Křižovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

• Kaka

O sto procent méně akčnější a o sto procent více ukecanější. To věru není dobrá kombinace a když se k tomu přidají již poněkud vyčpělí a opotřebovaní hrdinové, kteří cedí naprosto stejné hlášky jako před pár lety, nesympatičtí hlavní záporáci a neslaně nemastně natočená akce, nevznikne z toho žádné veledílo. Potěší sympatická agentka tajná služby a několik otoček a chvatů hvězdy východu, ale jinak opravdu není důvod vidět tento film jednou, natožpak vícekrát.(10.5.2008)

Rodinná akčná komédia, politicky korektná, s božským Jackie Chanom a ukecaným Tuckerom v hlavných úlohách. Chana znalých adeptov neprekvapí a rozhodne ani neznechutí. Vydarenejšie ako jednotka - dej sa len tak valí a zaujímavé prostredie (Hong Kong a Las Vegas) robí tiež svoje. Čakal som čosi topornejšie ale tento film sa v rámci svojich vopred obmedzených možností naozaj vydaril.(17.2.2004)

Nebylo to špatné, ale blbiny z jedničky se spíš opakovaly než eskalovaly. K tomu stejný styl humoru, bitek, zápletky, takže žádné extra surprise. Ale opakovaně stejně se dobře bavím u jejich tandemových lítaček, padaček, šokových zvratů a balancu na hraně mezi životem a smrtí. Tyhle scény jsou dobré a můžu je vidět furt dokola. No a Chrisův výkop levou nohou je taky bomba, to je jasné.♥ Rasistické řeči mi v jeho podání vůbec nevadí, naopak: "Nechci, aby mě přepadnul bohatej běloch."(26.2.2012)

Druhý díl Křižovatky smrti není o nic horší než ten první, ale chybí mu moment překvapení. První díl vyčerpal většinu nápadů a druhý díl tak neměl pořádně co nového nabídnout. I tak jde o slušnou zábavu, která nezapomíná ani vtipně odkazovat na milníky americké historie, viz Tuckerovo "I have a dream.." v casinu. Obvyklé nepovedené scény na závěr opět potěšily. 70%(28.8.2013)

Už je to dost dlouho, co jsem viděl první film, ale ono to vůbec nevadilo. Je to strašná slátanina, kde si tvůrci prostě mohli vymyslet kdekoli cokoliv a dva klauni by z toho jakkoli vyvázli ještě s humorem sobě vlastním. Když tedy pominu všechny ty akrobatický srandy na bambusech a provazech s dekoracema, tak netradičně tradiční bitky Jackie Chana stále baví a Tucker (ač nepatří mezi mé oblíbence) se dá zkousnout. Ale jestli zrovna tenhle film posloužil tvůrcům Gejši k objevení Zhang Ziyi, tak to teda potěš koště...(15.8.2016)

• - Starosta Las Vegas Oscar Goodman si ve filmu střihl krátké cameo, ale tato scéna se do finální verze nedostala. (SG-1)

• - Na letišti si můžete všimnout muže, který čeká na cestujícího jménem Freitag, pojmenovaného po jednom z producentů James M. Freitagovi. (SG-1)

• - Don Cheadle souhlasil s účinkováním v tomto filmu pouze za podmínek, že bude bojovat s Jackie Chanem a bude smět mluvit čínsky. (SG-1)