Jsem žena nebo muž

Jsem žena nebo muž....

All of Me

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1984, 93 min

Solo pro dva je hlavně herecký koncert pro Steva Martina,která zde hraje právníka ženy,která moc času nemá a tak chce,aby její duše přešla do těla mladé ženy,dcery jejího chovatele koní,ale jak to tak bývá v těchto filmech tak náhoda nebo osu jak chcete tomu chce jinak a přenese duši do těla Edwina,který se tak musí potýkat s tím,že půlku těla ovládá on a druhou žena se kterou se předtím moc neshodl.Steve Martin byl za tuto roli nominován na zlaté glóby.Film mě vcelku pobavil i když to pro mě zase nebyl nějak závratný zážitek.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.(6.4.2015)

Kladem této komedie je rozdvojená osobnost oboupohlavní postavy. Vzhledem ke svému původu, film občas klouzá a padá do lascivních trapností, naštěstí se to celé daří udržet stále ještě v přijatelném duchu ozvěny. A plní to, co má: přináší záchvěvy úsměvu a veselí a není zapotřebí dávat mozku příkazy k přemýšlení a chápání. I rozdvojení osobnosti dokáže přinést zábavu. V maličkostech, v rozdílných pohledech na život, v odlišných potřebách, dovednostech, znalostech a cítění veškerého snažení a představ. Není na škodu zavítat do myšlenkových pochodů opačného pohlaví. Hlavní postavou je právník a nadšený hudebník Roger Cobb (ztřeštěný Steve Martin), který konečně v den svých osmatřicátých narozenin učiní důležité životní rozhodnutí. A snad by se jeho plán dočkal pozitivního rozvoje, nebýt náhlého propuknutí psychopatické poruchy osobnosti a splynutí duší zároveň. Další hlavní postavou je radující se, smrtelně nemocná a bohatá žena Edwina Cutwater (sympatická Lily Tomlin), s jasnou představou a nadšením o reinkarnaci. A kdo jiný, než žena, může mít ucelenou představu o životní cestě muže? Z dalších postav: mladá, pohledná, svůdná a prohnaná Edwinina služebná Terry Hoskins (zajímavá Victoria Tennant), náročná a nekompromisní Rogerova přítelkyně Peggy Schuyler (Madolyn Smith-Osborne), tibetský duchovní a roztržitý přemísťovač duší Prahka Lasa (Richard Libertini), Rogerův nadřízený, otec Peggy a muž s druhou mízou Burton Schuyler (Dana Elcar), Rogerův kamarád a pouliční muzikant Tyrone Wattell (Jason Bernard), či otec Terry a Edwinin podkoní Fred Hoskins (Eric Christmas). Většina diváků se nebude popadat za břicho, ale stále jde o titul vhodný k odreagování po nedělním obědě.(20.7.2016)

Docela mě tahle komedie překvapila. Nikdy dřív jsem ji neviděl, ani jako mladší v televizi, a tak na mě nepůsobila nostalgie. Působil na mě Steve Martin, který je jednou pro mě snesitelný, a to hlavně proto, že mu role byla skvěle napsaná na míru. Role muže/ženy mu skvěle sedla a já jsem se dobře bavil. Škoda skoro zbytečné romantické roviny.(13.1.2017)

Poslední z řady ulítlých komedií dvojky Martin-Reiner, tentokrát o muži, který se o své tělo musí dělit s nesnesitelnou ženskou. Hlavním důvodem k vidění téhle taškařice je samozřejmě Martin v divokých letech, který do své kreace zapojuje snad všechny části těla - ksicht, oči, obočí, ruce, nohy, vlasy...(19.11.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,403,064Tržby Celosvetovo $39,748,064║ Začiatok bol kostrbatý ale potom ak sa dostane k slovu Steve Martin a jeho kyksi s v ňom prevtelenou milionárkou, kde si telo musia deliť pol na pol, ma slušnú tendenciu zábavnosti, nie to nič veľkolepé ale ako oddychovka to postačí. /60%/(22.11.2008)

• - Snímek byl natočen podle románu Edwina Davise "Me too". (Hans.)

• - Film byl nominován na dva Zlaté glóby v kategorii Nejlepší herec v komedii (Steve Martin) a Nejlepší herečka v komedii (Lily Tomlin) za rok 1985. (Stanislaus)