Epizody(6)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Pavelkedar

Vydařená minisérie se skvělým Cohenem v roli Cohena. Tradičně dobrý Noe Emmerich se svým typickým mírným projevem.Celkově dobře obsazené protagonisty z podobných - prémiových sérií - Baghdad Central, Fauda...... ()

slamic5

Shodou okolností jsem si příběh Eliho Kohena četl pár dní zpět. Možná kdybych nevěděl hrdinovy osudy, tak by to bylo i za 5. Herecky zvládnuté a pokaždé jsem si říkal, jak by to tom boratovi slušelo, kdyby hrál Freddieho Mercuryho. Jediná výtka asi ten filtr. ()

LoArmistead

Je to skvělý! Pokud vás nechytnou první dva díly, nenechte se odradit - ještě se to rozjede do velkých obrátek a poslední dva díly jsou neskutečná nálož. Nečekejte Jamese Bonda s jarmulkou, tohle je špionážní drama. Akce je tu jako šafránu - naštěstí, protože jí tvůrci neumí a ani se sem nehodí. Eli Cohen byl prostě borec, co Syřany ukecal, namotal a následně potahal na vařený (košer) nudli, kličkování před kulkami neměl zapotřebí. Ten SBC v hlavní roli - v devadesáti procentech je úplně super, ale nesmí se usmívat! To pak vidim Borata, bohužel. Každopádně další skvělá seriálovka od Netflixu a já dávám 4,5 Davidovy hvězdy. ()

Peddro

Vynikající seriál na zajímavé téma, který jako silně proizraelsky zaměřený člověk musím ocenit. Eli Kohen byl velký vlastenec a obětoval své zemi vše. Nevěřil jsem, že by Sacha Baron Cohen zahrál vážnou roli, ale spletl jsem se. Byl skvělý..... ()

Pignon

Dramatizace jednoho z největších příběhů moderních izraelských dějin. Otázka po důležitosti osudu jedince na dějinný vývoj je tímto myslím zodpovězena. Z některých nechutností, které jsou k tomuto seriálu přilepené na ČSFD jako osobní rádobyvtipné komentáře a postřehy se mi chce zvracet. ()

Le.oko

moc jsem od tohohle seriálu necekal hlavně když jsem viděl ze Sacha Baron Cohen tu hraje vaznou roli, ale musím říct, že jsem byl mile překvapen z toho, jak seriál vypadal, a i z hereckého výkonu Cohena (samozřejmě není to nejlepší herectví ze všech ale i tak se mu musí dat uznaní za výkon). a i pojetí takového historického seriálu bylo správně zhotovené, ze není vidět jaká strana v tom byla za zlým a která ne. K tomu je krátký a stručný což je za mě ideální.  Doufám, že natočí druhou sezonu ( jen malinkatý joke (nebrat vazně;)). ()

Rudolf.Benes

Freddie Mercury=vstal z mrtvých. :) .. samozřejmě sranda,ale ta podoba ...ta podoba .. O Baronovi je známo že je to skvělý akter, improvizátor a imitátor který rád krade filmy jen pro sebe,ale že ukradne celou minisérii tak to klobouk dolů.. Celé to stojí a padá právě na něm a řeknu vám že, převtělit se do role a pak v té roli se převtělit do další a zase zpět...nó tak to už je jinčí kanónek. Chameleon sežral chameleona. A toho si byli vědomi i tvůrci, protože i když občas chybí jistá dávka dramatičnosti tak vsází vše právě na něj. Historie blízkého východu mě není nijak zvlášť známá,ale chápu že to byl asi obdivuhodný úkol a počin židovského špiona co dokázal vodit celou vládu včetně generálů za oháňku...a není tak od věci natočit o jeho životě "skromný" seroš. Saša stříká charisma na všechny strany,nahoru, dolů a hlavně na východ...a já se příjemně bavil. Dobré to bylo 70/100 ()

dunbar

Vynikajúca krátka séria od Netflixu s Boratom úplne inak. Komik Cohen hrá agenta Cohena, ale skvelo. Dej je pútavý, pár najmä rodinných scén zámerne vyvažuje dejom naplnenú minutáž. Hlavný hrdina nie je žiaden superhrdina, akčné scény sú tým pádom uveriteľné. A keďže ide o sériu založenú na skutočných udalostiach, najmä milovníci blízkovýchodných reálií si prídu na svoje. ()

Tomas.Jeline

(Obsahuje spoilery) Borat po návratu z Ameriky asi nevěděl co roupama a nějak to chtěl vrátit těm židákům, na který byl předtím tak zlej, tak se rozhodl, že jim trochu hilfne proti muslimákům. Takže se až po koule zarazil do Syrské politické smetánky, kde poslouchal různé joudy a pak to posílal lidem s velkými nosy. A že to dotáhl vysoko! Až na šibenici... ()

karmalat

Zatim nejlepsi serial tohoto roku. James Bond je jenom odvar. A nejlepsi na tom vsem je, ze se tento pribeh skutecne stal. A Sacha Baron Cohen podava opravdu uctihodny vykon. ()

floppy4

Keby to nebolo based-on-true-story, tak je to len priemerný špiónsky príbeh s veľmi konzervatívnou réžiou, ktorá sa drží v bezpečnom pásme a v nijakom smere príliš nevykúka, snáď tá atmoška možno ako tak, ale dalo sa z toho vyžmýkať určite viac. Na Sashu sa dá veľmi rýchlo zvyknúť pokiaľ ho máte v hlave odjakživa ako Bruna či Ali G-ho. Finále veľmi skromné. Každopádne som rád, že sa izraelská produkcia dala do takéhoto projektu, bolo to minimálne veľmi zaujímavé a osvetové :) ()

andreas_tool

Mám rád seriály o špiónech, a to od doby, co jsem poprvé viděl Homeland. Agent je ovšem úplně jiný. Ono je to vlastně logické. I když oba seriály spojuje Gideon Raff. Bál jsem se, že hlavní roli hraje Borat. Ale chyba lávky! Sascha Cohen je Eli Cohen, nepochyboval jsem o tom ani vteřinu, co jsem začal koukat. Vlastně, pokud nebyl Kameel. Skvěle natočeno, skvěle zahráno, včetně dalších rolí. 5* ()

McGuffin

Úkol scénáristy a současně režírujícího Gideona Raffa pro hlavní postavu špiona v seriálu Agent, The Spy je stejný, jaký měl jeho reálný předobraz. Získat důvěru a informace protistrany a předávat je domácím. Je to tedy hraný dokument o páchání zločinu vyzvědačství, a protože je to zločin z povahy utajený, i před vlastní rodinou, je podle autora nevyhnutelně spojený i z toho plynoucími osobními konflikty. Budiž, ale nemuselo být. Protože to je ale jediné scénářem proti špionově práci nastražené zásadnější úskalí, tak k nastavení o pět hodin asi muselo. Splnění agentova úkolu není nic, z čeho si brát příklad: chyba a nedokončeno. Čímž se hrdina i příběh zařadili po bok jejich tuzemských chcípáckých variant. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Kosik8

Dalši skvost z dílny Netflixu. Příběh snad i 11/10, perfektní podání jak herců tak kameramanů a o zpracování není třeba ani trochu pochybovat. Neuvěřitelné co opravdu člověk dokáže při takové sebedůvěře a penězi od státu. No tak šup na to, tento seriál opravdu stojí zato. ()

Zaks

Tešil som na riadnu dávku špiónskej tématiky, ale dostal som len slabý prefiltrovaný košér odvar. Aj keď bol príbeh podľa skutočnej udalosti, spracovaním ma veľmi nezaujal. Vtipné bolo mrknutie na niektoré historické postavy, ako napríklad malý Usama a iné. Konečne, aspoň posledná časť bola napínavá a silne nadpriemer ostatných, to ale celú sériu nezachránilo. ()

Jan78

Nechce se věřit, že tohle se skutečně stalo a dnes je skoro v každém městě ulice pojmenovaná po hlavním hrdinovi tohohle seriálu. Jestli se Vám líbil Agent, najděte si méně známý film The Angel (2018 American film) podle příběhu Ashraf Marwan. ()

PF 2020

PF 2020