Jsem žena nebo muž

Jsem žena nebo muž....

All of Me

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1984, 93 min

Poslední z řady ulítlých komedií dvojky Martin-Reiner, tentokrát o muži, který se o své tělo musí dělit s nesnesitelnou ženskou. Hlavním důvodem k vidění téhle taškařice je samozřejmě Martin v divokých letech, který do své kreace zapojuje snad všechny části těla - ksicht, oči, obočí, ruce, nohy, vlasy...(19.11.2002)

Jak je mozne, ze tahle vytecna komedie neni povazovana za vetsi klasiku, treba jako tematicky mirne podobna TOOTSIE? Pravda, rozjizdi se pozvolna a pusobi ponekud staromodne (ostatne i dobovy recenzent Variety snimek prirovnal ke klasickym screwball komediim a filmum Franka Capry), ale jakmile dojde k "prevteleni," nasleduje jeden genialni moment za druhym. Pro Martina to je zde jedinecny herecky (a doslova fyzicky) koncert, kterym se smele muze radit i k nejvetsim klasickym komikum. Vyborne jsou ale i vedlejsi postavy, predevsim guru a slepy muzikant.(25.7.2018)

Docela mě tahle komedie překvapila. Nikdy dřív jsem ji neviděl, ani jako mladší v televizi, a tak na mě nepůsobila nostalgie. Působil na mě Steve Martin, který je jednou pro mě snesitelný, a to hlavně proto, že mu role byla skvěle napsaná na míru. Role muže/ženy mu skvěle sedla a já jsem se dobře bavil. Škoda skoro zbytečné romantické roviny.(13.1.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,403,064Tržby Celosvetovo $39,748,064║ Začiatok bol kostrbatý ale potom ak sa dostane k slovu Steve Martin a jeho kyksi s v ňom prevtelenou milionárkou, kde si telo musia deliť pol na pol, ma slušnú tendenciu zábavnosti, nie to nič veľkolepé ale ako oddychovka to postačí. /60%/(22.11.2008)

Solo pro dva je hlavně herecký koncert pro Steva Martina,která zde hraje právníka ženy,která moc času nemá a tak chce,aby její duše přešla do těla mladé ženy,dcery jejího chovatele koní,ale jak to tak bývá v těchto filmech tak náhoda nebo osu jak chcete tomu chce jinak a přenese duši do těla Edwina,který se tak musí potýkat s tím,že půlku těla ovládá on a druhou žena se kterou se předtím moc neshodl.Steve Martin byl za tuto roli nominován na zlaté glóby.Film mě vcelku pobavil i když to pro mě zase nebyl nějak závratný zážitek.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.(6.4.2015)

• - Film byl nominován na dva Zlaté glóby v kategorii Nejlepší herec v komedii (Steve Martin) a Nejlepší herečka v komedii (Lily Tomlin) za rok 1985. (Stanislaus)

• - Snímek byl natočen podle románu Edwina Davise "Me too". (Hans.)