Křižovatka smrti 2

Križovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

Dvojka je vypravnejsia akcnejsia a zabavnejsia, ale napriek tomu nie je lepsia. Zapletka je chatrnejsia. Tvori ju len krehka nit na ktoru navesali mnozstvo akcnych a komedialnych scen a len akotak dava zmysel. Tentokrat film uplne postrada napätie a ani na chvilu sa o hlavnych hrdinov nebojite. Cely cas citite, ze to v pohode zvladnu. Bitiek je tentokrat ovela viac, ale uz nie su take tvrde ako v jednotke a viac su zamerane na humor. Nastastie su stale v kvalitnom HK style, takze som s nimi spokojny. Tentokrat sa dockame aj nejakeho pôsobiveho kaskaderskeho kusku, ale ocividne v nom vystupuju uz len kaskaderi a Jackie a Chris sa nasledne predvadzaju len pred zelenym pozadim. Hlavne pri jednom Jackieho pade cez okno z prveho poschodia na zem mi bolo luto, ze to namiesto Jackieho predvadzal kaskader. Holt vek nezastavis a Jackie sa uz takych sialenosti ako volakedy nepusta. Hlavnou devizou filmu je ale humor. Film ma cely cas neskutocne pohodovu naladu, ktoru dokaze preniest aj na divaka. Miestami ma udivovalo mnozstvo rasistickych vtipov, ktore by dnes uz pravdepodobne nepresli. Asi je v poriadku pokial sa postuchuje cernoch s aziatom. Holt ale my bieli musime drzat hubu. Z cameo vystupov ma prekvapil kung-fu cernoch Don Cheadle, ktoreho som si uz nepamätal. Vysledkom je stale dostatocne kvalitne pokracovanie, ktore sa oplati vidiet. Az mi je luto, ze ma tak kratku stopaz. 7/10.(9.9.2018)

• lennyd

James Carter (Chris Tucker) a Inspektor Lee (Jackie Chan) jsou znovu spolu, tentokráte na stopě případu tisku a distribuci falešných peněz. Opět jim jejich nadřízení nevěří, a přitom by mohli (už podle prvního dílu) vědět, že nikdo jiný než tito dva případ nevyřeší (i když jim pomáhá krásná agentka tajné služby Isabella (Roselyn Sanchez)). Takže - Hongkongu i Las Vegas, třeste se ... Vše co jsem napsal o prvním díle by mohlo platit i zde. Tucker více mluví než jedná (a to šíleně uječeným hlasem) a naopak Chan více jedná než mluví (a ještě k tomu stíhá svoje srandičky uprostřed soubojů). Brett Ratner asi chtěl udělat ještě bombastičtější dvojku, ale bohužel je tento film typickou dvojkou. O třídu horší než jednička, což v kombinaci s uječeným Tuckerem nevyjde víc než na dvě hvězdičky...(31.1.2004)

• Kaka

O sto procent méně akčnější a o sto procent více ukecanější. To věru není dobrá kombinace a když se k tomu přidají již poněkud vyčpělí a opotřebovaní hrdinové, kteří cedí naprosto stejné hlášky jako před pár lety, nesympatičtí hlavní záporáci a neslaně nemastně natočená akce, nevznikne z toho žádné veledílo. Potěší sympatická agentka tajná služby a několik otoček a chvatů hvězdy východu, ale jinak opravdu není důvod vidět tento film jednou, natožpak vícekrát.(10.5.2008)

Myslím, že dvojka je na stejné úrovni jako jednička. Opět skvělý Jackie a ten bláznivej černoch. Opět situace, kdy zkazil Jackiemu promyšlenou akci a to několikrát. Aspoň mu to párkrát vrátil i s úroky. Chvílemi jsem nevěděla, o co jde, čínské dialogy nebyly přeložené a čínštinu jsem ve škole neměla. Nakonec jsem to všechno pochopila. Taky jsem se těšila na závěrečné titulky se scénama, které se nepovedli, taky moc zábavné.(2.8.2009)

pod kýmkoliv jiným by ten film vypadal o stoprocent lépe! Ratner by si měl podat ruku s McG a vyrazit přes rozkvetlou louku do západu slunce, konec stmívačka a v titulkách prostřihy na jejich společné sadomaso hrátky v kůlně u dědy! Film je naplněn klišé, jen kopíruje druhý dil, nechá Jackieho skákat a kopat, vyhýbat se ranám a Tuckera žvanit. jasně utáhnou to protože tohle umí, ale vůbec tu není snaha využít nějaký potenciál. Cokoliv inovovat. zkusit něco jinak.(18.2.2009)

• - Tanec, ktorý predvádza James Carter (Chris Tucker), sme už mohli vidieť vo filme Reč peňazí (1997). (marciano)

• - Postava Hu Li, kterou hraje herečka Zhang Ziyi (Tygr a drak) byla původně napsaná pro mužského herce. (POMO)

• - Roli hotelu 'Rudý drak' "sehrál" ve filmu lasvegaský 'Desert Inn'. Nápis byl změněn na 'Rudý drak' a spodní část budovy byla natřena na červeno. 'Desert Inn' byl zbourán 23. října 2001. (SG-1)