• Francie

Luc Besson

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Originálně pojaté podmořské vyobrazení života podle pocitů, které nepotřebuje komentář. Pořád se však jedná o nevyrovnaný sled scén. Na některá místa jsem se naladil a na jiná nikoliv. Hlavně to záleží na zvolené hudbě, práci kamery a obrazech vodní říše. U těchto tří kritérií mi nejvíce vadila místy hudební stránka, která tam občas nepasovala. Nebo třeba operní hudba se mi líbila, jenže ten konec s potleskem mohli ustřihnout atd. Ale jinak celkem spokojenost.(17.12.2008)

• nascendi

Pri názve Atlantis sa mi vybavovala krásna skladba od The Shadows alebo trebárs názov jedného z raketoplánov. Od dnes k nim pribudol Bessonov film, z ktorého som nebol príliš nadšený. Videl som množstvo najrôznejších filmov z podmorského sveta, ale spravidla to boli monotematické a krátkometrážne filmy. Bessonov film má 78 minút a sledovať ho bez mikrospánkov bolo nad moje sily. Dokonca aj Serrova, chvíľami hypnotická, hudba k tomu svojim dielom prispievala. Považujem tento film za nadpriemerný a zaujímavý, ale s ohľadom na možnosti, ktoré podmorská hladina ponúkala, bol príliš dlhý(17.8.2015)

Velkolepý dokument s nepřeberným množstvím sugestivních scén, které společně s fantastickou hudbou Erica Serry vytváří znamenitý audiovizuální zážitek. Film je na jedné straně běžným dokumentem o zvířatech, zatímco na druhé straně magickou symfonií, která je doprovázena unikátními obrazy. Nejpůsobivější scény byly pro mě ty s mantami a velrybími žraloky. Zkrátka snímek, ve kterém se nádherně snoubí vizuální realita s audiální fikcí.(5.6.2013)

Zvuk a obraz se sešli aby společně zameditovali nad duší, pohybem, hravostí, půvabem či láskou podmořského světa a jen tak mimochodem z toho vznikla jedna z nejpůsobivějších studií života pod vodou. Nelze souhlasit s názorem, že jde jen o další, jindy mnohokrát a lépe viděné dokumentární záběry-tohle je úplně jiný level. Besson s respektem a vtipem pozoruje své kamarády a chvilkama to až vypadá, že se stal jedním z nich. Zde opravdu nejde o dokumentární popisnost a názornost ale o pocity a atmosféru magických hlubin.=120%(8.10.2012)

Není mnoho filmů které bych nazval básní. Tento však patří bez nejmenších diskuzí mezi ně. Pestrost a proměnlivost obrazu i hudby dává tomuto filmu bez děje mnoho tváří. Ani na okamžik se nenudíte. Chvíli se téměř nehybně vznášíte v ambientně meditačním vesmíru mezi bublinkami a za chvíli se houpete s tuleni ve vlnách mořských i rytmických. Neohrabanost a neškodnost mořských krav (kapustňáků) vystřídají divoké boje žraloků o kus krvavého masa. Nemá to však nic společného s přihlouplými akčními filmy. To vše patří k přirozenému a člověkem ještě poměrně nepoznamenanému světu pod hladinou.(17.2.2006)

• - S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)

• - Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)