Díra

• Španělsko El hoyo (více)

TheSpearCZ

Španělé opět prokázali, že umí vytvořit parádní filmy, tentokrát Sci-Fi na styl Snowpiercera, jen ne ze vlaku, ale z vertikálního vězení zvaném Díra, které zase připomíná samotnou Kostku. I přes tyto podobnosti se tomu musí uznat originalita, která se vždy cení. Co dalšího se cení jsou koule, které tenhle snímek rozhodně nepostrádá, nechybí zde těžká špinavá atmosféra, rozletěná těla na kusy nebo samotný kanibalismus. Nepotěšil jen samotný konec, který toho ve výsledku moc neřekl a celé to mohlo být klidně o půl hodinku delší. Ve výsledku když jsem si celý film po zhlédnutí shrnul, jsem si uvědomil, jak moc je celý snímek inteligentní a jak některé souvislosti najednou začaly dávat smysl. Rozhodně doporučuji a pro milovníky Thrillerů povinnost. Čisté 4* ()

petikacka

Jsem naprosto konsternovaná ...To bylo prostě fuuuck kur*vsky dobré... Starý dobrý Don Kichot a jeho nekonečně marný boj s větrákama skrze staletí... Nám, co jsme ten komunismus zažili je jasné, že to nikdy nemůže fungovat, protože i kdybychom si byli někdy možná rovni, tak druzí si vždy budou ještě rovnější...Tak to prostě je...Teď to trochu zredukuje coribundus a jede se dál a s plnou parádou...Nejdříve se trochu uskromníme a budeme si pomáhat a až se nám to začne zajídat, tak do toho zase vlítnem...A tak pořád dokola a dokola a.... Za mě 95% ()

poet

Dokonala metafora tejto nenažranej spoločnosti.... Oceňujem námet aj spracovanie. Tento typ filmov kde je doležitý najma napad my už dlho chýbal. ()

majec4

Opatraz sa ukazalo ze spanieli to vedia. Hlavne na poli dramy. Super zazitok, ktory u mna stratil hviezdu len kvoli poslednym minutam. Zamrzelo ma to neskutocne, lebo to chcelo trosku konkretnejsi zaver. Nemuselo by to skoncit stastne, uz som vyrastol z veku, ze vsetko muselo skoncit dobre, ale toto je velka skoda. Otvorene konce mi taktiez nevadia, ale v tomto pripade mi vadi kontext. Vedel som ze sa nieco s tou osobou na konci rozohra, ale preco takto? I napriek tomu, ze finale ma skor rozosmutnilo treba uznat ze film je skvely od myslienky, cez spracovanie, az po hercov. Film vo mne zanecha poriadnu stopu, pamatat si ho bude asi kazdy kto ho uvidi. Prirovnal by som to k The Divide. Sice trochu iny film, ale miestami som pocitoval podobne pocity. ()

Flopik

Vynikajúca novinka od netflixu. Skvelý námet, konečne tu je niečo nové. Film tak isto chce podať aj nejaké to posolstvo a každý si z neho zoberie svoje. Má to tempo rýchly spád aj keď musím povedať , že začiatok ma bavil ohromne ale ten smer akým sa to potom vydalo ma už až tak nenadchol tak isto ako koniec ktorý bol skôr na škodu. Ale inak skvelá novinka a rozhodne doporučujem. ()

xxxvodnikxxx

Jednou jsi nahoře, jednou dole, doslova, kolik pater má toto vězení? Ve kterém patře na vás ještě jídlo zbyde a kde ne? A nejde to celé udělat jinak, aby se dostalo na každého? ()

MIMI.kry

Slušná a hodně zajímavá záležitost. "Vězni v horních patrech se najedí lépe než ti dole, na které zůstanou jen zbytky." No, na ty úplně dole se bohužel nedostanou ani ty nejmenší zbytky, tam už čeká jen smrt vyčerpáním, podvýživou a často marný boj o holé přežití. Sci-fi? Thriller? Horor? Nebo nejvíc drama vypovídající o tom, jaká je společnost doopravdy? Nadbytek jídla i moci, sobectví a ponižování těch, co jsou vespod a nemůžou se v dané situaci bránit. Několik nejnuznějších pater, kterými by si v rámci spravedlnosti a empatie mohl projít každý vězeň, i když na některé negativní zkušenosti člověk rád rychle zapomíná a potlačuje je, jen co se ocitne zase výš. Je možná vzpoura systému? Je možná změna, je možné se spojit s lidmi různých charakterů, různých tříd, různé síly, odlišných motivací a odlišných intelektů? Jak bych se zachovala já být úplně nahoře nebo dole? Co jim chtěli (nebo snad nechtěli) soudci říci? Atd., apod., a jiné a další otázky. Horor, nad kterým se dá dokonce i zamyslet. Dám si ho časem ještě jednou, viděla jsem před necelými dvěma lety a nezapomněla. Nezapomenutelných scén je tam několik. Obstojná psychologie postav a fakt hnusná díra, kde i první patro je docela eklhaft. ()

Pawlisman

Španělská špatenka,aj aj. Je málo filmů, které by šly od první minutu níže a níže a délka 1,5 hodiny byla nekonečná. Vítejte. Pseudo španělský horor pro intelektuály. Ha ha. ()

toi-toi

Výborný nápad na hodinový diel do antlógie typu Black Mirror. Príbeh sa po čase rozpadáva, stráca tempo pri nastolovaní nových riešení a s nimi súvisiacich nových problémoch. ()

bolan

Velmi originální a minimalistický námět. Slibný začátek se bohužel postupně rozplynul a konec je uplně v kýblu. ()

warrenur

Zaujimava a odvazna sonda do hlbin ludskeho podvedomia a najprimitivnejsich vlastnosti a o upinani sa k nadeji. Stvarnenie je ozaj drsne, miestami vyzivny slasher, miestami filozofujuci psychac. Nie pre slabsie povahy. Hm..skusime fyzikalne vysvetlit, na akom principe sa platforma pri svojej vahe pohybovala, a ako sa analyzoval zostatok jedla na jednotlivych poschodiach, aby bol na to konkretne poschodie zoslany trest v podobne nizkej alebo vysokej teploty? Kym bolo "survival-dievcatko", okrem posolstva? Just joking. Odporucam. Slabsie stvorhviezdie, chcelo to koncovku. Spanieli vedia obcas v svete kinematografickom celkom slusne "navarit". ;) ()

Fifer

"Kdyby každý jedl jen tolik, co potřebuje, dostalo by se i na ty dole." Ústřední kniha filmu je Don Quijote. ()

Mackoun

Během filmu jsem byl tak spokojenej člověk, že jsem byl z fleku rozhodnutej pro 5 hvězd. Ale přeci jen to dokonalost sama není a musím být fér. Nicméně z nevesmírných sci-fi snímků poslední doby jeden z nejlepších počinů, rozhodně si to dám někdy s chutí znovu. Nápad a zpracování naprosto supr - a přitom taková blbost. ()

Saur.us

Vertíkální Snowpiercer a gastroporno jak od Ládi Hrušky. Intelektuální záležitost, řešící nejpalčivější sociální problémy, zabalená do stažené kůže a všemožných tělních tekutin. Zhruba v polovině neustálou repetivností sice ztrácí dech ale finále tomu zase trochu štávy přidává. ()