Falešné zprávy, zavádějící titulky nebo neuvěřitelné a přesto nečekaně pravdivé fotografie. To vše komentují Halina Pawlowská a Aleš Háma v novém zábavném pořadu České televize. Každý týden se k nim připojí dvě známé osobnosti a společně se pokusí rozpoznat smyšlené od skutečného. Pořadem provede moderátor Tomáš Měcháček. To se ví, že na tom asi něco bude, když k tomu existuje fotka. To se ví, že je to pravda, když to píšou na internetu. Nebo není? Falešné zprávy, dezinformace nebo i fámy jsou tu s námi už dlouho. Kdysi se věřilo, že je země placatá. Dnes se tomu smějeme. Pojďme se pobavit i nad zprávami, mýty a drby, které kolují bulvárními médii, sociálními sítěmi nebo prostřednictvím emailů dnes. Poznáte, jestli je fotografie skutečná nebo byla upravená fotomontáží? Odhalit manipulace mají za úkol i dva soutěžní týmy, které budou v několika kolech rozlišovat pravdivé zprávy od falešných. (Česká televize)

maxs

Zábavná show plná vtipných hostů (díky za Hámu). Pořad na 4* podle mých hodnocení nemá, ale je to hezčí trojka - dá-li se soudit po jedné epizodě. Dávám však jednu hvězdu navíc, abych vykompenzoval všechny ty "odpady" od lidí, pro které je pořad určen. Obávám se ale, že otevřít dutý kokos dá víc práce, než vypustit jednu show na veřejnoprávní televizi. Indoktrinace putinovým Ruskem (tím myslím trollí fake-news farmy) je bohužel velmi nasáklá do myslí jinak přemýšlivého národa :( ()

rychlej odpad!

Propagandistická, hloupá, ubohá agitka:D Produkt levicových "aktivistů". Pozn. Ve svobodné společnosti platí mj. právo na svobodný přístup k informacím, svoboda slova, pluralita názorů, i těch špatných, to vše patří do kotle zvaného demokracie. Naopak tam nepatří: výchova občanů k jedinému správnému názoru, jednostranný výklad informací, cenzura a podobné aktivity. ()

Alesus odpad!

Lekl jsem se, že jsem omylem přepnul na TV Barrandov. A nebyl jsem daleko od pravdy, protože režisér pořadu před časem režíroval i Barrandovské Silvestry. ()

Hansolo35 odpad!

Fakt ČT bojuje proti nenávisti a fake news? Česká televize, která je přeborníkem v šíření lží, nenávisti a fake news? To je výsměch! ()

Twixy

Asi nebudu cílovou skupinou tohoto pořadu, ale nemám pocit, že by sami tvůrci věděli, na kterou cílovku se zaměřit.  I např. takové "Máme rádi Česko" občas se tam podsune zajímavou informaci a dělá si legraci. Rozdílem je, že máme rádi Česko si dělá legraci z Čechů, kdežto dělat si legraci z informací prostě nefunguje. ()