Sally Alexanderová je mladá rozvedená žena, která žije se svou dcerou a svým stávajícím partnerem v Londýně. Píše se rok 1970 a v Londýně se objevují aktivistky za ženská práva. Sally si těchto aktivit zatím ale nevšímá. Chce se dostat na londýnskou univerzitu, kde plánuje studovat historii. Proto také absolvuje přijímací řízení, ve kterém uspěje. Na jedné z univerzitních přednášek týkajících se ženských práv se potkává s Jo Robinsonovou a jejími kamarádkami. První setkání není příliš přátelské, Sally se s Jo pohádá ohledně svinčíku, který po Jo a jejích kamarádkách zůstává. Několik dnů na to Sally uvidí na ulici Jo, kterak píše na reklamní leták aktivistické heslo. Jelikož se blíží policisté, Sally Jo varuje a společně utečou. Díky tomuto setkání se Sally k ženské skupině přidá. V Londýně právě probíhá příprava volby královny krásy Miss World. Jo, Sally a ostatní ženy se dohodnou, že tuto soutěž naruší svými protesty. Eric Morley, ředitel soutěže, zatím získal pro moderování známého a populárního showmana, Boba Hopea. Ten je známý nejenom díky svému smyslu pro humor, ale také pro své sexistické chování. Celou soutěž ale nejvíce prožívají samotné účastnice, mezi kterými jsou i dvě, pro tu dobu nezvyklé, soutěžící. Černá zástupkyně Jihoafrické republiky, Pearl Janssen a míšenka, Miss Grenada. Zatímco jsou tyto dívky oslněny úspěchem, jenž je potkal, Miss Švédsko, kterou je vzdělaná mladá chytrá žena, prožívá dost rozporuplně sexistické prostředí soutěže. Po mnoha protestech se Sally jako mluvčí Hnutí za osvobození žen dostane do televizního studia, kde do televize ozřejmí, o co aktivistkám jde. Veřejnost, a hlavně pořadatelé soutěže, však jakékoliv námitky aktivistek odmítají, a tak se Jo, Sally a ostatní rozhodnou narušit samotnou soutěž svým protestem... (TV Prima)

Trailer 1

TheRaven

Na konci jsem se strašně rozbrečel, což se mi u filmu už dlouho nestalo. Teda tahle, u filmů pláču často, někdy i několikrát, ale většinou je to slzička, nebo zvlhlé oko. Jenže tentokrát jsem potřeboval hned tři kapesníky, a to je opravdu hodně. Jen doufám, že to nebylo těmi dojímavými záběry na konci, nýbrž uvědoměním si, že patriarchát už nikdy nebude, co býval. :( ()

novoten

Po traileru jsem čekal hodně komedii a trochu vloupačku, ale nedostalo se mi ani jednoho. Žánrově zůstane rodinně-přátelská atmosféra a tematicky pak pár správných společenských či rasových hodnot. S těmi sice plně souzním, ale přicházejí v době, kdy je podobných filmových sdělení na každém kroku plno. Tady se ničím neodlišují, nikam nevystupují a s ústřední missí linkou se většinu času i míjejí. Je to škoda, protože ve vedlejších rolích vznešených zralých dam se objevuje čiré britské zlato. ()

Arsenal83 odpad!

Tak to vidíte. V roku 1970 si obmedzené feministky mysleli, že oslavovanie ženskej krásy je ponižujúce. Našťastie neuspeli, lebo čo pri absencii missiek robil taký Jágr? Dnes sme už v boji za ženské práva pokročili a v roku 2020 sa začínajú ozývať hlasy z rovnakého prostredia, že vraj už aj slovo "matka" je neprimerane prisudzované len ženám, pretože dnes sa už aj muž môže preoperovať a rodiť deti a vraj by sme ho mali nahradiť pojmom "osoba s vaječníkmi", ako to na svojom blogu správne odsúdila Markéta Šichtařová: https://www.hlavnespravy.sk/podla-sichtarovej-sa-svet-zblaznil-tvrdi-ze-tlak-muzsku-rodicovsku-dovolenku-systemovo-zle-riesenie/2263426. Nechápem kam sa ako civilizácia posunieme, keď budeme tlačiť podobné kraviny do popredia, skrývať ich za vymyslené práva a údajnú diskrimináciu, a tých, ktorí sú za prirodzenosť nazveme rovno fašistami. Ženy sú rovné mužom, to je samozrejmé a osobne ani nepoznám mužov, ktorí by s tým mali problém. Takéto nudné filmové agitky sú úplnou zbytočnosťou. ()

Stanislaus

Problémissky disponují silným námětem - na jedné straně je soutěž krásy se všemi svými pozitivy a (především) negativy, na druhé straně je revoluční hnutí za ženská práva. Proto je opravdu škoda, že je samotné zpracování překvapivě jalové a plytké. Bylo zajímavé a poučné se vrátit padesát let dozadu do zákulisí Miss World a ženských hnutí, nicméně jsem vcelku postrádal jakýkoli silný a zapamatovatelný moment. Neříkám, že bych vyžadoval nějakou hru na city, vedle toho film nabídl spoustu materiálu k přemýšlení. Měl jsem však celou dobu pocit, že tomu prostě něco (podstatného) chybělo. Jako by se jednalo spíše o hraný dokument předávající historická fakta než o hrané historické drama. ()

Marze

Trošku film na zívání i když je zde příjemné retro. Přitom s hvězdou Keirou Knightley. Zapojí se do hnutí plánujícího protest při volbě Miss, jež podle radikálek snižuje hodnotu ženy na kus masa.Vzpoura proti vlastnímu pohlaví by však potřebovala více nadsázky a méně kazatelské korektnosti, sahající od rasismu k feminismu. Naštěstí se najde pár vtipných okamžiků, třeba pohrdání televizí, do níž se přitom rebelky potřebují dostat, či hledání přijatelných společenských úborů v šatnících založených na popírání ženskosti. Zajímavá je zákulisní příprava missek jako hláška „zatracená Jugoška, my vás píšeme na začátku s tvrdým Y, takže patříte až na konec řady“. Ženy jsou zde pouze uvědomělé a zneužívané a muži jen povýšení nadsamci, chlípně se třesoucí na promenádu v plavkách. Nejpřirozeněji působí matka hrdinky. ()