Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Tragédie v Marsdonu (S03E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Tragedy at Marsdon Manor (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Majitel hotýlku v zapadlém koutě Anglie, pan Naughton, pozval Hercula Poirota a kapitána Hastingse, aby vyřešili trojnásobnou vraždu. Až po příjezdu Poirot zjistí, že jde pouze o literární pokus pana Naughtona na poli detektivního románu, se kterým si neví rady. Slavný detektiv pochopitelně zuří, nicméně jeho přítomnost se brzy ukáže velmi užitečnou, když nečekaně umírá majitel zdejšího panství pan Jack Maltravers. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že podlehl svým vleklým zdravotním problémům, ostatně ani mladá vdova Susan není zcela v pořádku, pronásledují ji deprese a děsivá zjevení. Poirot si při pečlivém ohledání místa nálezu těla pana Maltraverse všimne několika zajímavých maličkostí a jeho podezření, že šlo o vraždu, posílí i náhlé zmizení kapitána Blacka, jenž je ubytován ve stejném hotýlku jako Poirot s Hastingsem. Brzy navíc dojde k vražednému útoku na Susan Maltraversovou. S řešením případu geniálnímu detektivovi pomůže i návštěva místního voskového panoptika. (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S03E06. [spoilery!] Lehce mysterioznejsi dil, ve kterem resi Poirot umrti kdesi na venkove, kam ho vylakal majitel hostince, aby mu pomohl s detektivni zapletkou knihy, kterou pise. Ovsem jakmile je nekde Poirot, tam je brzo i skutecna mrtvola :) Tentokrat tedy jen s Hastingsem, bez slecny Lemonove. Mrtvy zamozny pan ma mladou manzelku a ta zas mladeho ctitele. Vsechno je hezky zahrano a prostredi je taky skvele, ale moc jsem nepochopil zaverecne Poirotovo divadylko. Vdova celou dobu sve vidiny hrala, aby vzbudila dojem, ze kolem domu se deje neco desiveho. Poirot to pak obratil proti ni. Bon. Ale i tak by podle me jeji tvrzeni, ze ho zabila, nemelo v tu chvili zadnou vahu - nervove vypeti a tak. Cili toto prohlaseni spojit hned se zatcenim bylo priskrcene. Spis jsou dulezite veci, ktere Poirot vyjmenovava potom. Dokonce i ta puska vlastne dava smysl. Kdyby nebyl Poirot nablizku, pitva by se asi nedelala, protoze by si vsichni mysleli ze jde o komplikace choroby. Byla to pravda trochu sazka do loterie (ze kulka neproleti skrz), ale asi by ji to - nebyt Poirotova vysetrovani - vazne proslo. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Parádní díl, který nadchne hlavně hororovou atmosférou. Ta se prostě povedla a až do konce je to správně temné. I když tušíte, že má všechno naprosto realistický základ, stejně se neubráníte tomu, abyste nezačali přemýšlet o tom, že jsou ti duchové skuteční a že na tom strašení něco bude. Pořád si to zároveň udržuje poirotovský humor. ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vtipný a zároveň mírně děsivý díl. Toho vtipu je tam ovšem mnohem víc, víc než v ostatních dílech a díky tomu se přikláním ke kladnějšímu hodnocení. Jenže bohužel nadměrná dávka vtipu ubírá tomu hlavnímu, o co v Poirotovi jde, a to zápletce, nebo spíš důkladnému vysvětlení. Ono k němu sice dojde, ale v takové rychlosti a s tolika otázkami, že snad úplně poprvé si říkám, že to není možné. Je to prostě trochu jiný díl. ... Duch ve větvích stromu. Soška z Afriky. ()

Una111 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zase jsem naletěla! Ne tak ale Hercule Poirot, jehož malé šedé buňky si dají jedna a jedna dohromady a všechno je jako na dlani! Vrahem přece musí být... No jo! Ale vždyť to bylo jasné od začátku! Příště si dám větší pozor! A "půjdu se předem najíst, protože potřebuji povzbudit šedé buňky mozkové"! Tak je to! ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Vo filme je veľmi drobná historická nepresnosť – pravdepodobne kvôli nedostatku vhodných rekvizít sú tu použité plynové masky Mark V General Service Respirator (alebo podobné), ktoré sa začali vyrábať až počas II. svetovej vojny. Zjavný rozdiel je tam ten, že masky Mk. V majú povrch čierny, čisto gumový, zatiaľ čo medzivojnové Mk. IV (a vzhľadom k dátumu vydania pôvodnej poviedky dokonca ešte staršie Mk. III) majú z vonkajšej strany privarenú vrstvu plátna, ktorá chránila vtedajšiu nekvalitnú gumu pred roztrhnutím. Scéna s plynovými maskami je však v skutočnosti pridaná až do filmového scenára, v pôvodnej poviedke sa nevyskytuje. (hefec)
  • Díl se natáčel v hrabství Norfolk. Panství Marsdon je ve skutečnosti Sennowe Hall severovýchodně od Norwiche. The Red Anchor Hotel, jehož majitel Poirota vyláká z Londýna na imaginární záhadu, je The Dial House v Reephamu, skutečný hotel, kde se můžete i dnes ubytovat. (PhillM.)

Reklama

Reklama