Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Němý svědek (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Dumb Witness (více)

Za celou jeho kariéru ho ještě žádný detail tak netrápil. U každého zločinu, s nímž se dosud setkal, se mu dříve nebo později podařilo odhalit motiv. Tentokrát však tápe v temnotách. Komu mohla prospět smrt bohaté tety Emily, když všichni potenciální dědici dobře věděli, že právě změnila svou závěť a že nikdo z nich nedostane ani penny? V zájmu všech přece naopak bylo, aby žila dál, a mohla je zase někdy třeba vzít na milost! Poirot musí chtě nechtě připustit, že podezřelí jsou sice všichni, důkazy však nemá ani proti jednomu z nich. Kdyby tak mohl mluvit foxteriér Bob! Ten určitě zná pachatele. Vždyť se volně pohybuje po celém domě, a určitě byl svědkem všech těch nepravostí, které se tu děly. Jenomže Bob se zatím ještě komunikovat s lidmi nenaučil. Nebo ano? Hastings si už pomalu začíná myslet, že mezi ním a Poirotem přece jen nějaký druh dorozumívání existuje. (Česká televize)

gizi

Tento případ si u mě získal hlavně díky skvělému psu Bobovi - ten je prostě úplně moc sympatický, roztomilý. Poirot občs taky má dobrou hlášku. Jinak příběh celkem klasicky zamotaný až do konce, kde najednou je vše odhaleno bez přesvědčivého objasnění. 75% díky Bobovi, 23.11.2013. ()

gorthaur

IMHO slabší, význam psa, který dokonce dal dílu název, je docela legračně přeceněn, jeho „svědectví“ stejně neprozradilo nic víc, než že nehoda na schodech nebyla nehodou, což bylo po vraždě stejně docela jasné a k odhalení totožnosti vraha bylo rozhodně zapotřebí i dalších a významnějších důkazů (možná, že logika utrpěla při převodu do filmové podoby, popřípadě jsem něco dost špatně pochopil). ¶        Zazie: Tak nad tím vrtím hlavou, co sleduji Poirota, ale pokud vím (četl jsem Agathy minimum), tak to překladem není - buď to má být ukázka Herculova snobství, nebo byla autorka vymýšlením zápletek tak intelektuálně vyčerpaná, že to nedomyslela... ()

Fareo

Tenhle díl se mi obzvlášť líbil. Vlastně všechny Poirotovi díly jsou něčím úžasné. V žádném nechybí horový námět, temná atmosféra - no prostě Hercule Poirot = 90% ()

vecnaAmbra

Tie dve hysterické stareny mi liezli na nervy, ale Poirot našťastie všetko berie s jemu vlastnou gráciou a inteligenciou. Inak časť so všetkým ako sa k Poirotovi sluší a patrí, naviac sympatický psík. Celá táto šiesta séria mi pripadá ako to najlepšie z Poirota z ešte stále 90 rokov, ku ktorým prechovávam určitú nostalgiu. ()