Majitel baru V.F.W. Fred (Stephen Lang) zrovna slaví narozeniny společně se svými hosty a přáteli – válečnými veterány, když dovnitř vtrhne mladá dívka s batohem na zádech a v patách má několik ozbrojených gangsterů. Fred a ostatní jí pomůžou a násilníky zabijí. Nevědomky si tak podepsali rozsudek smrti. Lizard (Sierra McCormick), jak se dívka jmenuje, totiž právě okradla drogového vůdce Boze (Travis Hammer). Vzala velké množství nové drogy Hype, která ovládla ulice i většinu měst v Americe, a ten je chce dostat zpět. Bar je rázem obléhán nejen nelítostnými gangstery, ale i početnou skupinou závislých feťáků. Fred i ostatní veteráni musí velmi rychle zavzpomínat na staré časy a ozbrojit se vším, co je po ruce. Zabíjení jim vždycky šlo, v tom by problém nebyl, takže v tomto ohledu budou pro své protivníky zdatnými konkurenty… (SOLOM.)

ledzepfan

Parádní casting.. Fajn (ikdyž ne super) hudba.. Ta podobnost zápletky s carpenterovým třináctkoorskovým majstrštykem diváka naláká... Ale nakonec to dost zabíjí únavně/protivně červenomodré světlo (ve kterém se odehrává 80% filmu) a jakási nenápaditá plochost v posouvání děje vpřed.. Za mě slabší 3 ()

kaylin

Americký snímek „VFW“ není nějaké velké pokoukání, je to hororové akční béčko a nic víc od něho prostě čekat nesmíte. Pokud máte větší očekávání, budete zákonitě zklamáni. Ale jinak je to dostatečně krvavé, jsou zde postavy, které se vám mohou zalíbit, i když jejich úvodní dialogy nejsou zrovna závratné, ale aspoň se s nimi seznámíte, no a pak je zde dost akce, aby vás to neunudilo do konce. ()

Flipnic-RE

Begosův Bliss mě nedávno naprosto dostal. Ovšem tam šlo vlastně jen o "One "man" show performance" úžasné a sexy Dory Madison. Tady se Begos vydává cestou pocty 70./80.kovým home-explo invasions. A rozhodně se mu to daří. Pokud si uvědomíme Begosovo zaměření, které není úplně intelektuální, ale žen spíše sází na formu, tak nám odpadnou zbytečné úvahy a narážky na stupiditu a prázdnost filmu VFW. Jako pocta to funguje parádně. Objevuje se zde hned několik premis, které film drží v ranku dost vysoko a mě osobně dostával od začátku. V první řadě Stephen Lang, supercharismatický super macho alfa male, žádnej podělanej přiteplenej milenián (nebo ještě nedej bože hipster k tomu ...). Opět super-sexy Dora Madison, která zde ale nedostává tolik prostoru a zůstane celej film bohužel oblečená... Ostatní parádní postavy. Věk jednotlivých "klaďasů", který mi byl taky blízký (už nám není 20 ani 25 ...ani puco 35!!), vizuální neonový filtr (!!) který je stejný jako v Blissu a ...a pak gore a akce.Za mě paráda, bavil jsem se od začátku, nekoukal sem zbytečně do mobilu, usmíval se a vzpomínal si na moje úúžasné "explo-grindhouse" období, jak mi bylo tenkrát strašně fajn ... :-P ()

AffectedFace

Na snímek jsem narazil čistě kvůli Langovi, kterej mě dostal svým výkonem už v Don't Breathe. Příjemnej gore-fest odehrávající se v jedné oblasti s dobrým nádechem neonových barev. Překvapil mne i výborný eighties soundtrack. První půl hodina čistých dialogů je naprosté trápení, leč jejich trapnost musel psát sám nějakej uživatel Hyperu. Poté se to pořádně rozjede a dostáváme drogu ve stylu grindhousu my. Doporučuju všem fanouškům akčních gore s nezávislou tématikou. ()

oveckaoa

Naprostá spokojenost takhle nějak by to vypadalo kdyby vládly Piráti v čele s smažákem Bartošem. Na světě je nová droga, které je , ale nedostatek a je drahá jedna ženská ji komusi ukradne a uteče s ní do hospody kde se schází váleční veteráni. Ten chlápek společně s smažkama a jinou verbeží po nich jde. Jednoduchý a krvavý film s několika chuťovkama. ()

bizz_mjc

Příliš temné. Ne atmosférou, ale obrazově, takže se spousta peprných (ne hot, ale gore) záběrů ztrácí, ale na stranu druhou jsou pak tyhle nářezy o to reálnější. 80. grindhouse par excelence s cool soundtrackem a parádním obsazením. Že by inspirace v úspěšném Dragged Across Concrete? ()

Brain-D

Obrovská pocta béčkovým 70-90.tkovým hrdinům, která by si zasloužila přece jen větší důklad na gore scény či hlubší prokreslení postav. Kdyby tam aspoň nebyli přihlouple přehnané cákance krve, asi by i to dopadlo lépe. 60% ()

sedm.1

Velké zklamání. Od této záležitosti jsem totiž vzhledem k žánru a obsahu očekával obrovské věci, nicméně jak se říká: skutek utek, což jsme měl ale asi i očekávat, jelikož jméno Joe Begos na režisérské sesli mi mělo být již dopředu dostatečně velkým varováním, že zde podobně jako v jeho jiném filmu Bliss nebudou má očekávání ani zdaleka naplněna, i když je tedy zároveň pravda, že právě oproti pro mě nepochopitelně často pozitivně vnímanému Bliss jde v případě VFW určitě o mnohem zábavnější podívanou, i přesto ale potenciál celého tohoto filmu za mě rozhodně naplněn nebyl. Každopádně tu tedy Begos opět otravuje s tím svým tmavým filtrováním, za které jednak schovává svou ubohou filmařskou neschopnost a jednak nesmírnou lacinost celého filmu, kdy tedy sice beru, že na podobné produkce se shání peníze dost těžko, ale ona je lacinost a lacinost, že?, a tady ta lacinost prostě působí zkrátka fakt jen lacině. Zápletka pro tento typ filmu pak též určitě nemusí dosahovat prakticky jakýchkoliv kvalit, prostě musí být jen účelová, pro co největší odvaz a řádění, ovšem i pro ní platí jistá měřítka únosnosti, a tohle je zde v mém případě o dost překročilo, takže se jedná skutečně jen o totálně debilní pidistory, s hovadskými dialogy, ještě hovadštějšími postavami a nejhovadštějším vývojem, co si lze snad představit, nehledě na to, že té účelovosti též přináší dost málo. Když už jsem jinak zmínil postavy, vážně nechápu, proč ústřední hrdinové byli zvoleni ve věku 80+, vždyť to kvůli tomu působí teatrálně směšně, naprosto nepřesvědčivě a fakt naivně. No a co se týče toho pro mě nejzásadnějšího, tedy řízné, nekompromisní akce, plné efektních, krvavých a brutálních efektů, tak asi v tomto jediném ohledu film splňuje určitá měřítka zábavnosti, ovšem i zde to šlo určitě udělat lépe, především tedy přehledněji a bez zmiňovaných zatmavovacích filtrů, které spoustu likvidací znehodnotily, nicméně opakuji, alespoň po této stránce to funguje a pro příznivce gore řezničin je to v podstatě jediný důvod, proč tomuto snímku dát vůbec šanci. ()

666Carnage

Grindhousový jatka s pardálama z Vietnamský války. Pomalejší rozjezd, ale pak se krví opravdu nešetřilo. Jedna hospoda, jedna stará jednotka a hromada mrtvých, vyfetovaných punkáčů. 65% ()

borec999

VFW je film ako stvorený pre mňa. Partička starých vojnových veteránov sa púšťa do boja s drogovou skupinou mladíkov, pri čom sa nešetrí krvou, hláškami ani patričným béčkovým nadhľadom. Stephen Lang ako charizmatický líder VFW je super, podobne ako jeho kolegovia a parťáci (Sadler,Kove,Williamson) a ich vzájomné podpichovanie a doberanie sa. Film je cielene béčkovo štylizovaný, akcia je plná krvi a starci kosia mladých feťákov so všetkým možným čo je po ruke. Vizuál je tmavý, špinavý a plný neónov, skrátka 80ky ako vyšité (čo podporuje i soundtrack). Logicky to nie je nepriestrelné, ale kašľať na to. Joe Begos mi všetkým naokolo dával jasné signály, že toto je len malé béčko nakrútené pre radosť a ja som z tejto spomienky na 80kové exploitation kúsky naozaj radosť mal. 70% a slabšie 4*. ()

Corpsegrinder

Je to takovej mix Okrsku 13 a zombie hororu akorát místo policejní stanice je to v baru a místo zombíků tam lítaj zfetovaný punkeři. Begos je mistr těhle retro řezničin a VFW nijak zvlášt nezaostává za jeho velmi dobrou historií filmů. Zrnitá kamera dodává obrazu drsnost, Steve Moore tam jebe jednu synťákovou linku za druhou a staříci se tam s nikym neserou. Gore je naprosto super a dojde tu snad na vše od vybouchlejch či rozšlapanejch hlav po useknutý končetiny. Jasný asi to nemá oscarovej námět ale o to se to ani nesnažilo, je to prostě zábavná grindhouse kravinka. ()

Zombi

Slabší 3 hvězdy, chtělo by to vyšší rozpočet a i na tu hodinu a půl trošku svižnější tempo. Jinak veteráni váleční i herečtí fajn, záporák mohl být lepší, akce byla čvachtavá, ale mohla být také lepší, čekal jsem, že až vezme Williamson tu mačetu, tak se to pořádně rozjede, a ono nic extra. Dobrá hudba. ()

bozka10

Stretko vyslúžilých hereckých veteránov,osobne si myslím, že pred pár rokmi by sa s týmto kúskom nepochválil každý,jako krv a odstrelene hlavy nestačia na dobrý film teda si myslím. ()

Raziel_cz

"I don't know about this murder. Could be manslaughter. He came in with a big damn ax." Assault on Precinct 13 feat. The Expendables aka čím měl být poslední Rambo. Úchvatná souhra zářivých neonů, barevných světel a dlouhých stínů, 16mm filmu, synthové muziky a grindhousovského násilí; zkrátka Begos v nejlepší formě – a s pěkně kompaktním scénářem od někoho jiného, takže to nikde nedrhne. V hlavní roli šest matadorů, které příznivci akce a hororu znají ze všech svých oblíbených věcí, jedna sekyra a nekonečná zásoba zábavných hlášek a melancholických dialogů. William Sadler si celou tuhle krvavou show právoplatně urval pro sebe. Tady není co řešit. Skoro určitě záležitost, co bude figurovat v mé top 10 2020. ()

Rathalos

Reziser Begos serviruje dalsi krvavy film,v ktorom sa nesetri s brutalitou a gore,odohrava sa v to v jednom bare,kde si to medzi sebou rozdaju veterani proti punkacom,na moje pomery sa tam vela vykecavaju,obraz je zrnity a svetlo je totalne na ho*no,cize vela veci clovek ani poriadne nevidi,takze tak ako Bliss ani tato zalezitost ma neohurila...:-) ()

BOURQUE

B-čkový scenár, ale za to kompenzovaný brutalitou akčných scén, ktorý vzhľadom na (predpokladaný nízky) rozpočet trochu prekvapí. Zaujímavá parta starých matadorov, na čele Stephenom Langom, ktorý medzi sebou majú určitú chémiu. Jednohubka, ktorá by mohla dopadnúť oveľa horšie. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kingjiri

Líbila se mi braková stylizace po vizuální nebo hudební stránce (úvodní titulky a závěrečný titulky s přehledem jednolivejch herců super) a ani jednoduchej scénář mi nijak zvlášť nevadil. Ale ty patetický veteránský kecy o válce, dobrejch vojácích a vzpomínky na mládí byly hodně otravný ať už byly myšlený vážně nebo měly jakoby dotvářet brakovost celýho bijáku. Problém je o to větší, že se jednalo o většinu dialogů mezi hlavníma postavama. Škoda, herecká sestava nebyla marná a mola se postarat o zábavnější podivanou ve stylu "důchodci v akci". VFW je ale taky hodně slušnej gorefest, kde lítaj lidský končetiny a krev teče proudem. Za oldschoolovej žánrovej feeling a krvavou akci třetí silnější hvězda. ()