Krvavé účty

• Kanada A Score to Settle (více)

Frankie Carver (Nicolas Cage) si odpykal devatenáct let ve vězení natvrdo. Ale když mu zjistí smrtelnou chorobu, dostává se na svobodu. Zbývá mu už jen málo času, přesto se zoufale pokouší usmířit se synem, jehož kdysi opustil, a zároveň naplánovat krvavou pomstu, najít svůj starý gang a vyřídit si to s bývalými kumpány, pěkně s jedním po druhém... Starý kriminálník Frank, který byl odsouzený k doživotí za vraždu muže baseballovou pálkou, je v důsledku svého zdravotního stavu propuštěn z vězení. Před vězením na něho čeká jeho syn Joey. Frank s Joeym si vezmou taxíka, který je odveze k jejich starému domu, kde Frank vykope tašku plnou peněz. Následně se Frank s Joeym ubytují v luxusním hotelu. Hned toho večera Frank uvidí v restauraci luxusní prostitutku Simone. Frank se s ní na radu svého syna seznámí a rovnou s ní prožije noc. Po té, co se se Simone rozejde, vyrazí za starými kumpány, aby se dozvěděl, kde se skrývá bývalý šéf místních gangsterů, Max, kvůli kterému Frank skončil v kriminále. Frank totiž na sebe za svého šéfa vzal vraždu. Frank vyhledá jednoho z kumpánů Maxe, muže, kterému se říká Q, a chce se od něj dozvědět, kde se má Max skrývat. Ten mu řekne, že Max dostal mrtvici a zemřel. Nicméně o několik hodin později má Frank nepříjemné setkání s Jimmym Drakem, jedním z bývalých Maxových kumpánů. Jimmy, od kterého chtěl Frank potvrzení, že Max zemřel, se prořekne, že Max žije. Pak mezi muži dojde k těžké rvačce, při které je Frank dost nepříjemně Jimmym zbit. Jimmy následně z místa uteče. To, že Max žije, potvrdí Frankovi další z bývalých Maxových mužů. Toho Frank zabije přímo v jeho podniku. Vychází najevo, že Joey se Frankovi pouze zdá, protože je už řadu let mrtvý. Frankovy realistické sny, ve kterých Joeyho zachraňuje, když se Joey předávkuje v jakémsi feťáckém brlohu, nejsou reálné. Frank vzpomíná, jak na sebe za Maxe vzal jeho vinu za vraždu výměnou za to, že se mu Max o syna postará. Jenže Max nechal zřejmě Joeyho doslova popravit (zastřelit). Frank s Joeym (sny) navštíví hřbitov, kde na hrobě divák zjistí, že Joey je skutečně Frankovým snem. Frank ze hřbitova zamíří k Simone, které dá obrovskou sumu peněz, a vypraví se vyřídit si účty s Maxem. Maxe najde v jednom z domů s pečovatelskou službou. Ke svému úžasu Frank zjistí, že Max je více než patnáct let v kómatu. (TV Prima)

Hanys_

Po týdnu se mi to už úplně vypařilo z hlavy. Cage se vrací z vězení, aby si dal dopořádku vztah se synem a mezitím kuje pomstu tomu kdo ho dostal do lochu. Je to špatné, Nick se sice snaží hrát, ale v tomhle pekle je to spíš ještě přilévání oleje do ohně. ()

Fifer

Je to zcela průměrný scénář. Béčková oddychovka. Ale já mám Nicolase rád a tahle role mu sedla. Akce tam moc není, spíš jde o příjemné komorní drama o jednom zločinci, který vylezl z kriminálu a přemýšlí o pomstě. Měl by se na to vykašlat, ale staré účty je třeba splatit (a score to settle). ()

Azurovydrak

Film dobrý na jedno kouknutí. Vztah mezi Cagem a jeho synem je docela zajímavý, ostatní už méně, ale i tak jsem se nenudil. Zápletka a odhalení fajn, i když trochu předvídatelný, tak nějak jsem tušil, že se vydají po vzoru Šestého smyslu - 50% ()

Cinematrix

Vůbec jsem tomu nerozuměl. Ale vůůbec!!! Cage po 19 letech vyjde z vězení, kde si vypěstoval spánkovou poruchu, kterou se snaží co nejvěrněji zahrát, což by mu asi šlo, protože on normální lidi už asi ani ztvárňovat nechce. Divák se tu pak v jeho podání potácí mezi iluzí a realitou, kde rozhodně nejde o žádnou oddechovku, jak píše uživatel Fifer. Podle mě je to spíš deprese jako prase. Je tu sice určitá linka vztahu mezi otcem kriminálníkem a synem feťákem, kteří se spolu téměž po 20 letech sbližují, což by bylo jistě zajímavé, kdyby se to neodehrávalo jen v halucinacích nevyspalého člověka. No, Nicolasi, jdi se konečně pořádně vyspat a prober se tam, kde jsi začínal, pořád na to máš, ale tudy cesta opravdu nevede. ()

rublik05

Čím to je, že se většina těch starých herců, kteří své nejslavnější období měli zejména v 90. letech, nám každý rok servírují jednu sračku za druhou. Už se v tom opravdu ztrácím, nepamatuji si, kdy naposledy přišel Cage, Willis, Seagal a jim podobní s pořádným kvalitním akčním béčkem. Tohle je opět jeden z těch průserů, kterých se ročně točí desítky. Děj jednak nezajímavý, jednak trochu rozpačitý, příběh děravý jak ementál, plný nelogických scén a co se týká těch akčnějších scén, opravdu velký špatný, velký špatný. Co film zachraňuje a díky čemu si ode mě zaslouží alespoň nějaké hodnocení, je výkon hlavní postavy v podání Nicolase Cage. Jde vidět, že ač se na něm zub času neúprosně podepisuje, svůj herecký talent a um pořád zvládá dokonale. Škoda jen, že nemá moc šťastnou ruku při výběru rolí a objevuje se pouze v takových nízkorozpočtových hovadinách. 2/10. ()

Psycho.R

Ta čtvrtá hvězda je s odřenejma ušima, ale je tam. S první půlkou jsem usínal, ale jak došlo na druhou a nějaké ty zvraty, tak jsem se bavil. Dokonce jsem měl chvílemi i pocit, že soucítím s hlavní postavou. Námětem by se mohlo zdát, že jde o druhou Insomnii, ale nenechte se mýlit. Drama říznuté thrillerem a celkem dobrým Nicolasovým výkonem. Ps. Konečné rozuzlení se dá čekat od prvního výskytu záporné postavy, ale jinak ok. ()

Saxos

V 90. létech by bylo hodnocení vyšší. V dnešní době musí zákonitě pokulhávat, protože filmová a hlavně několikasériová seriálová konkurence je obrovská. Závěr: na jedno kouknutí k vzpomínce odplatové klasiky. ()

david141474

Tohle sakra nebylo vůbec špatný. Nic Cage podal solidní herecký výkon. Celý film je zajímavej a co se na obrazovce objevuje nenudí a to je dobrý, hlavně pro fanoušky Nica Cage a tím já jsem. Děj zajímavej a nenudí. Postavy skvělý a zajímavý. Herci si to hraní vysloveně užívají. Finální scéna byla skvělá, hlavně kvůli tomu co se stalo. Celým filmem je představován vztah mezi Nicem a synem a zvrat je šílenej a tak trochu nedává smysl, hlavně kvůli tomu co se do toho zvratu dělo na obrazovce. Ale když to pominu, tak je to ve výsledku povedený film, který nenudí. 8/10 Je to povedený film! ()

Stinger78

Niki Klec a jeho další fajnšmekrovský kousek... Vyleze z basy, jen tak si zajde k baráku, kde kdysi bydlel, či co, čmajzne lopatu a vykope si schované prachy, které pak hodlá rozfofrovat. No vzhledem k tomu, že tam ležely skoro dvacet let, tak to teda musela být na tu dobu velká raketa, když pak za to kupoval fáro, hadry, hodinky a taky děfku (za Wydru je jedna z hvězd). Pak se jde pomstít, podarovat společnici a "odejít" za synem. Takže asi tak stručně k filmu, ani to nebudu označovat jako spoiler... Jako kdybych u toho nesledoval na noťasu fotbal, tak bych to asi nejpozději v půlce vypnul a napálil max jednu hvězdu (za Wydru), takhle jsem se jedním vokem se štěstím nachomýtl i ke slušným momentům... ()

Sa.sa

Zajímavý námět i provedení... Kvalitně natočeno... Smutný konec, který se bohužel dal očekávat... ()

sitmin

90% hodnotících opět potvrzuje, jakou smůlu Nick má, že na jeho filmy koukají hloupí lidé. Není to akční thriller, je to drama. To řeší asi polovinu všech stížností. Hlavní postava tohoto filmu měla vidiny a mentální i psychický kolaps, to řeší další velké procento. Prostě já nevim, proč jste tak zabedněný, ale tohle byl za těch pár korun, co to stálo, dobrej film a Nick podal super výkon. ()

nomak

Vězení člověka zmeni, to se pak i z hnědookeho Cage stane modrooky, no je to sracka od zacatku az do konce... ()