Smrtící virus zasáhne město a osamělý muž se ocitne v pasti. Uvězněný ve svém bytě bez spojení s okolním světem se snaží najít pomoc a cestu ven. (Netflix)

moviefreak

A že zombie žáner už nemá čo ponúknuť... Síce príbeh 1000 krát videný ale skvelo zrežírovaný a ešte lepšie zahrany. Napätie vo väčšine scén husté a zombíci agresívne potešili tiež. Pokračovanie by som si teda určite pozrel!!! ()

Lenka.Vilka

Vlastně fajn film, kterej si jde, jde a potom...no,  a potom dojde. Ano, jsou tam nějaký věci, který úplně smysl nedávají, ale většina z nich se děje hned poté, co má hlavní hrdina epizodku, tak mu tak trochu jebne a začne dělat blbosti. A já to chápala. Podotázka: jak dlouho bych vydržela zavřená v bytě se svýma soucasnýma zásobama? Vždyť já bych ani neměla nic, čím bych potom nahradila absenci vody jako tady! Takže jo, tak trochu blbost, kde se postupně odškrtnává a všechno, co jsem tam vidět chtěla, to jsem taky dostala. Včetně "pána z osmého patra". Prostě romantik  ;) jenom to nebyla až taková zábava, jak to mohlo být. Což vynahrazuje kratší stopáž. Za dva dny se mi to ale vypaří z hlavy (ale konkurečního žraloka z ní nedostanu nikdy!), důkazem byť, že jsem včera zapomněla napsat komentář hned po shlédnutí. Ale tentokrát to není moje chyba, ale filmu  :)  mohlo to být o tolik lepší  :( ()

zette

Celkem slusny zombie horor z netradicniho prostredi korejskeho sidliste. Zacatek vypada vice nez nadejne, jakmile se ale na scene objevi sousedka od naproti... Tempo zpomali, napeti se deli dvema... Ale porad dobra podivana na noc a s dostatkem alkoholu pri ruce.-). ()

Juto

Ďalší film z Južnej Kórei o zombie apokalypse, táto krajina to veľmi dobre robí. Celý film som bol napätý ako to zvládne sám doma a postaví sa mŕtvym. Koniec filmu je klišé, ale mne to nevadí a viem to odpustiť. 7/10 ()

majo0007

Ne, ne, ne! Radšej x-tú časť WD! Polku filmu môžete odfajknúť. No a keď sa pri LIVINGDEAD nepokadila sestra, tak to ozaj stojí za hovno. ()

StanislachKo

Kórejský sociálny zombie survival horor... Ako som sa k tomuto vôbec dostal?! :-) Spustil som to omylom, ale dopozeral som to bez újmy, či výraznej nudy a miestami dokonca so zadržaným dychom. To ako je týpek nesympatický vyvažuje ako je ona rozkošná, na záver je to relatívne príjemný feel-good. Samozrejme s nie veľmi podarene skrytou propagáciou technických vymožeností a potreby social interacting, iba vďaka ktorým prežiješ koniec sveta. A síce... asi to bol nosný pilier a zámyseľ celého filmu. Veľmi dobré a nebyť pár nevysvetľených vecí by som to hodnotenie dal vyššie. Každopádne po formálnej stránke sa nedá vytknúť asi nič. Zombovia boli cool a strih bol fakt skvelý. ()

cocrHeLL

V Jižní Korei se nějak rozšířili zombie - úplnej odborník nejsem, ale do doby, kdy nám tady přistála v roce 2016 korejská animovaná Seoulyeok (Stanice Soul) a její následovník Boosanhaeng (Train to Busan), jsem neměl s Korejskými zombárnami tu čest... od té doby se to na nás však hrne ze všech stran a přes pokračování Train to Busan - Peninsula, nebo zcela nepřekonatelný Kingdeom (Kingdom) se dostáváme k této zajímavosti #Saraitda (#Alive). Typicky pěkné Jihokorejské masky, jak jsem si už stihl zvyknout u zmíněných titulů, mírný náčich komedie (hlavní hrdina je prostě idiot) a typicky korejsky posazené zvraty. Vůbec mi ta vlna jihokorejských zombáren nepřijde blbá a spíš naopak doufám, že borci nehoděj flintu do žita a brzy se budeme moct těšit na nějakou další šílenost. ()

FritoleXx

Nějak nerozumím tomu, proč během tak krátké doby vznikly čtyři různé verze stejného námětu a to hned ve čtyřech různých zemích. Srovnávat však můžu jen s tou francouzskou a ve zkratce lze říct, že to jsou nebe a dudy. Zatím co Rocherova verze je jen jalová snaha o umění, ta korejská je skvěle odsýpající survival drama okořeněné špetkou akce i humoru. Jediná vada je ta, že Shin-hye Park není před kamerou déle. :) ()

lykan9

O žádnou hororovou inovaci se nejedná, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jihokorejský film, tak musím smeknout. Sice jsem měl každou chvíli pocit, že jsem něco podobného v jiném provedení viděl, ale když už někdo nedokáže vymyslet něco nového, tak by se měl opičit aspoň s úctou a respektem, a toto se tvůrcům tohoto zombie hororu povedlo. ()

Sany33

Príbeh: Svet postihne apokalypsa nemŕtvych a týpek sa zasekne v rodičovskej garsónke. Herecké obsadenie: Aby film priblížili svetu tak dali Ah-in Yoo (nar. 1986, Jižní Korea) blond melír, ktorý ani po mesiaci v karanténe neodrastie, zaujímavé. Prevedenie: Lacnosť celej snímky je ňou doslova presiaknutá a popravde nehrá ani na strunu pocitov. Jediné čo je vážne premakané je množstvo komparzistov ale pri kórejskej populácií, zohnať ich asi nebolo moc ťažké. Pocity: Je to chabé a popravde keď sa hlavný hrdina rozhodol o samovraždu celkom som mu fandil aby sa tá utópia skočila. Prekvapivo asi 20 minút do konca som sa začal celkom dobre baviť.  Pridaná hodnota: Priemerný film malým množstvom dobrých pasáží a silným komparzom. 45% ()

Všivák

Hrdinové se chovají vcelku uvěřitelně. Jen už mám z toho pocit, že téma zombie hororů je dost vyčerpané. Co je ještě neokoukané a dalo by se to použít? Nová doba. Internetová síť a život na ní. Drony a problémy s moderními technologiemi. To by docela šlo. Až na ten konec. Ten fakt bolel. Zbytečnější nesmysl jsem v zombie hororu snad neviděl. To už bych byl radši, kdyby se rozjela větší romantika mezi ústřední dvojicí. ()

VasaX

Ceklem slušně udělaná zombie survival akce "ze sídliště". Herectví obstojné, debilit málo, deus ex machina přítomna několikrát, stejně jako pár otřepaných klišé. Ale vše je to zpracované hezky, funguje to dohromady, napínavé to je. Horror všeho druhu je unavený žánr, tak jsem rád za cokoli, co funguje a drží mou pozornost (v dobrém slova smyslu). A #Alive to splňuje a přidává i trošku navrch. ()

sedm.1

Tak s touto podívanou se tentokrát korejčíci skutečně příliš nevytáhli. Nelze tomu tedy upřít minimálně v rámci subžánru zombie filmů poměrně originální, ovšem spíš takovou komorní, zápletku a opomenout nemohu ani opravdu vydařené masky útočících nakažených „spoluobčanů“, ale jinak mě i přesto bude v první řadě ve spojení s tímto snímkem napadat především výraz Nuda. Hlavně první polovina filmu prostě není vůbec záživná, mladík uzavřený ve svém bytě nezažívá kdovíjak strhující konfrontace s nemrtvými, spíš je to celé jen takové oťukávání, a navíc po seznámení se se sousedkou z protějšího baráku to začne váznout snad ještě víc, a tak se to celé v podstatě rozjede až v poslední třetině, kdy se ústřední dvojice hrdinů začne přemísťovat, čímž začne krapet gradovat i samotný film, ale pořád to má do nějaké zábavné zombií jízdy neskutečně daleko. Navíc tomu všemu chybí i nějaká ta působivější atmosféra, styl, napětí se tu vyskytuje též minimum a co se efektů týče, masky jsou, jak jsem již zmiňoval, fajn, ale pořádného gore se tu divák též nedočká. Absence jakéhokoliv momentu překvapení tomu také pak nepomůže, stejně jako křečovitý happyend, který to definitivně znehodnocuje. Mě tato odlehčená zombiárna z Ásie zkrátka tentokrát příliš neoslovila, a i když jí nechci zároveň ani nějak úplně odsuzovat, za mě potěší spíš intelektuálnější část publika, které si při tom může dovolit jednou za čas se odvázat, ale klasický příznivec hororů, jakým jsem třeba já, se u toho bude spíš nudit. ()

herr_carter

Autentický zombie film od jihokorejců - za málo peněz hodně muziky, jen škoda že je zde až podezřele málo brutality.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Lukoboss

Zůstalo to celý tak nějak na půli cesty, má to svoje světlý momenty, ale pak zase přijdou totální hovadiny, že by si člověk ukroutil hlavu. Ale je to režisérova prvotina, takže prostě na chyby se narazit někde musí. Mám rád minimalistický filmy, relativně malej prostor, minimum herců (zombíky tady nepočítám), ale tady tím pomalu plusy končí. Ještě bych vyzdvihl samotný zombíky, resp. masky, je to správně škaredý, a to prostě u zombie filmu chceš. Ale co jsem nemohl vystát, je chování hlavního hrdiny, kterej se chová jako naprostej debil, až jsem si říkal, že by bylo lepší, kdyby ho něco sežralo. No pak najednou z ničeho nic přijde naprostá romance, kterou jsem v tomhle filmu nečekal a nepochopil a vůbec mně tam neseděla. A bohužel tahle nekonzistentnost kazí dojem z celýho filmu. S odřenýma ušima tři hvězdy.... ()

Torako.chan

Zombie srandy mě nikdy nebrali. Možná se opakuju... Neva. Musím uznat, že maskéři tady odvedli výbornou práci, nemrtví byli prostě odpudiví a děsiví. Fujky. Ale výkon Ah-In Yoo byl hrozný, obzvlášť když mělo dojít na nějaké silnější emoce. Tragédie. Naštěstí to Shin-hye Park mírně vyrovnávala. Tak jako tak z toho asi budu mít chvilku vítr takže si to aspoň ty tři zaslouží. ()

iXtr3m3

Nezaujalo ma to, videl som ďaleko lepšie kórejské filmy za poslednú dobu. Uvidím, ako na tom bude americký remake, ale ten zhliadnem určite po väčšej časovej odmlke, aby to nebolo okamžite ako cez kopirák. ()