Křižovatka smrti 2

Križovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

Filmů jako je Rush Hour (1, 2 a nejspíš taky 3) byly, jsou a budou natočeny stovky. Standardně vyvádějící Jackie Chan, někdy otravný a někdy zábavný Chris Tucker, vtipné momenty střídají trapnější místa a hluché pasáže - pro mě čistočistý průměr, což není zas tak málo... ale ani zrovna moc. Na rovnou padesátku to překlápějí půvabné dámy Sanchezová a Zhangová, ale nic víc. 50 %(5.11.2007)

Tohle pokračování mi příjde zcela vyrovnané prvnímu dílu , film je skvělý na relaxaci a oddych , choreografie bojových scén a jejich provedení v podání mrštného Jackieho Chana ( který je ve svém oboru špička) na úrovni a všemu napomáhá strašně ukecaný parťák černé pleti ze západu , který se nejednou dostane do problémů díky svému nepřehlednutelnému vzhledu a ostrému jazyku! Musím říct že je lepší film shlédnout v originálním jazyce , dabing je oproti originálu značně zpackaný , vřele doporučuji!(28.8.2007)

Ultimátní nátěr, vtipnější, akčnější, svižnější, příběhově daleko rozmanitější, než první díl.Nechápu menší hodnocení, úplně stejný problém je se sérií francouzkých filmů Taxi.Jednička průměrná zábava a druhý díl naprosto nabušenější ve všech ohledech a přesto má míň procent...facepalm!To samé platí i o dabingu, u tohodle dílu sem se tlemil od začátku dokonce a užívál si tu parádní akci, jako bonus neskutečně sexy bitch Ziyi Zhang.Nejlepší díl série, nejlepší Ratnerův film vůbec.95%.(23.1.2013)

• Kaka

O sto procent méně akčnější a o sto procent více ukecanější. To věru není dobrá kombinace a když se k tomu přidají již poněkud vyčpělí a opotřebovaní hrdinové, kteří cedí naprosto stejné hlášky jako před pár lety, nesympatičtí hlavní záporáci a neslaně nemastně natočená akce, nevznikne z toho žádné veledílo. Potěší sympatická agentka tajná služby a několik otoček a chvatů hvězdy východu, ale jinak opravdu není důvod vidět tento film jednou, natožpak vícekrát.(10.5.2008)

Druhý díl Křižovatky smrti není o nic horší než ten první, ale chybí mu moment překvapení. První díl vyčerpal většinu nápadů a druhý díl tak neměl pořádně co nového nabídnout. I tak jde o slušnou zábavu, která nezapomíná ani vtipně odkazovat na milníky americké historie, viz Tuckerovo "I have a dream.." v casinu. Obvyklé nepovedené scény na závěr opět potěšily. 70%(28.8.2013)

• - Když Carter (Chris Tucker) říká, že Asiati vždycky panikaří, když nadejde nějaká nebezpečná situace, a jako příklad uvádí filmy o Godzille, křičí: „Hayaku! Hayaku!" Což v japonštině ve skutečnosti znamená: „Rychleji, rychleji!“ (SG-1)

• - Roli hotelu 'Rudý drak' "sehrál" ve filmu lasvegaský 'Desert Inn'. Nápis byl změněn na 'Rudý drak' a spodní část budovy byla natřena na červeno. 'Desert Inn' byl zbourán 23. října 2001. (SG-1)

• - Mořská nemoc pomohla Roselyn Sanchez předstírat nezájem o Chrise Tuckera ve scéně na jachtě. (SG-1)