Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Tragédie v Marsdonu (S03E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Tragedy at Marsdon Manor (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Majitel hotýlku v zapadlém koutě Anglie, pan Naughton, pozval Hercula Poirota a kapitána Hastingse, aby vyřešili trojnásobnou vraždu. Až po příjezdu Poirot zjistí, že jde pouze o literární pokus pana Naughtona na poli detektivního románu, se kterým si neví rady. Slavný detektiv pochopitelně zuří, nicméně jeho přítomnost se brzy ukáže velmi užitečnou, když nečekaně umírá majitel zdejšího panství pan Jack Maltravers. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že podlehl svým vleklým zdravotním problémům, ostatně ani mladá vdova Susan není zcela v pořádku, pronásledují ji deprese a děsivá zjevení. Poirot si při pečlivém ohledání místa nálezu těla pana Maltraverse všimne několika zajímavých maličkostí a jeho podezření, že šlo o vraždu, posílí i náhlé zmizení kapitána Blacka, jenž je ubytován ve stejném hotýlku jako Poirot s Hastingsem. Brzy navíc dojde k vražednému útoku na Susan Maltraversovou. S řešením případu geniálnímu detektivovi pomůže i návštěva místního voskového panoptika. (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Parádní díl, který nadchne hlavně hororovou atmosférou. Ta se prostě povedla a až do konce je to správně temné. I když tušíte, že má všechno naprosto realistický základ, stejně se neubráníte tomu, abyste nezačali přemýšlet o tom, že jsou ti duchové skuteční a že na tom strašení něco bude. Pořád si to zároveň udržuje poirotovský humor. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Viděl jste to ?? Zdá se, že kopie je lepší než originál !!" ;) Nejapná poznámka hlídače muzea voskových figurín na adresu Hercula Poirota hned v úvodu svědčí o roztomilém humoru a povedených replikách, na jejichž vlně se tato starší ( 3.série ) epizoda veze víc než bývá u tohoto seriálu obvyklé.. Samotné voskové figuríny sehrají v této velmi napínavé a zdařilé duchařině, které mám osobně u Poirota nejraději, velmi zásadní roli.. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Staršie a kratšie diely obyčajne nedisponujú s tak prepracovanou zápletkou ako novšie, táto časť je však v tomto smere výnimkou. Priznám sa, do posledného momentu som tipoval nesprávneho vraha, ktorý sa tu veľmi šikovne ako červík na udičke ponúkal už od samotného začiatku. Až na konci ma Poirot vyviedol z omylu a všetko do bodky objasnil - super rafinovaný zločin, ale ešte rafinovanejšie odhalenie. 85/100 ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Atmosféra a zápletka byla povedená. Chvilkami to bylo velmi mrazivé. Poslouchání řevu vran a ševelení listí na stromech nebylo zrovna dvakrát příjemné. Každopádně to příběh parádně oživilo. Alfréd Hitchcock by měl určitě radost. Zase jsem si potvrdila, že Hercule Poirot má dokonalé šedé buňky mozkové, ale že je také velmi ješitný chlapík. Ale já ho beru takového jaký je. ()

Una111 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zase jsem naletěla! Ne tak ale Hercule Poirot, jehož malé šedé buňky si dají jedna a jedna dohromady a všechno je jako na dlani! Vrahem přece musí být... No jo! Ale vždyť to bylo jasné od začátku! Příště si dám větší pozor! A "půjdu se předem najíst, protože potřebuji povzbudit šedé buňky mozkové"! Tak je to! ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Vo filme je veľmi drobná historická nepresnosť – pravdepodobne kvôli nedostatku vhodných rekvizít sú tu použité plynové masky Mark V General Service Respirator (alebo podobné), ktoré sa začali vyrábať až počas II. svetovej vojny. Zjavný rozdiel je tam ten, že masky Mk. V majú povrch čierny, čisto gumový, zatiaľ čo medzivojnové Mk. IV (a vzhľadom k dátumu vydania pôvodnej poviedky dokonca ešte staršie Mk. III) majú z vonkajšej strany privarenú vrstvu plátna, ktorá chránila vtedajšiu nekvalitnú gumu pred roztrhnutím. Scéna s plynovými maskami je však v skutočnosti pridaná až do filmového scenára, v pôvodnej poviedke sa nevyskytuje. (hefec)
  • Díl se natáčel v hrabství Norfolk. Panství Marsdon je ve skutečnosti Sennowe Hall severovýchodně od Norwiche. The Red Anchor Hotel, jehož majitel Poirota vyláká z Londýna na imaginární záhadu, je The Dial House v Reephamu, skutečný hotel, kde se můžete i dnes ubytovat. (PhillM.)

Reklama

Reklama