Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (S05E08) (epizoda)

The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Já vím, je tam loupež a ne vražda, takže logicky opět trochu slabší epizoda. Na druhou stranu je to poslední díl série, která vznikla podle povídek, pak už se točili jen filmy. Takže závěr je to pěkný, je tu i Japp a Hastings. Ale rozhodně to není průměrné, je to jeden z povedenějších epizod s atmosférou i s vtipem.(25.12.2011)

Celkem příjemný díl, který začíná tím, že s Herculem něco není v pořádku. Vypadá to, že je velmi nemocný. Potřebuje pauzu. Jenže jak má obletovaný detektiv odpočívat, když se zločiny dějí v jeho těsné blízkosti? Nejde o vraždu, což ale v žádném případě neznamená, že by tenhle díl byl nudný nebo že by nebyl napínavý.(13.3.2015)

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník(13.1.2014)

Poirot je nemocen a dostane doporučeno, aby odjel z Londýna a odpočinul si někde jinde. A tak Poirot odjíždí do jiného města, kde zrovna shodou okolností hraje poslední představení před svým odjezdem do Ameriky divadelní společnost proslavená tím, že majitelé mají krásný a vzácný perlový náhrdelník. Ten je samozřejmě tajemně odcizen a Poirot, dovolená nedovolená, se vydává na stopu chytrého lupiče. Tentokrát mu stačí název jedné z her Oscara Wilda a jeho šedé mozkové buňky jsou opět doma. Sice průměrnější díl, který však vytahuje k lepšímu hodnocení opětovná přítomnost silné čtyřky - Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová. Hudba: Christopher Gunning. PS: ten závěr se živou napodobeninou Poirota jsem opravdu nepochopil, to si tvůrci mohli odpustit.(23.7.2012)

• chelseaman22

Živnostník Hercule dostal angínu kvůli nadměrnému zatížení neuronů a synapsí! Tak hybaj do Hastings, kde šperky za 200,000 franků jsou! Léčebná kůra čajem Indonesian Sencha dělá divy - Hercule hýří aktivitou ergo navštěvuje bouřlivé večírky, jež svou pompézností konkurují těm by Gatsby. A v pauze mezi popíjením grappy vyřeší případ krádeže a odměnu odevzdá infantilní služebné, jež tvrdí, že míti Filipa je vskutku na místě prvním! Sračka. 40%(1.10.2013)