Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

Untentrauer

Psychicky velmi náročná podívaná, jejíž autoři vás nemilosrdně napínají opravdu do poslední chvíle. Film rozhodně není na pohodové večery a klidné “pokoukání”. Přiznám se ale, že já osobně nemám takové filmy rád, protože od začátku v tom tušíte nějakou mentální kulišárnu, jen jde o to, zda se vše odehrává uvnitř či vně hlavy. Takže sledování bylo opravdu bolestné, zejména proto, že jsem tušil, jak to asi bude a opravdu jsem se bál toho, že to tak bude...Neměl sem totiž na takový konec chuť. Nicméně zde se to nakonec vyvrbilo ještě trošičku jinak - neříkám, že mě to uspokojilo, nebo že by to byla kdo ví jak převratná myšlenka, ale byl jsem hlavně rád za to, že tato mince nemá dvě strany, že to nebylo buď a nebo. Takže jo, konec se dal předpokládat, ale vše proběhlo za jiných okolností, než bychom čekali a já tohle beru! A proto nad podobnými filmy bude tento biják vynikat - a tento fakt se odráží i v mém hodnocení. Film není na opakované shlédnutí. ()

TheSpearCZ

Nadějný Brad Anderson nám přinesl pořádně napínavou paranoiu na styl devadesátkových thrillerů a nutno dodat, že přesně takový film tu již nějakou dobu chyběl. Jediné co mohu vytknout je předvídatelný konec, ale kromě toho u mě převládají samá pozitiva. Za zmínku stojí super výkon Sama Worthingtona, zajímavý děj i kvalitní režie. Nemůžu si stěžovat, více takových by to chtělo. Čisté 4* ()

petikacka

FUUUCK!!! brutální, mrazivý psychothriller...Jednu chvíli mi bylo všechno jasné, ale vzápětí, už jsem zase pochybovala...A tak se to zopakovalo ještě několikrát a nikdy jsem si, prostě nemohla být ničím jistá...Smekám před Samem a jeho výkonem...Až jsem měla pocit, že se někdy musel léčit na psychiatrii...UFFF, ještě je mi pořád těžko na duši...Pro citlivé diváky to bude pořádný psychický záhul...Teď si budu muset dát chvíli pauzu a dát si panáka...Za mě 95% ()

majec4

Mam rad taketo filmy. V tomto pripade som cca od polovice predpokladal pointu. Aj som sa trafil. Prostredie nemocnice bolo nejake divne cize cakate hocico. Bolo tam ale par voditok, ktore si pri pozornom sledovani vsimnete. Ku koncu mi to prislo trochu unahlene, skakal obraz za obrazom a len som tipoval co sa asi deje. Uplny zaver to pekne vysvetlil, no mozno by to chcelo otvorenejsi koniec a tych par minut pred tym trochu natiahnut. Worthington bol celkom fajn, hlavne s tym jeho: "Zvladnes to", "Ocko sa o vas postara" a pod. ()

Sunny.69

!SPOILER! - nebýt toho konce, dám čtvrtou hvězdu. Vysvětelete mi, proč měli potřebu udělat jeden konec, shodit jej, tvářit se, že je to jinak, aby.... Aby se vrátili k tomu, jak to mělo skončit hned? Achjo... Zase taková škoda potenciálu. ()

Flopik

Mne sa to páčilo , troška pomalší rozbeh ale potom to šlapalo na plno. Sam skvelý, a manipulácia s divákom zvládnutá na jednotku.Do konca si nemôžete byť istý tým či je šialený on alebo nemocnica skutočne niečo skrýva. Za mňa solídny thriller a 4*, určite doporučujem. ()

Illy

Solidní psycho. Sice dopředu tušíte jak to bylo, ale mrazivá atmosféra zanechá po skončení titulků docela nepříjemné pocity. Zahraný na jedničku. ()

Klara

Vlastně to nebylo tak špatné, je to vyloženě film, který si pustíte, když máte chuť na něco ne úplně náročného, ale zároveň napínavého s poměrně překvapivým koncem. Sam Worthington se mi tam líbil a jak jsem říkala, plusové body za celkem nečekaný konec. Fajn podívaná. ()

husokachna

Už jsem to říkal a řeknu to ještě jednou. Jak jsou v tom děti v ohrožení a tady navíc táta-dcera vztah, tak jsem hned naměkko. To se může odrazit i v mém hodnocení Fractured. Zároveň jsem u thrillerů typu Fractured velmi lehce napnut a pak už stačí jen, aby to nebylo úplně hloupý. A to je v podstatě sumář Samovy pouti špitálem - napínavý, ne úplně hloupý. Ale abych si to hodnocení trochu odůvodnil. Anderson parádně buduje paranoidní atmosféru, pomáhá si v tom nemocnicí jako z pekla a celkově dokáže udržet tempo a napětí po celou dobu. Když je třeba trochu twistovat a zamotávat divákovi hlavu, spadne filmu trochu řemen a už už by mě to ztratilo. Ale jako kdyby to režisér věděl, hned co nejrychleji tlačí děj kupředu a tak i když je konec trochu předvídatelný a ne úplně povedený, člověk si tuhle thrillerovou jednohubku užije. Nečekejte moc, dostanete akorát. Čtyři slabší žlutý šály. ()

katalog

Překvapení konce roku! Pár zbytečných scén mi na výsledku vlastně tolik neubrali, a ano, podívejte se na to, i přes těkavý pocit viny i možnost nepříjemného rozpolcení to za to stojí. ()

Bozvav

Na můj vkus trošku kožené, hodně předvídatelné a hlavně strašně moc nesmpatičtí herci. Nicméně i přesto všechno atmosféra byla správně hustá, dialogy ušly, tak nějak to ladilo. Díky tomu za mne 3 schizoidní hvězďule. ()

Saur.us

Velice slušný hitchcockovský thriller s řádnou dávkou zvratů. Piánko na pozadí celou paranoiu krásně umocňuje. ()

warrenur

Pri sledovani nemate prijemny pocit. A tak to i scenarista zamyslal. Aby sa divak zmietal medzi dvoma ponukanymi alternativami. A ano. Nakoniec je to jedna z nich. :) Herecky ma S Worthington iritoval, Lily, ktoru poznam z AHS bola vo svojej standardnej roli. Kazdopadne, podla toho co nam prezentovali, neubranil som sa s konfrontaciou s tym, co pocuvam v sucasnosti. A sice, v case, ked je kvantum zachraniek vytazenych pre tazkych covidovych pacientov, ze nemusite ako potencionalny pacient v tazkom stave dostat vcas zdravotnu starostlivost. Kazdopadne, nepobavil som sa. Len v suvislosti s atmosferou poslednych tyzdnov i v nasich nemocniciach som to vnimal citlivejsie, a preto hviezda navrch. Inak ma film svoje nelogicke "blbiny". Ale moze sadnut divakom, ktori si radi ohryzaju nervozitou nechty, ci pripadne miluju tieto radoby-"znepokojive" kusky. Nie moja salka kavy. 45% ()

peetrejr

Zaujímavé. Od Netflixu som nečakal ništ moc ale prekvapilo. Vážne. Aj keď tento pomalý thriller mi na začiatku poriadne liezol na nervy lebo viete, celú hodinu filmu tam len tak bezradne pobehujú a kričia po sebe no a posledných 40 minút rozoberem dôkladnejšie. Prvých 20 minút sa už začína čosi diať takže sa neukrižujete nudou no a posledných 20 minút za odohrá to najdôležitejšie a začne sa Vám naťahovať napätie. Ako z napätím som spokojný lebo ja som ešte 2 minúty po filme rozdýchaval. Herecké obsadenie svieže, pretože na čo sakra už pchať okukaných hercov do každého filmu, preto mám rád keď sú vo filme neznámy herci. Lebo keď herca nepoznám tak neviem aký výkon podá, takže to bude prekvapko. No lenže ak tam zase nadrbete Bruca Willisa tak presne viem čo od toho herca dostanem. ()

Rockerman

Otec a matka přivážejí do nemocnice dceru po nehodě se zlomenou rukou. Pro jistotu ještě musí na CT hlavy a matka ji doprovází. To je naposledy, kdy je zoufalý otec vidí. Vděčné téma pomatené mysli (nespolehlivý vypravěč), kdy se prolíná realita s představami. Několik indícií napovídá, jak to všechno doopravdy bylo, ale vždycky je tu i možnost, že se vše odehrálo úplně jinak. ()

Rathalos

Nadherne vymakany,napinavy a fungujuci thriller s mrazivym rozuzlenim v hlavnej ulohe so Samom Worthingtonom,ktory ma totalne pohltil,perfektna psycho-jazda...:-) ()

kkarx

Podobných filmů je poměrně dost a tenhle patří k těm lepším. Jenom jedna otázka... kam zmizela ta těla? :-o ()