Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (S05E08) (epizoda)

The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan

Scénografie:

Rob Harris

Kostýmy:

Barbara Kronig

Já vím, je tam loupež a ne vražda, takže logicky opět trochu slabší epizoda. Na druhou stranu je to poslední díl série, která vznikla podle povídek, pak už se točili jen filmy. Takže závěr je to pěkný, je tu i Japp a Hastings. Ale rozhodně to není průměrné, je to jeden z povedenějších epizod s atmosférou i s vtipem.(25.12.2011)

Celkem příjemný díl, který začíná tím, že s Herculem něco není v pořádku. Vypadá to, že je velmi nemocný. Potřebuje pauzu. Jenže jak má obletovaný detektiv odpočívat, když se zločiny dějí v jeho těsné blízkosti? Nejde o vraždu, což ale v žádném případě neznamená, že by tenhle díl byl nudný nebo že by nebyl napínavý.(13.3.2015)

Tak a sme pri poslednom dieli série. Ale čakal som viac, tentokrát tu nemáme vraždu ale rafinovanú krádež náhrdelníku. Krádež bola za mňa to jediné čo mi bolo aspoň trošku záhadou, viac menej na páchateľa bolo poukázané a druhému páchateľovi to bolo vidieť na očiach že niečo chystá. Ale celkom pobavili pasáže so šťastným Lenom, preto hodnotím trošku viac ako by som dal obvykle.(23.5.2020)

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník(13.1.2014)

Ach, Agáto, jak originélní začátek! Detektiv se vydá na venkov, aby si odpočinul, ale on si stejně nedá pokoje a řeší a řeší. Kde já jsem to už jen četl, OMD (oh my Doyle)?! Pátá sezóna tohoto jinak skvělého seriálu je, jak se zdá, jedna z nejslabších. Tak ale do hotelu Grand Metropolitan. Určitě potěší některé exteriéry a z Londýna přispívající svou troškou do mlýna paní Citrónová. Poirotovi se nejdřív nechce ani na dostihy ani do divadla, no nakonec skončí tam i tam. V divadle dokonce dvakrát. Japp jako vždy přijede, po půl větě Poirotově začne zatýkat a pak jen stojí, jako kůl v plotě. Je to velmi průměrný díl, který je velmi obtížně si vybavit, byť jen po pár hodinách od shlédnutí.(14.1.2019)

• - Povídka „The Curious Disappearance of the Opalsen Pearls“, podle které je natočena tato epizoda, vyšla v časopise The Sketch 14. března 1923. (PhillM.)