Franklin Hatchett (Ch. Tucker) je mimořádné výřečný pouliční kšeftař, oddaný své rodině, jenž se živí pokoutním prodejem lístků na basketbal. Jedním z jeho klientů je i James Russell (Ch. Sheen), kterého šéf neustále nutí za každou cenu vyhledávat mediální senzace. Jednou večer se Franklin po policejním zátahu dostane do vazby, kde ho přivážou k Villardovi, nebezpečnému zloději šperků. Při převozu se Villardovi podaří utéct a jelikož je Franklin k němu připoután, musí utéct spolu s ním. Dřív než se mu podaří vysvobodit, Franklin zaslechne, že Villard ukryl mnoho ukradených diamantů, takže teď musí Franklin utíkat nejen před policisty, kteří si myslí, že má prsty v útěku, ale i před zločinci, kteří ho chtějí zabít dřív, než se dostane k diamantům. Franklinovou poslední nadějí je reportér James. Spolu vymyslí plán, jak přelstít nejen zloděje, ale i newyorskou policii. (Intersonic)

bif

Ratner + Tucker v plenkách, ale i tak na dobré cestě. Díky tomuto filmu vznikla jedna z mých nejoblíbenějších komedií-Rush Hour a proto si ho vážím, velmi dobrá komedie plná klišé a s hloupoučkým scénářem, ale když se člověk baví, komu by to vadilo?? ()

tranquill

Solidní akční krimi komedie, která samozřejmě stojí na kombinaci "bílého a černého" parťáka, která většinou dobře funguje. ()

Torgal

Chris Tucker ťahá svojou imitáciou Eddieho Murphyho celý film. Je to ten typ hyperaktívneho drzého černocha, ktorý kašle na pravidlá a konvencie, chlebáreň sa mu nezastaví ani na okamih a vykecá sa z každej situácie. Charlie Sheen mu len chabo sekunduje, podobne ako nijak objavný scenár. Akčné finále na štadióne sa mi ale k odľahčenému zvyšku nijakovsky nehodilo - strašne over the top, s kopami mŕtvol a iracionálne sa chovajúcimi postavami. 5+/10 ()

Nocturno culto

Parádní odvaz, skvěle jsem se pobavil, především kvůli živelnému Tuckerovi.Sheen hrál trošku druhé housle ale pořád dost na to, aby pobavil i jeho výkon ..Nejlepší je finále na stadionu a hlavně Franklinovi kámoši, se svými hračkami na řešení problémů :-) ()

Looka

První film, kde jsem zaregistroval Ch. Tuckera. A hned zastínil pro mě v tu dobu mnohem známějšího Sheena. Přesto se jedná o hodně vtipnou buddy-movie. I když poté už se mi užvaněnej černošskej humor přejedl.... ()

KryplXxX

Podle mě skvělá zábava hlavně díky Chrisi Tuckerovi, který neustále žvaní a proti němu tichý podpantoflák Charlie Sheen. Protipóly se přitahují a vytváří tak skvělou hodinu a půl dlouhou zábavu místy s černým humorem a happy endem. nelze než doporučit jako zábavu s minimální mozkovou aktivitou :-) ()

Greendell

Včera jsem se na to po dlouhý době koukal, a zase jsem se bavil královsky. Neni to sice na oskara, ale je to prostě hrozná prdel, a to je to hlavní :-) a Tucker je tu fakt přísnej :-D ()

Guran

Chris Tucker a jeoh improvizace ve scénách nebyla dobrá, spíš trapná. Charlie Sheen nehrál, Ratner netočil a scénáristé se kopali do zadku. Příběh nudný, nenadchne vás, humor žádný, zvraty lehce očekávané, tak co z toho? Prdlajs. ()

marek29

Průměrná kýčovitost s ustrnulým Charlie Sheenem, jemuž vážná role prostě nesedí. Naproti tomu tlučhuba film táhne, ale celý je to jakýsi devadesátkovitě ustrnulý a prostě za mě průměrný. Místama joke, místama akce, ale že by to mělo nějakej náboj, to se bojím že nemá. 3 z 5. Goodnight ()

Blazkowicz

Hodně slušný rozjezd, ale za chvíli už je to vcelku nuda a hláškující černoch začne být docela otravný. Ve výsledku trochu slabší průměr, takže pořád v pohodě. 3-* ()

megajalec

Pohodový film, ktorý neurazí a vďaka príjemnej stopáži a neustálemu "dianiu sa niečoho zaujímavého" utečie rýchlo. Trošku možno prekombinované. Tucker sa mi páčil, ťahá to celé a navyše má najväčšie oči, aké som videl :) ()

Odpocivadlo

Myslím že herec ako je Charlie Sheen nedostal v tomto filme dosť miesa, lebo určite si ho viem predstaviť trocha vyraznejšieho. Ale skvele som sa bavil. 90% ()

baclajean

Naozaj typická akčná komédia 90-tych rokov. Film je plný vtipných hlášok a aj slovenský dabing s Ivanom Šándorom a Stanom Králom sa vydaril. ()