V době útoku na americkou ambasádu přijíždí do Hongkongu na dovolenou losangeleský detektiv James Carter. Jeho přítel, zdejší policejní inspektor Lee, se domnívá, že explozi má nejspíše na svědomí gang Rickyho Tana. Večer jdou společně do nočního podniku, který patří Tanovi. Zatímco Lee pátrá v zákulisí, Carter se dobře baví. Lee zahlédne v klubu obávanou gangsterku Hu Li. Pokusí se ji pronásledovat, ale žena unikne. Krátce nato se stává cílem útoku hongkongská policejní stanice. Lee se domnívá, že Carter zahynul v troskách. Ten se pustíl do pronásledování Rickyho Tana až k jachtě, kde se právě začíná večerní párty. Dostane se na palubu a seznámí se tam s Isabellou, milenkou amerického milionáře Reigna. Pak narazí na přítele, který na loď tajně pronikl. Jsou zajati a předvedeni před Tana. Chce, aby mu Lee pomohl opustit město, je však náhle zastřelen Hu Li. Rozzlobený policejní náčelník odvolá detektiva z vyšetřování a přikáže mu, aby Cartera dovezl na letiště a posadil do nejbližšího letadla směrem do Spojených států. Muži se dohodnou, že budou pokračovat v pátrání. Než se jim podaří případ uzavřít, čeká je ještě řada životu nebezpečných situací, nečekaných zvratů a překvapení. (TV Nova)

Trailer

Tyler

Slabé...Jackie Chan nedostává moc prostoru pro své gumově-akrobatické exhibice a to je škoda. Obzvlášť po tom, co se z Chrise Tuckera stal neuvěřitelně nemožný a nevtipný tlučhuba. Pár scén ale ujde...Další věcí, která mě mrzí, je trestuhodné nevyužití Zhang Ziyi!! Protože na ni nemá ani Roselyn Sanchez v černém prádelku z jarního katalogu Victoria`s Secret ;))... ()

Moiraine

Určitě slabší než jednička. O povedenosti komediální složky svědčí už fakt, že vtipnější jsou nepovedené scény na začátku závěrečných titulků než cokoli z předchozí hodiny a půl. Sem tam se sice nějaká hláška povede, ale v tom přehršli zbytečného tlachání to člověk snadno přehlédne. No a bez vtipu tu zbývá vcelku podprůměrný akční snímek, kde i bojové scény postrádají to něco, proč vlastně člověk na Jakieho filmy kouká. ()

Radiq

Nevím, nezdálo se mi to o nic lepší ani horší než jednička. Oproti prvnímu dílu ale musím jednu hvězdu ubrat, protože tady už mě ani nebavila ta propojovací ústřední dvojice (stačilo jednou, ne?) Děj mi byl dost u chlupaté prdele, takže jediný, co mě tam bavilo, byly hlášky Ch. Tuckera a bitky J. Chana. Takže co mělo zaujmout, zaujalo a zbytek byl shit. Obzvlášť trapný mi přišly ty jejich různý tanečky a tak. Naopak dokonalej byl buzerantskej prodejce hader v podání Jeremyho Pivena, chch. Krásu Ziyi Zhang není třeba opětovat, ale jinak role to byla hrozná. ()

becki_tu

Druhý díl Křižovatky smrti není o nic horší než ten první, ale chybí mu moment překvapení. První díl vyčerpal většinu nápadů a druhý díl tak neměl pořádně co nového nabídnout. I tak jde o slušnou zábavu, která nezapomíná ani vtipně odkazovat na milníky americké historie, viz Tuckerovo "I have a dream.." v casinu. Obvyklé nepovedené scény na závěr opět potěšily. 70% ()

OG_Swifty

Už je to dost dlouho, co jsem viděl první film, ale ono to vůbec nevadilo. Je to strašná slátanina, kde si tvůrci prostě mohli vymyslet kdekoli cokoliv a dva klauni by z toho jakkoli vyvázli ještě s humorem sobě vlastním. Když tedy pominu všechny ty akrobatický srandy na bambusech a provazech s dekoracema, tak netradičně tradiční bitky Jackie Chana stále baví a Tucker (ač nepatří mezi mé oblíbence) se dá zkousnout. Ale jestli zrovna tenhle film posloužil tvůrcům Gejši k objevení Zhang Ziyi, tak to teda potěš koště... ()

• Roli hotelu Červený drak sehrál ve filmu lasvegaský Desert Inn. Nápis byl změněn na Červený drak a spodní část budovy byla natřena načerveno. Desert Inn byl zbourán 23. října 2001. (SG-1)
  • Závěr filmu se odehrává v hotelu Červený drak. Stejný název měl i další film režiséra Bretta Ratnera. (SG-1)
  • Oblíbené číslo Jackieho Chana je 32. Když Lee vyplivne granát z pusy, ten přistane na ruletě na čísle 32, kde vybuchne. (SG-1)