Křižovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

• Tyler

Slabé...Jackie Chan nedostává moc prostoru pro své gumově-akrobatické exhibice a to je škoda. Obzvlášť po tom, co se z Chrise Tuckera stal neuvěřitelně nemožný a nevtipný tlučhuba. Pár scén ale ujde...Další věcí, která mě mrzí, je trestuhodné nevyužití Zhang Ziyi!! Protože na ni nemá ani Roselyn Sanchez v černém prádelku z jarního katalogu Victoria`s Secret ;))...(18.6.2005)

Je to dosť dobrý akčný film s Jackie Chanom, ktorý patrí do jeho slabého priemeru. Má celkom dobrý príbeh o nelegálnej výrobe peńazí, pričom dochádza aj k bombovým útokom a to samozrejme duo Jackie Chan a Chris Tucker nemôžu nechať bez povšimnutia. V porovnaní s predchádzajúcim dielom je toto pokračovanie po všetkých stránkach lepšie. Akcie je tu dosť, súboje majú dobrú choreografiu a sú aj nápadité. S Hong Kongskou tvorbou Jackieho Chana sa nemôže porovnávať, ale v rámci americkej patrí medzi to lepšie. Potešia hlavne súboje v masérni, na lešení alebo v kasíne, ale aj tak sa mi na celom filme najviac páči záverečný skok z okna. Dobrých vtipných scén sa tu tiež dosť nájde, hlavne Chanova jazda v aute pri pesničke alebo Tuckerov spev v klube. Veľkým plusom v porovnaní s predchádzajúcim dielom je prenesenie deja do Hong Kongu, ktorý je podstatne zaujímavejší ako San Francisco a kvôli tomu je tu aj podstatne zaujímavejšie herecké obsadenie, hlavne Ziyi Zhang, ktorá síce mohla dostať viac priestoru, ale aj tak poteší. V rámci americkej tvorby Jackieho Chana považujem tento film spolu s tretím pokračovaním za to najlepšie, ale aj tak natočil mnoho lepších filmov. 72%(4.4.2007)

• Moiraine

Určitě slabší než jednička. O povedenosti komediální složky svědčí už fakt, že vtipnější jsou nepovedené scény na začátku závěrečných titulků než cokoli z předchozí hodiny a půl. Sem tam se sice nějaká hláška povede, ale v tom přehršli zbytečného tlachání to člověk snadno přehlédne. No a bez vtipu tu zbývá vcelku podprůměrný akční snímek, kde i bojové scény postrádají to něco, proč vlastně člověk na Jakieho filmy kouká.(23.7.2012)

• Fiftis

Druhý diel filmu Križovatka smrti je omnoho väčšia infantilná hovadina, ako jednička. Najlepšie z celého filmu boli skazené scény v záverečných titulkoch. Na trojku už som sa nechcel pozerať, ale tú chybu som aj tak urobil. Ukecaný Chris Tucker a rýchly Jackie Chan nás pobavili už v jednotke a dvojka mala ponúknuť keď už nič iné, tak aspoň rovnako dobré hlášky, alebo prostredie, alebo soundtrack, ale nestalo sa. Takto tu máme ďalšie slabé pokračovanie, ktoré robí prvému dielu hanbu.(10.1.2015)

Pokračování předešlého snímku navazuje na předchozí děj. Minule se vše odehrávalo v Americe, teď jsou oba policisté v Hongkongu. A opět dostali případ a opět se je jiní vyšetřovatelé snaží vyšachovat z vyšetřování. Takže nic originálního. Tvůrci se však tentokrát viditelně vyvarovali z předešlých chyb a rozehráli akci odlehčenou skvělým humorem přesně tak, jak jsme u Jackieho Chana zvyklí. Chris Tucker září jako nikdy a v každém záběru je vidět, jak se oba skvěle doplňují. Akční scény plné výtečných kaskadérský kousků mi připomínají Chanův skvělý 'Police story'. Tempo je opět rychlé, ale logičnost a srozumitelný spád to vůbec nepostihuje. Stopáž je o něco kratší, než byl u minulého snímku, a zdá se, že k dobru věci. Dvojka se tentokrát povedla a napravuje tak svoji pošramocenou předchozí reputaci.(26.12.2013)

• - Starosta Las Vegas Oscar Goodman si ve filmu střihl krátké cameo, ale tato scéna se do finální verze nedostala. (SG-1)

• - Na letišti si můžete všimnout muže, který čeká na cestujícího jménem Freitag, pojmenovaného po jednom z producentů James M. Freitagovi. (SG-1)

• - Chris Tucker natočil spoustu verzí krátké řeči, kterou měl pronést k Hu Li (Zhang Ziyi) po jejich vzájemném souboji. Režisér Brett Ratner cítil, že to pořád ještě není ono a řekl mu, ať ji nazve "čubkou". Tucker to ale odmítal, a trvalo prý hodiny, než souhlasil s návrhem režiséra. (SG-1)