Křižovatka smrti 2

Križovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hongkong, 2001, 90 min

Druhý diel Rush Hour sa nesie v štýle pokračovaní. Teda je tam viacej akcie, viacej vtipov a viacej miest kde zavítajú naši hrdinovia. Samozrejme není to dokonalé a oproti jednotke, dvojka zaváňa mienym pátosom. To ale na veci nič nemení a stále ide o celkom pohodovú akčnú komédiu, ktoréj by som opäť mohol vyčítať veľa vecí ale je to úplne zbytočné, pretože všetko záleží na tom či takéto filmy môžete alebo nie. Ja ich možem a mám rád. Tucker ako obvykle neznesitelný ale už som si na neho dáko zvykol a jackie chan tu opäť predvádza svoje kreácie, ktorému veľmi závidím. Ja kebyže sa tak obracám tak som hneď o desať kilo ľahší. Potešila ma účasť Zhang ziyi, ktorá patrí medzi moje oblúbenkine. Takže aj keď je jednotka trocha lepšia , dvojka veľmi nezaostáva a dá sa na nu pozerať.(22.3.2008)

Tak toto som fakt nečakal. Že po vydarenej jednotke príde fakt super dvojka. Aj keď to nie je jednotka je to brilantné pokračovanie, Jackie a Chris sú stále vo forme :-). Bitky boli skvelé aj hudba vystihovala dej. Réžiu oceňujem zvlášť a herecké výkony ... Vôbec nesklamali. Musím uznať, že hlavne čo sa týka tržieb mimoriadne vydarený film.(11.3.2013)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Area Codes ,2. Mine, Mine, Mine ,3. Umg Sequence V1 T3 ,4. No ,5. He's Back ,6. Love Again ,7. Keep It Real [Tell Me] ,8. Crazy Girl ,9. How It's Gonna Be ,10. Paper Trippin' ,11. You Make Me Laugh ,12. Mercedes Benz ,13. Blow My Whistle ,14. Figadoh ,15. I'm Sorry ,16. Brollic ,17. The World Is Yours ,(12.5.2011)

Ultimátní nátěr, vtipnější, akčnější, svižnější, příběhově daleko rozmanitější, než první díl.Nechápu menší hodnocení, úplně stejný problém je se sérií francouzkých filmů Taxi.Jednička průměrná zábava a druhý díl naprosto nabušenější ve všech ohledech a přesto má míň procent...facepalm!To samé platí i o dabingu, u tohodle dílu sem se tlemil od začátku dokonce a užívál si tu parádní akci, jako bonus neskutečně sexy bitch Ziyi Zhang.Nejlepší díl série, nejlepší Ratnerův film vůbec.95%.(23.1.2013)

• Radiq

Nevím, nezdálo se mi to o nic lepší ani horší než jednička. Oproti prvnímu dílu ale musím jednu hvězdu ubrat, protože tady už mě ani nebavila ta propojovací ústřední dvojice (stačilo jednou, ne?) Děj mi byl dost u chlupaté prdele, takže jediný, co mě tam bavilo, byly hlášky Ch. Tuckera a bitky J. Chana. Takže co mělo zaujmout, zaujalo a zbytek byl shit. Obzvlášť trapný mi přišly ty jejich různý tanečky a tak. Naopak dokonalej byl buzerantskej prodejce hader v podání Jeremyho Pivena, chch. Krásu Ziyi Zhang není třeba opětovat, ale jinak role to byla hrozná.(25.4.2008)

• - Když Carter (Chris Tucker) říká, že Asiati vždycky panikaří, když nadejde nějaká nebezpečná situace, a jako příklad uvádí filmy o Godzille, křičí: „Hayaku! Hayaku!" Což v japonštině ve skutečnosti znamená: „Rychleji, rychleji!“ (SG-1)

• - Hu Li je mandarinsky „liška“. (SG-1)

• - Ve scéně, kdy má Carter (Chris Tucker) a Lee (Jackie Chan) podezření, že se v zásilce nachází bomba, utíkají na střechu budovy, přičemž vyráží dveře. Při cestě zpět jsou však dveře v pořádku. (Luigi.K.)