Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem – smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa. (Falcon)

pepazapo

Poslední souboj je velkolepý historický film Ridleyeho Scotta který se vrací v té nejlepší možné formě Poslední souboj se příběh o přátelství lásce a zradě příběh sledujeme ze tří pohledů v kině bohužel film propadl to ale neznamená že se z něj nestane kultovní film. Film mě hodně bavil a doporučuji jej Zhlédnout. ()

Surzajo7780

Zajo.....Skvelý pohlad na dobu stredoveku, kde žena bola len majetkom. Velmi by ma zaujímalo ako to v skutočnosti naozaj bolo, kedže historiu poznáme len z pera toho kto ju písal a to nikdy nebol objektívny pohlad. Ale spať k fimu. Výprava, prostredie a herci bezkonkurenčné. Ridley vo svojom veku ide na 100%. Film nenudil počas dlhšej stopáže a za mňa mohol mať aj 4h. Len dodám, som rád, že žijem v dobe akej žijem. Duely máme aj dnes len nie fyzické ale digitálne na sociálnych sieťach a webe. Sur......Ja by som len doplnila zensky pohlad na danu problematiku ...moj muz mi pri sledovani tohto filmu povedal - bud rada,ze nezijes v 14tom storoci- a ja pevne dufam ,ze o 700 rokov tuto istu hlasku povie muz zene ,ked budu sledovat film o preblematike "me too" z 21.storocia, lebo chlapci stale je co zlepsovat :) ()

lineker

Jeden příběh očima tří postav a to vše z rukou talentovaného pana Ridleyho, který to stále neskutečně dává. Atmosféra středověku, která by se dala krájet a do toho konvence, čest, hrdinství ale i zhýralost a hamižnost. Žena coby majetek a prostředek k jmění, či postavení ( společenskému ). První emancipační snahy vyvázat se z této kazajky nesvobodné bytosti nejsou vůbec jednoduché a přinášejí nejeden duševní, ale i fyzický šrám. ()

hypnos11

"Ze znásilnění nemůže vzejít početí. To je věda." Dostáváme zde tři pohledy na jeden sled událostí. Postupně se odkrývá skutečný charakter přechozích vypravěčů - muži podávají svůj příběh tak, aby vypadali lépe nejenom před svým okolím, ale pravděpodobně i sami před sebou. A žena tu je pro oba pouze jako prostředek pro naplnění jejich tužeb - zplození potomka a zároveň dědice, nabytí bohatství, naplnění chtíče. Ve světě, kde pravidla vytvářejí takovíto muži, je úloha ženy daná, ať je jakkoliv silná, inteligentí, okouzlující. Ridley Scott má můj obdiv, nečekal bych, že na takhle stará kolena dokáže natočit takhle kvalitní film, který je ale vzhledem ke své komornosti předem odsouzen k nízkým tržbám. Takže tleskám nejenom jeho umu, ale i odvaze. A pohled na to, co chystá dál, značí, že ten dědek jeden ušatej nemá dost. Jen tak dál! Samozřejmostí jsou vynikající herci, kostýmy, kulisy, nevím, co vytknout - snad jen onen závěrečný souboj mi připadal trochu přehnaný, oba soupeři měli spoustu příležitostí jej ukončit dříve, ale filmy si holt musí realitu trochu pozměnit pro svoji potřebu, a nějaké natáhnutí jednoho souboje je vskutku pouze malinkým prohřeškem. ()

BStone

Ridley umí stále překvapit. Rozmáchlé a přitom komorní historické drama jako pozadí zajímavé středověké vztahovky ze 14 století, kde ženy nejsou pro muže nic. Pravda vyprávěná ze tří různých pohledů. Skvělé obsazení, skvělí hercí, skvělý příběh. Tohle Ridleymu vyšlo. 80% ()

lukas.pukas.

pro ty co jste cekali dalsiho gladiatora , vas musim sklamat , rozhodbe se nejedna o valecne akcni drama , jedna se o neskutecnen dlouhe popsani znasilneni z uhlu treh pohledu , diky tomuto se ke konci dockame emocialne vyhroceneho souboje u ktereho divaci budou fandit mozna kazy nekomu jinemou . Ja fandil Mattovy,skoda jenom tak dlouheho zacatku , konec nakonec pricinil ze jsem dal 3* ()

majorzeman13

Historická podívaná ! Jeden z nejlepších filmů roku ! Drsné,brutální,krvavé. Sice jde o komerční propadák,ale zároven taky o kvalitní,uměleckou,povedenou,parádní filmařinu . Ani ta dlouhá až skoro nekonečná stopáž mne neodradila to shlédnout. Bravo !! ()

Tomgunses

Přiznám se, že od RS mám filmy moc rád. Ani tento nezůstane bez pochvaly, nicméně to není na plných 5 hvězd. Samozřejmě tradičně skvělá filmařina, především výprava, a topové herecké výkony, ale vadila mě svým způsobem pro mě jednoduchá a třikrát opakovaně propraná zápletka. Fajnový závěr. 78 %. ()

P3rcy

Ridley Scott se může vztekat jak chce, ale když tenhle film točil, muselo mu být jasné, že takový film nebude v kinech lámat rekordy. Je to syrový, tvrdý a velice náročný film u kterého jsem se cítil trochu nepříjemně. I tak ale zhlednutí nelituju ale hodně dlouho si to nezopakuju i přes fakt, že je to jeden z nejzajímavějších filmů Ridleyho Scotta vůbec. ()

electricoo

Tak tohle byla parádní mystifikace... Moje maličkost - neznalá obsahu ani trailerů - vyrazila na normální středověké (a doufaje i dostatečně akční) drama od Ridleyho Scotta, aby dostala něco (dost) jiného, ryze středověkého i současného zároveň (ono se to lidstvo v průběhu času zas tak moc nemění, že), ale ve výsledku i tak dostatečně uspokojivého. A takové filmy mám rád. ()

stuj

Pěkné. Jedna událost je divákovi postupně odvyprávěna z odlišných pohledů tří zúčastněných osob. Chytrá a sečtělá manželka rozumově spíše průměrného rytíře nařkne jeho dřívějšího kamaráda, který by se k ní ovšem intelektuálně hodil víc, ze znásilnění. . . Středověk je zde moc hezky ztvárněn, na výpravě se rozhodně nešetřilo. A souboje jsou kupodivu super, při tom finálním člověk dokonce ani nedutá. Celkově povedené historické drama. ()

diamond

První kapitola težkopádná a nedotažené scény malinko nezvyklé, ale čekání se vyplatilo a vše se v dalších kapitolách propojilo. Zajímavé je sledovat, jak některé životní situace vnímají rozdílní aktéři jiným pohledem a s odlišnými emocemi. Závěrečný souboj je hodně realistický a syrový. Ve filmografii Ridley Scotta jsou rozhodně lepší kousky, za mně poctivé tři a půl hvězdičky a za krásnou Jodie Comer zaokrouhluji nahoru. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix