poster

Křižovatka smrti 2

 • USA

  Rush Hour 2

 • Slovensko

  Križovatka smrti 2

 • Slovensko

  Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  **

  Slabé...Jackie Chan nedostává moc prostoru pro své gumově-akrobatické exhibice a to je škoda. Obzvlášť po tom, co se z Chrise Tuckera stal neuvěřitelně nemožný a nevtipný tlučhuba. Pár scén ale ujde...Další věcí, která mě mrzí, je trestuhodné nevyužití Zhang Ziyi!! Protože na ni nemá ani Roselyn Sanchez v černém prádelku z jarního katalogu Victoria`s Secret ;))...(18.6.2005)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný film s Jackie Chanom, ktorý patrí do jeho slabého priemeru. Má celkom dobrý príbeh o nelegálnej výrobe peńazí, pričom dochádza aj k bombovým útokom a to samozrejme duo Jackie Chan a Chris Tucker nemôžu nechať bez povšimnutia. V porovnaní s predchádzajúcim dielom je toto pokračovanie po všetkých stránkach lepšie. Akcie je tu dosť, súboje majú dobrú choreografiu a sú aj nápadité. S Hong Kongskou tvorbou Jackieho Chana sa nemôže porovnávať, ale v rámci americkej patrí medzi to lepšie. Potešia hlavne súboje v masérni, na lešení alebo v kasíne, ale aj tak sa mi na celom filme najviac páči záverečný skok z okna. Dobrých vtipných scén sa tu tiež dosť nájde, hlavne Chanova jazda v aute pri pesničke alebo Tuckerov spev v klube. Veľkým plusom v porovnaní s predchádzajúcim dielom je prenesenie deja do Hong Kongu, ktorý je podstatne zaujímavejší ako San Francisco a kvôli tomu je tu aj podstatne zaujímavejšie herecké obsadenie, hlavne Ziyi Zhang, ktorá síce mohla dostať viac priestoru, ale aj tak poteší. V rámci americkej tvorby Jackieho Chana považujem tento film spolu s tretím pokračovaním za to najlepšie, ale aj tak natočil mnoho lepších filmov. 72%(4.4.2007)

 • Moiraine
  **

  Určitě slabší než jednička. O povedenosti komediální složky svědčí už fakt, že vtipnější jsou nepovedené scény na začátku závěrečných titulků než cokoli z předchozí hodiny a půl. Sem tam se sice nějaká hláška povede, ale v tom přehršli zbytečného tlachání to člověk snadno přehlédne. No a bez vtipu tu zbývá vcelku podprůměrný akční snímek, kde i bojové scény postrádají to něco, proč vlastně člověk na Jakieho filmy kouká.(23.7.2012)

 • Fiftis
  **

  Druhý diel filmu Križovatka smrti je omnoho väčšia infantilná hovadina, ako jednička. Najlepšie z celého filmu boli skazené scény v záverečných titulkoch. Na trojku už som sa nechcel pozerať, ale tú chybu som aj tak urobil. Ukecaný Chris Tucker a rýchly Jackie Chan nás pobavili už v jednotke a dvojka mala ponúknuť keď už nič iné, tak aspoň rovnako dobré hlášky, alebo prostredie, alebo soundtrack, ale nestalo sa. Takto tu máme ďalšie slabé pokračovanie, ktoré robí prvému dielu hanbu.(10.1.2015)

 • MickeyStuma
  ****

  Pokračování předešlého snímku navazuje na předchozí děj. Minule se vše odehrávalo v Americe, teď jsou oba policisté v Hongkongu. A opět dostali případ a opět se je jiní vyšetřovatelé snaží vyšachovat z vyšetřování. Takže nic originálního. Tvůrci se však tentokrát viditelně vyvarovali z předešlých chyb a rozehráli akci odlehčenou skvělým humorem přesně tak, jak jsme u Jackieho Chana zvyklí. Chris Tucker září jako nikdy a v každém záběru je vidět, jak se oba skvěle doplňují. Akční scény plné výtečných kaskadérský kousků mi připomínají Chanův skvělý 'Police story'. Tempo je opět rychlé, ale logičnost a srozumitelný spád to vůbec nepostihuje. Stopáž je o něco kratší, než byl u minulého snímku, a zdá se, že k dobru věci. Dvojka se tentokrát povedla a napravuje tak svoji pošramocenou předchozí reputaci.(26.12.2013)

 • - Starosta Las Vegas Oscar Goodman si ve filmu střihl krátké cameo, ale tato scéna se do finální verze nedostala. (SG-1)

 • - Na letišti si můžete všimnout muže, který čeká na cestujícího jménem Freitag, pojmenovaného po jednom z producentů James M. Freitagovi. (SG-1)

 • - Chris Tucker natočil spoustu verzí krátké řeči, kterou měl pronést k Hu Li (Zhang Ziyi) po jejich vzájemném souboji. Režisér Brett Ratner cítil, že to pořád ještě není ono a řekl mu, ať ji nazve "čubkou". Tucker to ale odmítal, a trvalo prý hodiny, než souhlasil s návrhem režiséra. (SG-1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace