Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (S05E08) (epizoda)

The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Celkem příjemný díl, který začíná tím, že s Herculem něco není v pořádku. Vypadá to, že je velmi nemocný. Potřebuje pauzu. Jenže jak má obletovaný detektiv odpočívat, když se zločiny dějí v jeho těsné blízkosti? Nejde o vraždu, což ale v žádném případě neznamená, že by tenhle díl byl nudný nebo že by nebyl napínavý.(13.3.2015)

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník(13.1.2014)

Serie a epizoda: S05E08. Zase jeden z tech dilu, kde jde o kradez, nikoliv o vrazdu. Vsechno je vpodstate standardne dobre - Poirot si ma na radu lekare vzit dovolenou, a tak jede k mori. V mistnim hotelu pak dojde ke kradezi vzacnych perel, ktere delaji reklamu jedne nove divadelni hre. Klenoty jsou odcizeny ze zamcene zasuvky v pokoji, kde byla neustale asistentka majitele. Potud vse ok, i mateni divaka je uveritelne, ovsem ta kradez sama o sobe... Nemuzu si pomoct, ale je to tak strasne divne nepromyslene a nahodile :( [spoilery!] Zaprve - moc nechapu, jak by se sofer dostal ke klici klenotnice (aby si udelal duplikat), kdyz ho mela u sebe manzelka rezisera. Ale budiz, nejak by to mozna zvladl. Jenze jak mohl pak spolehat se svou spolecnici na to, ze komorna dvakrat odejde z pokoje (nebo aspon jednou)? Je to takove neprilis verohodne. Absolutne to nemuselo vyjit, ale pritom je to prezentovano jako dokonaly plan. To mi proste brani jit s hodnocenim vys. Kazdopadne hezka je ta komicka vlozka s hledanim Stastneho Lena, se kterym si Poirota porad pletou :)(18.11.2015)

S05E08 - Ha, bingo! Vyřešeno uživatelem LencaN, regulerně :D Poirotovi nedají šedé buňky pokoj ani o dovolené a pořád po něm chtějí další přísun práce. A tak Poirot musí z vlastního popudu najít perlový náhrdelník, který byl jakožto jedna z rekvizit divadelní hry ukraden. A vlastně jsem si ani nevšimla proč, ale velkou část sledování tohoto dílu jsem se usmívala, i když ten dvojník na konci.... to se opravdu trochu nepovedlo, přece nestačí jen knírek.(31.10.2015)

• chelseaman22

Živnostník Hercule dostal angínu kvůli nadměrnému zatížení neuronů a synapsí! Tak hybaj do Hastings, kde šperky za 200,000 franků jsou! Léčebná kůra čajem Indonesian Sencha dělá divy - Hercule hýří aktivitou ergo navštěvuje bouřlivé večírky, jež svou pompézností konkurují těm by Gatsby. A v pauze mezi popíjením grappy vyřeší případ krádeže a odměnu odevzdá infantilní služebné, jež tvrdí, že míti Filipa je vskutku na místě prvním! Sračka. 40%(1.10.2013)

• - Povídka „The Curious Disappearance of the Opalsen Pearls“, podle které je natočena tato epizoda, vyšla v časopise The Sketch 14. března 1923. (PhillM.)