Vlna zločinu

Crimewave

Komedie / Krimi

USA, 1985, 83 min

Mám rád tyto absurdní filmy natočené s nadsázkou a černým humorem. Jenže tady to dopadlo tak nějak napůl. Některé scény už moc vtipné nejsou a celé je to takové těžkopádné. Lepší je ta druhá polovina s paradní, dokonale přehnanou automobilovou honičkou a výborně natočeným a přesně načasovaným závěrem u elektrického křesla. Pod filmem je podepsaný nejen můj oblíbený režisér, ale i bratři Coenové, jejichž filmy také patří mezi mé favority, ale od všech jsem už viděl o hodně lepší kusy. Přesto lze doporučit.(28.6.2012)

• Radiq

Vubec z toho nejsu nadšenej. Je to takovy... pošahany. Nevim nevim, jestli si Coeni svůj scénář představovali zfilmovanej zrovna takhle. Docela dobře si to dovedu představit v jejich vlastních rukách, s mnohem lepší atmosférou. Černej humor tam je málo a nevtipnej. Raimiho rannej smrtelně zlej rukopis tady taky vůbec nepoznávám. Spíš je to taková fraška ala rodinnej film, než něco pro vyspělejší publikum. Výběr herců, kromě Bruce, je suchej jak ztvrdlý prostěradlo. Útočí na nás spíš dětinské gagy a různá zranění, fyzikálně nesmyslné přesuny těl a objektů, papumdelkové dekorace, zdlouhavá automobilová honička a často hodně nevtipné tvoření různých ksichtů, šklebů a dementních výrazů. Nemůžu si pomoct, ale nešlo se mi přemáhat se k tomu, aby mi to přišlo vtipný. Největší zážitek mám z Bruce Campbella a snad jedině scény s ním stojí za skouknutí - jeho obličejové výrazivo má jako jediné úroveň a je to zážitek, kterej se mi jenom tak lehce nevymaže... Škoda, že tam byl tak málo. Pak tam sice ještě bylo pár světlejších momentů, ale nic, kvůli čemu bych šel darovat ledvinu... PS: vůbec se nedivím, že k tomuto filmu na ČSFD nejsou žádné zajímavosti. Není to totiž vůbec zajímavé...(22.2.2016)

Možná až zbytečně ulítlá a přeplácaná komedie od tvurce legendárního Evil dead.Spousta vážně vtipných momentů,ale tak zbytečně zmateně přecplácaných přes sebe,že vás to po pulce celkem dost nudí.Potěšila mě role Paul L. Smitha(pro mě už nadobrou Šimona:) ) a samozřemě mého oblíbence B.Campbella,ikdyž jen ve vedlejší roli.(17.6.2009)

65%; takže: od bratří Coenů jsem viděl všechno, co režírovali (16 filmů) a většinu z toho i napsali, mylně jsem si tedy myslel, že mě tenhle film nemůže překvapit... druhá věc, je to úlet, celkem zábavná šílenost, nicméně většinu filmu jsem se bavil tím, že většina herců je podobná někomu jinému - vymyslel jsem tudíž, že by si tento film zasloužil remake s herci, kteří by vypadali co nejpodobněji to lze... hlavní postavy by v remaku byly: Hugh Grant (on, odsouzený na křeslo) a Catherine Zeta-Jones - s účesem a občas i úsměvy Helen Bohnam Carter... ta by to mohla vzít, kdyby Catherine odmítla - (Nancy, ze 4. patra); pak deratizéři: jeden bude libovolný tlouštík (Vítězslav Jandák? ne, tady vážně nevím) a druhý je jasný Weird Al Yankovic; dva policisti v budově musí být Tommy Lee Jones a (v brýlích) Brad Pitt, a otec malého kluka z výtahu - Martin Stropnický (nikdo jiný na světě nemá takový pohled a úsměv)... ... ... dobře, teď trochu vážněji: ten film je ve všech ohledech hrozně přehnaný; beru ho teda jako frašku a moc to neřeším a docela se u toho bavím; některé scény jsou bohužel trochu slabší, jen pár gagů je vynikajících, jinak takový průměr balancující a neustále se převažující mezi 3* a 4*, rozhodla objektivní stránka a pak ten hroznej excitovanej a iritující smích tlustýho deratizéra... a nejen jeho! šílený smích ala hlavní arcipadouch-šílený vědec byl zřejmě hlavním kritériem na konkurzech na tento film; nicméně dobrý, za vidění to stojí :-) P. S.: jeden dělá z vydechnutého kouře kroužky a druhý takové veledílo? Gandalf (2001) se opičil!(7.2.2014)

Tradiční filmařské postupy, ale při tom pořádně trhlá podívaná, slapstickové gagy a Bruce Cambell. Crimewave byla sice komerčním propadákem, ale kdo se nenechá odradit, je odměněn příjemnou hororovou komedií s vtipnými hláškami a sympatickým duem nájemných zabijáků / deratizátorů - "We kill all sizes." :-) .(5.8.2008)