale stojí to opět zato. Bitvy jsou velmi realistické, drsné, kruté a skvěle sestříhané. Především musím vyzdvihnout závěrečný souboj, u kterého se mi pěkně zapotily dlaně, protože jakou práci s kamerou, střihem a zvukem si tvůrci dali je opravdu chvályhodné. Celkově se jedná o povedené válečné drama, které svým nekonvenčním vypravováním a surovostí se u mě řadí před Scottovu Nebeskou bránu. Známka: 7,5/10 ()

loyziik

"Detektivní příběh" z rytířského prostředí. Nepamatuji si, že bych viděl něco podobného. Ridley Scott definoval nový subžánr historických filmů. A závěrečný poslední souboj? Takto jsem naposled hlasitě fandil Leonidasovi v 300 a to je už nějaký ten pátek. Každopádně téma znásilnění je poslední roky častěji vidět v médiích i v audiovizuální tvorbě a jsem za to rád. Více podobně laděných filmů a dělat osvětu! ()

Flashback

Průměrně natočená dobová člověčinka s nezbytnou dávkou historických nesmyslů (tradičně naivní zpracování bojových střetnutí atd. atd.). Zápletka by se dala popsat dvěma větami a vyznění, poselství, nebo prostě jakákoli myšlenka naprosto chybí. Zhrzený sedlák zabije zhýralce kvůli shady obvinění jeho ženušky. Tečka. No a co....? Proč tak jednoduchý a tuctový příběh vůbec někdo filmuje....? V zásadě je to naprosto zbytečný film který byl pouze poplatný "Me Too" agitce, která frčela v době jeho vzniku. Škoda že se senilní Ridley Scott nechal k něčemu takovému upsat. ()

Pucifalek

Fílm má šíleně dlouhou stopáž, bohužel jsem ho prošvihnul v kině a u TV mi dlouho trvalo, než jsem vůbec udržel pozornost. Ale nakonec se podařilo ho Scottovi vygradovat tak, že dávám plný počet hvězd. Jo,  konec je hustej. 82% sedí. ()

milos.bradik

Jeden z nejlepších historických filmů jaký jsem viděl. Mám sice rád spíše filmy jako je Údolí včel, ale to, co točí Ridley Scott je opravdu paráda. ()

Lenny514

Velmi zajímavé dílo od Ridelyho Scotta. Neotřelé, city bouřící historické drama, poukazující na postavení žen té doby. Diváka ponechává až do konce v naprosté nejistotě, co se tehdy vlastně stalo! A popravdě i na konci si nejsem jistý, jestli to vím. Děj je postupně vyprávěn pohledem první osoby, se kterou se člověk rychle ztotožní a má pocit, že tohle se stalo. Pak nastupuje celé vyprávění znovu s detaily, které ale vypráví druhá osoba jinak. A to stejné nakonec sledujeme i z pohledu třetí zúčastněné osoby. Každý má pravdu anebo nikdo nemá pravdu? Takže slovy biblického piláta nezbývá než sledovat napjatě děj a ptát se pořád dokola: „Co je pravda?“ Fakt dobré, doporučuji už pro tu hru s divákem, kterou si scénárista/režisér vychutnali. ()

JoeyTheGreat

Ridley Scott nám opäť ukazuje, že aj napriek stúpajúcemu veku je, čo sa týka historických veľkofilmov, stále crème de la crème. Film je kontrastne k historickému zasadeniu mimoriadne aktuálny, a pojednáva o horúcich sociálnych témach ako zneužitie moci, rodinkárstvo či spory na princípe tvrdenie voči tvrdeniu. Koncept trojitého uhla pohľadu je tu naozaj príkladne využitý a jemné rozdiely medzi verziami sú občas ťažko pozorovateľné, no zážitok pozorného diváka obohatia. Bojové choreografie nie sú prílišné, ale prehľadné a účelné. Každá z postáv je hlavne zásluhou ich negatívych vlastností ľudská a do detailov prepracovaná (kráľovnina empatia, kráľova ľahostajnosť, kamarátkina žiarlivosť).  K obsadeniu Jodie Comer som bol zo začiatku skeptický, ale bola príjemným prekvapením. Matt Damon bol v komfort zóne typickej Damonovskej postavy a nesklamal. No za hlavnú hviezdu snímku považujem jednoznačne Adama Drivera, ktorý zvládol svoju komplexnú postavu dokonale a upevnil si svoju reputáciu mnohostranného herca. Netreba však zabudnúť na Bena Afflecka, ktorý sa okrem solídneho stvárnenia jednej z kľúčových postáv podieľal i na scenári (o to viac nechápem jeho Razzie nomináciu...). 5/5 ★ ()

Langos

Ze začátku jsem měl fajn pocit, že to bude oddychovka, u které si hodím nohy nahoru a dám si k tomu nějaký pálivý chipsy. Ten fajn pocit jsem měl do té chvíle, než začala ta sexuální scéna, podle který se točí celý děj filmu. Ta scéna byla pro plynutí děje důležitá, ale ona v tom filmu byla zopakována nejméně 3x. A to mě zklamalo. Poslední Souboj je snaživě propracovaný film, ale u mě má jedno velký minus. Děj se točí kolem jedné události a to mě osobně vadí. Proto tomuto filmu dávám tři hvězdy. Očekával jsem pohled vojáka z bojiště a trošku nějakou akci. Tu jsem nakonec dostal na konci filmu, ale to už jsem na to moc neměl nervy a radši jsem si u filmu dělal tousty. ()

TestSubject

Velkolepé zpracování, místy nádherné a působivé, pár silných scén by se taky našlo, ale...potenciál vyprávění příběhu třemi různými pohledy se mi zdá poněkud nevyužitý. Je to 3x prakticky to samé, jen s minimálními rozdíly, jak to vidí dané charaktery, což je na danou stopáž docela málo. Chybělo mi tam nějaké doplnění děje nebo výrazná událost, z tohoto pohledu jsou jednoznačně nepřekonatelné Tarantinovky. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix