Když vcházela písařka Sheila Webbová do domu slečny Pebmarshové, netušila, jaké překvapení ji čeká. Na podlaze za pohovkou ležel mrtvý muž a zcela prokazatelně nezemřel přirozenou smrtí. A aby té smůly nebylo dost, policejní inspektor Hardcastle si vzal do hlavy, že jej zavraždila právě ona. Naštěstí před domem narazila na mladého poručíka Racea, který slíbil, že jí pomůže. A důstojník britského námořnictva drží slovo. Obzvláště, může-li se spolehnout na pomoc geniálního Hercula Poirota. (oficiální text distributora)

Sebi236

I když má díl hodinu a půl, zdá se, že by mohl mít i víc. Je to zvláštní. Celou dobu se věnujeme identitě mrtvého, postavám v sousedství, válce, vlastizradě a nakonec - BUM! A máme tady naprosto nečekanou zápletku a motiv, který překvapí zásadně proto, že vám scénáristé nedali žádnou aspoň trošinku průhlednou stopu. Tím pádem trochu nespravedlivě nečekané rozuzlení. Ale na druhou stranu je hezké, že se jedná o dvě zápletky. Jedna čirá detektivní a druhá špionážní, což sice nemusím, ale tady je snad i lepší než ta vražda! ()

vecnaAmbra

Aj by som váhala medzi troma či štyrmi hviezdičkami, ale opäť pri 82 percent sa mi zdá tento Poirot mierne nadhodnotený aj keď naozaj to bol taký plne filmový trocha thrillerový zážitok a modernejšie spôsoby natáčania sa tuším podpísali aj na výraznejších postavách, dokonca herečky- dámy sú tentokrát pekné a dôkladne upravené v súlade s dobou kedy sa mal príbeh odohrávať. Bola som rada, že sa mi logicky podarilo uhádnuť osobu ktorá bola zodpovedná za vraždy. Ale máme tu aj viac línii príbehu a opäť som sa trocha strácala v menách a vlastne hneď na začiatku ako išli oproti sebe tie dve dámy v podobných tmavomodrých šatách a len s mierne inou farbou vlasov som začala mať obavy či tam takých nebude ešte viac aj keď napokon to celé bolo trocha inak :-) ()

simpanz

Proč mám toho chlapíka tolik rád? Protože ukazuje, že je třeba podat pomocnou ruku potřebným, pro pravdu se bít a opravdové zlo ztrestat. A že si lidi zaslouží lásku. Svět by potřeboval víc Poirotů, nejen na doverských útesech. 100 % ()