Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 5 (1993) (série)


Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (S05E08)

(epizoda)
  • Velká Británie The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1993

Poirotův lékař usoudí, že slavný detektiv je přepracován, a tak Poirot, doprovázen kapitánem Hastingsem, odjíždí na zotavenou do Devonshiru. Hned od prvního dne se však plánovaný odpočinek vyvíjí zcela jinak. Divadelní producent Ed Opalsen, ubytovaný ve stejném hotelu, Poirota pozná a pozve ho na premiéru nového detektivního dramatu s poněkud barnumským názvem „Házet perly sviním“. V něm hraje hlavní roli Edova manželka Margaret a úžasný perlový náhrdelník za 300 tisíc franků. Poirot se po představení s mírnou nechutí zúčastní i slavnostního večírku. Na ten už si Margaret perly nevezme, z bezpečnostních důvodů jsou uzamčeny ve šperkovnici a uloženy v jejím pokoji, který hlídá komorná Celestine. Přestože Celestine pokoj ani na chvíli neopustí, po návratu Opalsenových je šperkovnice prázdná. Případu se ujímá inspektor Japp a navzdory svým dovolenkovým předsevzetím i Hercule Poirot. Ten se musí navíc vypořádat s nepříjemným nedorozuměním, souvisejícím s mužem zvaným Šťastný Len. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (25)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já vím, je tam loupež a ne vražda, takže logicky opět trochu slabší epizoda. Na druhou stranu je to poslední díl série, která vznikla podle povídek, pak už se točili jen filmy. Takže závěr je to pěkný, je tu i Japp a Hastings. Ale rozhodně to není průměrné, je to jeden z povedenějších epizod s atmosférou i s vtipem. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Živnostník Hercule dostal angínu kvůli nadměrnému zatížení neuronů a synapsí! Tak hybaj do Hastings, kde šperky za 200,000 franků jsou! Léčebná kůra čajem Indonesian Sencha dělá divy - Hercule hýří aktivitou ergo navštěvuje bouřlivé večírky, jež svou pompézností konkurují těm by Gatsby. A v pauze mezi popíjením grappy vyřeší případ krádeže a odměnu odevzdá infantilní služebné, jež tvrdí, že míti Filipa je vskutku na místě prvním! Sračka. 40% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Celkem příjemný díl, který začíná tím, že s Herculem něco není v pořádku. Vypadá to, že je velmi nemocný. Potřebuje pauzu. Jenže jak má obletovaný detektiv odpočívat, když se zločiny dějí v jeho těsné blízkosti? Nejde o vraždu, což ale v žádném případě neznamená, že by tenhle díl byl nudný nebo že by nebyl napínavý. ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poirot je nemocen a dostane doporučeno, aby odjel z Londýna a odpočinul si někde jinde. A tak Poirot odjíždí do jiného města, kde zrovna shodou okolností hraje poslední představení před svým odjezdem do Ameriky divadelní společnost proslavená tím, že majitelé mají krásný a vzácný perlový náhrdelník. Ten je samozřejmě tajemně odcizen a Poirot, dovolená nedovolená, se vydává na stopu chytrého lupiče. Tentokrát mu stačí název jedné z her Oscara Wilda a jeho šedé mozkové buňky jsou opět doma. Sice průměrnější díl, který však vytahuje k lepšímu hodnocení opětovná přítomnost silné čtyřky - Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová. Hudba: Christopher Gunning. PS: ten závěr se živou napodobeninou Poirota jsem opravdu nepochopil, to si tvůrci mohli odpustit. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Povídka „The Curious Disappearance of the Opalsen Pearls“, podle které je natočena tato epizoda, vyšla v časopise The Sketch 14. března 1923. (PhillM.)

Reklama

Reklama