Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem – smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa. (Falcon)

Crust

Asi nejlepší Ridleyho film za posledních nemálo let a zároveň jeden z nejlepších středověkých vůbec. Film je unikátní nejenom stylem vyprávění - pohledy 3 hlavních postav na určité časové období i konkrétní události a myslím, že záměrem právě bylo přesně to, aby si divák uvědomil, jak lze nahlížet na jejich průběh a tím pádem si je i pamatovat někdy hodně rozdílně a jindy podobně a to vše v závislosti na vaší povaze, pohlaví, vztahu, nebo postavení. I přesto, že tu nejde v první řadě o mocenské výpady, bitevní vřavu nebo politické šachy, ale o komornější psychologické drama, tak si divák vrchovatě užije středověké syrovosti, dobových reálií, bohaté výpravy, skvělé kamery a když už dojde na pořádnou akci a hlavně pověstnou středověkou řezničinu, Ridley Scott to dodává v takové kvalitě, že marně přemýšlím, kdy jsem viděl naposledy podobné gotické hody, které by se tomu vyrovnaly. Když pominu Afflecka, který mi tady moc nesedl, tak Damon a Driver jsou sice výborní, ale nejvíce tady herecky exceluje zejména Jodie Comer. ()

jjjerry

Musím přiznat, že od SW epizod co nepovažuji za SW nemám rád Adama Drivera. Takže jako záporák mně seděl celkem ok, ale dovedl bych si představit lepší obsazení. Naopak Matt Damon byl perfketní. Zajímavý příběh viděný trojicí jiných očí. Vcelku realistických příběh založený na dobových událostech. Stopáž zbytečně dlouhá. ()

swenyx

Jeden příběh odvyprávěný z pohledu tří různých osob. Ze začátku jsem k tomu byl dost skeptický a nelíbilo se mi moc jakým způsobem je film vedený, vše bylo takové uspěchané a nepřehledné, snadno jsem se v ději ztrácel, později ale všemu dal řád pohled dvou dalších hlavních postav. Nakonec musím říct, že i když mě nechal začátek v obavách, tak jako celek to fungovalo dobře. Finální fight dokonalý, krutá středověká řežba. ()

Ironhead

Ridley točit umí, o tom žádná, takže po profesní i herecké stránce je to brilantní. Po té scénáristické to už trochu skřípe. Já tu čekal tři jiné úhly pohledu, tři verze příběhu, tři "pravdy" od tří hlavních postav, ale krom malých detailů, chápu že i na nich záleží, jsem se díval na třikrát převyprávěné v podstatě to samé. A proto se zábavný rozpor, kdy si každý divák může nakonec vybrat jednu ze tří "pravd", nedostavil... bohužel. Nakonec to sklouzlo trochu v #MeToo agitku ze 14. století, kdy to ženy určitě neměly jednoduché. btw... končený souboj parádní, jen tne detail, kdy jeden z protagonistů krvácí ze stehenní tepny a pak bez ošetření odjede na koni oslavovat do města, to bylo těžké WTF, asi byli kluci tenkrát daleko větší tvrďáci :_) ()

Mancunian

Velmi dobře zahráno všemi zúčastněnými, krásná hudba a kamera. Někdy se příběh trochu táhl, ale to je u tohoto typu filmů docela časté. Ocenil bych více soubojů, které by ukázaly, jak na tom Jean a Jacques jsou (Jeana jsme viděli v jiných taženích). Poslední souboj měl výborný náboj a choreografii a byl vskutku vrcholem tohoto snímku. ()

PTuranyi

Výborný historický film s perfektnou produkciou a skvelým obsadením. Príbeh jedného súdneho sporu, ktorému predchádza tiahly rozkol medzi dvoma spočiatku priateľmi, Jeanom de Carrouges a Jacquesom Le Grisom, sa môže zdať spočiatku nudný. Ridley Scott však nie je žiadny začiatočník a počas trikrát vyrozprávaného príbehu sporu týchto dvoch panošov, máme možnosť spoznať charaktery zainteresovaných postav z rôznych uhlov. Prepracovanosť historických kulís, kostýmov a masiek je vynikajúca rovnako ako zobrazenie drsného života tejto šľachtickej vrstvy. Atmosféra pozvoľna hustne a akonáhle dôjde k činu, ktorý je predmetom súdneho procesu, začína dej naberať obrázky, ktoré vyústia do pravého nefalšovaného surového stredovekého súboja muža proti mužovi. Herci hrajú celý čas výborne a Matt Damon s Adamom Driverom sú skvelí, ale záver je excelentnou ukážkou nemilosrdného súboja  na život a na smrť pripomínajúcu rozšírenú stredovekú verziu zápasu s nožom vo filme Zachráňte vojaka Ryana. (Mimochodom opäť Matt Damon.)  Obaja hlavný protagonisti sa do toho skutočne opreli a za pomoci perfektnej produkcie nasleduje strhujúca akcia, napätie a vynikajúci herecký aj fyzický výkon oboch hercov, Film je však zároveň tak trochu pripomienkou toho, že v takýchto prípadoch sa situácia žien od stredoveku veľmi nezmenila. Stále musia čeliť nepríjemným otázkam, podozreniam a niekedy až obvineniam. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

bigmatko

Ridley trocha ubral od napätia a akcie a ponúkol sociálne historické drama okorenené zopár bitkami a záverečným súbojom, ktorý to celé zachránil a zvýšil kvalitu filmu aj pre mužské oko diváka. Celý dej je v štýle profemina a meetoo akcie a celkovo je taký novodobo zameraný napriek historickým kulisám. Mat a Adam sú výborní ale Affleck je skôr na pobavenie ale možno to bude tým, že v takejto pozícií som ho ešte nevidel. Dej je pútavý sociálne dilema je riešené na pozadí archaických noriem a dogiem čo len zvýraznilo pevnosť zakorenenia samotného problému z pohľadu histórie. je to epický historický príbeh ktorému je venovaná malá pozornosť napriek kvalite hercov a samotného režiséra. Je to RIdley otec votrelcov a garant silných emócií. Kvalita zaručená. ()

vaclav.g.kar

Ridley Scott je zpátky s zatím nejlepším filmem roku. Komorní historická konverzačka o 3 hl. postavách a jedné bitce. Film je skvěle rozpracován do třech kapitol, kdy nám každá z nich dá trochu jiný úhel pohledu na situaci okolo které se to celé točí. Začnu asi režií tady se opravdu Ridley vrací do svých kolejí které kvalitou nastavil v Gladiátorovi nebo v Království. Když se tu jde do akce je to i výrazně cítit. Jenže tady moc té akce není, ale když už je je dokonalá. Film ale hlavně stojí na konverzacích. Scénář piloval mimo jiné i sám Matt Damon a Ben Affleck. Vydali ze sebe to nejlepší a to jak ve scénáři tak i před kamerou. Stejně tak Jodie Comer která je krásná a hlavně se tu projevila jako herečka se kterou se musí počítat dál. Vůbec bych se nedivil kdyby klepal na dveře Oscar nebo minimálně nominace. Film si ale ukradl pro sebe Adam Driver který je prostě neuvěřitelný. Doporučuji návštěvu kina a nejlépe DolbyAtmos ten zvuk je opravdu úžasný.. Skvělá práce a nemám co vytknout 95% ()

Larikazka

The Last Duel je fascinující, ale poměrně dlouhý film. Má několik pomalých míst, kde se scény opakují, ale pokud někdo dokáže vyprávět tento příběh přesvědčivým způsobem, je to Scott, jehož režie herců je prostě úžasná. Comer je vynikající, každopádně Damon je dobrý téměř stejně. Film poukazuje na to, co se může dít za zavřenými dveřmi, přestože společnost to vnímá odlišně. A pak přijde souboj, který je na konci nesmírně uspokojující. Stojí to za zhlédnutí. ()

alisek87

Jeden příběh z pohledu tří lidí, pravda je jen jedna, ale která je ta správna, protože každý má svoji pravdu. Silný zážitek, skvělé herecké výkony a zajímavý příběh. ()

PanWolf55

Závěrečná bitka dobrá. Vítězem je tu dáma. Milenec mrtvej a manžel impotent. To bodnutí do třísla určitě jeho erekci moc nepomohlo. " To děláš hlavně kvůli sobě ! " konec citace. Plus neskončila na hranici za cizoložství, takže win-win a win situace. Pro ni. Holt, když v tom umí někdo chodit, tak ho / teda spíš ji /, ani středověká Francie nerozhodí. ()

Wenca_1

Až mě mrzí jak malý je o film zájem v kinech. Určitě jde o jeden z nejlepších letošních. Herecké výkony super, podání středověku i výprava také a rozhodně nejde o klasickou tuctovku. ()

LL CoOl J 74

Takže Ridley Scott nemůžu říct že to byl top, ale chápu tu malou návštěvnost kin ne každý to pobere a odchází na začátku. Za mě 80 procent Jodie to zahrála skvělé ☺️ ()

jimik13

Na film jsem mířil bez očekávání, vlastně jsem ani nevěděl co mám čekat a možná, nebo spíše tedy určitě, díky tomu jsem byl nadšen a překvapen. Od začátku do konce povedené a svými chytrými dialogy vtáhne do děje a již nepustí. Spoiler! Ridley Scott se vyřádil. Film vykládaný ze 3 pohledů, kdy se liší v detailech, často až v mikrodetailech nebo naopak celé pasáže z úplně jiného pohledu. V tomto ohledu vyniká také kamera, kdy vidíme scénu třeba 2x jinak a pokaždé z jiné strany. Důraz na středověk se povedl. Diváka film vtáhne úvodní přípravou na souboj, jenž se však odehrává až na závěr filmu po všech 3 kapitolách. Samotný souboj je pak kapitola sama pro sebe. Geniálně natočeno, krásně brutální a na na smrt, přesně jak má středověk být. Závěrečné scény krásně dokreslují pozadí filmu, kdy váženého panoše, který byl oblíbencem svého lenního pána táhnou za kotníky jako nejnižší póvl...  Určitě aspirant na jeden z nejlepších filmů roku a na několik Oscarů ()

DavidWark

Matt Damon a Ben Affleck oprášili skoro čtvrtstoletý prach na svém Oscaru za scénář Dobrého Willa Huntinga a parafrázovali Kurosawovův průlomový Rašomon. Oba jsou lepší scénáristé (a Affleck i režisér) než herci, i když tady starý mistr Ridley Scott vymáčkl výborné herectví i z Damona ztvárňujícího středověkého negramotného humpoláckého ukřivděného rytíře, machistického mstitele své uražené pýchy a marných ambicí. Sokem v jeho životním souboji je vzdělaný sukničkářský zeman a bývalý bratr ve zbrani, kterému v životě všechno vychází líp, ale závidí rytíři jeho krásnou ženu, kterou po marném dvoření znásilní. Příběh vyprávěný postupně ze tří odlišných pohledů rytíře (Damon), zemana (skvělý Adam Driver) i rytířovy manželky (výborná Jodie Comer) ztvárnil Scott tak famózně, že na Kurosawových oslavovaných základech filmového nespolehlivého vypravěče vystavěl definitivní stavbu s přiznáním barvy a s mrazivým přesahem do současnosti. Tady neplatí ono zprofanované „pravda je někde uprostřed“. Film otevírá skříně s kostlivci ženského údělu v manželství a mužského násilí na ženách, které platilo jako norma a bohužel dodnes je široce společensky tolerováno nebo zlehčováno. Pro mě nejmrazivějším momentem bylo opovržení tchýně nad znásilněnou snachou ve stylu: „Taky jsem byla znásilněná, ale proč kolem toho dělat takový skandál?“. Scott natočil závěrečný souboj v aréně na život a na smrt ještě nápaditěji a spektakulárněji než ve svém Gladiátorovi. Zmíněná trojlomnost příběhu dodala souboji na dramatičnosti natolik, že všech pět diváků v sále ani nedýchalo. Nejlepší film roku je bohužel i největším propadákem v kinech. Chápu, není to součást marketingově propracované franšízy ani tam žádný superhrdina nezachraňuje vesmír nebo aspoň svět. Ale, krucinál, je to brilantně natočený velkofilm s originálním a hlubokým příběhem. ()

Skylord99

Zase ten Adam. Adam Driver je jedním z mých nejoblíbenějších herců a i v tomto filmu dokazuje, že prostě umí. Nezaostávají ale ani skvělí Matt Damon, Jodie Comer a Ben Affleck. Ridley ukazuje, že historické filmy jsou jeho. Postupně vás film pohltí a atmosféra filmu jde až ke kostem, jak se “PRAVDA” pomalu odhaluje. Jen je velká škoda, že film propadl. 9/10 ()

Sopholojong

Ridleyho Game of Thrones. For the king!!! Excelentna, ale kratka uvodna bitka "The Battle of Limoges" plna odrezanych zenskych hlav a prebodnutych rytierov, "Normandy 1380" s az hororovo striekajucou krvou a autentickou parou z ust bojovnikov v mrazivom pocasi, alebo "Scotland 1385" s letiacimi ohnivymi sipmi medzi korunami stromov. Vizualne asi najautentickejsia "epika" stredoveku (Slnko tu zasvieti asi len na par minut), aku som kedy videl (Scott je ostatne prave v tomto najvacsi "macher machrov"). Najvypiplanejsia praca s prirodzenym svetlom (z posedeni pri nocnych svieckach a krbe som sa skoro "urobil"), ucesmi (ziadne hezounske zostrihy, vsetko viac-menej "podla hrnca", naproti tomu Comerka ma nadherne urobene blondate zapletance), rekvizitami (kazdy mec, kazda kniha, kazdy stol, ci kazdy luster ma svoje prirodzene miesto, katedrala Notre Dame vo vystavbe s leseniami), kamerou (ta je uz teraz s tymi hradnymi a statkarskymi panoramami, ci spinavymi detailami u mna number one favorit na Oscara) a v neposlednom rade s hercami (Matt Damon bol naposledy takto herecky sebavedomy ako Bourne, Adam Driver je mu skvelym charizmatickym "zradcovsky-hajzlovskym" protipolom, Ben Affleck v slizkej ulohe Joffreyho Baratheona, keby neskapal a vyrastol a Jodie "I was raped" Comer tu hra jednu z najkuzelnejsich zenskych vedlajsich uloh v historickom zanri a "uzurpuje" si vacsinu stopaze pre seba - pre nu poprosim "plesouna" tiez!). A je to sakramentsky asi najdynamickejsi Scott od Gladiatora bez moznosti vybratia nejakej zapamataniahodnej sceny, lebo ako celok je to jeden obrovsky skvost. Treti, zaverecny pohlad ocami lady Marguerite ako zeny-trpitelky, samozrejme najlepsi a zaverecny rytiersky duel obrovske scottovske "zradlo". 9.5 az 10/10 a jeden z najlepsich filmov roka. PS: Asi najnespravodlivejsi komercny prepadak dekady, toto si zasluzilo minimalne 300 melonov celosvetovo. PS2: Na Ridleyho je tu nezvycajne mnozstvo sexualnych scen - radovanky v hrade lorda Afflecka, znasilnenie, Damon vs. Comer, prerusene parenie konov... ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix