Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 5 (1993) (série)


Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (S05E08)

(epizoda)
  • Velká Británie The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan (více)
TV spot

Poirotův lékař usoudí, že slavný detektiv je přepracován, a tak Poirot, doprovázen kapitánem Hastingsem, odjíždí na zotavenou do Devonshiru. Hned od prvního dne se však plánovaný odpočinek vyvíjí zcela jinak. Divadelní producent Ed Opalsen, ubytovaný ve stejném hotelu, Poirota pozná a pozve ho na premiéru nového detektivního dramatu s poněkud barnumským názvem „Házet perly sviním“. V něm hraje hlavní roli Edova manželka Margaret a úžasný perlový náhrdelník za 300 tisíc franků. Poirot se po představení s mírnou nechutí zúčastní i slavnostního večírku. Na ten už si Margaret perly nevezme, z bezpečnostních důvodů jsou uzamčeny ve šperkovnici a uloženy v jejím pokoji, který hlídá komorná Celestine. Přestože Celestine pokoj ani na chvíli neopustí, po návratu Opalsenových je šperkovnice prázdná. Případu se ujímá inspektor Japp a navzdory svým dovolenkovým předsevzetím i Hercule Poirot. Ten se musí navíc vypořádat s nepříjemným nedorozuměním, souvisejícím s mužem zvaným Šťastný Len. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (28)

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celkem příjemný díl, který začíná tím, že s Herculem něco není v pořádku. Vypadá to, že je velmi nemocný. Potřebuje pauzu. Jenže jak má obletovaný detektiv odpočívat, když se zločiny dějí v jeho těsné blízkosti? Nejde o vraždu, což ale v žádném případě neznamená, že by tenhle díl byl nudný nebo že by nebyl napínavý. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule Poirot trpí únavou a lekár mu odporučí, aby opustil Londýn a odišiel na dovolenku. Spolu s Hastingsom odídu do Brightonu a ubytujú sa v hoteli Grand Metropolitan. A tam dôjde ku ktádeži perál, tentokrát nepôjde o vraždu. Pozitívom je, že v tejto epizóde stretneme všetkých - Poirota, Jappa, Hastingsa, aj Lemonovú. Výrazným negatívom je príbeh - príliš jednoduchý a nie je až také zložité ho vyriešiť. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já vím, je tam loupež a ne vražda, takže logicky opět trochu slabší epizoda. Na druhou stranu je to poslední díl série, která vznikla podle povídek, pak už se točili jen filmy. Takže závěr je to pěkný, je tu i Japp a Hastings. Ale rozhodně to není průměrné, je to jeden z povedenějších epizod s atmosférou i s vtipem. ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S05E08. Zase jeden z tech dilu, kde jde o kradez, nikoliv o vrazdu. Vsechno je vpodstate standardne dobre - Poirot si ma na radu lekare vzit dovolenou, a tak jede k mori. V mistnim hotelu pak dojde ke kradezi vzacnych perel, ktere delaji reklamu jedne nove divadelni hre. Klenoty jsou odcizeny ze zamcene zasuvky v pokoji, kde byla neustale asistentka majitele. Potud vse ok, i mateni divaka je uveritelne, ovsem ta kradez sama o sobe... Nemuzu si pomoct, ale je to tak strasne divne nepromyslene a nahodile :( [spoilery!] Zaprve - moc nechapu, jak by se sofer dostal ke klici klenotnice (aby si udelal duplikat), kdyz ho mela u sebe manzelka rezisera. Ale budiz, nejak by to mozna zvladl. Jenze jak mohl pak spolehat se svou spolecnici na to, ze komorna dvakrat odejde z pokoje (nebo aspon jednou)? Je to takove neprilis verohodne. Absolutne to nemuselo vyjit, ale pritom je to prezentovano jako dokonaly plan. To mi proste brani jit s hodnocenim vys. Kazdopadne hezka je ta komicka vlozka s hledanim Stastneho Lena, se kterym si Poirota porad pletou :) ()

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komediální a odpočinkový díl, který humorem nahrazuje slabou a průhlednou kriminální zápletku. Přesto vás trochu zmate, neb chování potenciálních obětí vám připadá až příliš známé a průhledné. Naneštěstí se z rukávu vytáhnou jiní pachatelé, ke kterým si ale nevytvoříte vztah. A když Poirot neomylně zašátrá v divadelní váze, máte chuť to vypnout. Po závěrečných titulcích si ale řeknete, že to byla vlastně legrace postavená na vzájemných vztazích hlavních protagonistů. Pro celek poirotovské série docela dobrá služba. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Povídka „The Curious Disappearance of the Opalsen Pearls“, podle které je natočena tato epizoda, vyšla v časopise The Sketch 14. března 1923. (PhillM.)

Reklama

Reklama