• Francie

Luc Besson

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Snový ATLANTIS láme hranicu medzi „obyčajným“ filmom a dokumentom, keďže je všetko z toho – a nič. „Francúzsky Spielberg“ Luc Besson od detstva miloval vodu, ale kvôli zdravotnému stavu sa nemohol živiť práve v tejto oblasti a tak sa dal aspoň na nakrúcanie filmov. A v ATLANTISE, pokladaným za veľmi voľné pokračovanie úchvatnej MAGICKEJ HLBOČINY, zvládol s najbližšími spolupracovníkmi úžasný kus roboty, keď niekoľko mesiacov navštevovali všetky svetové oceány a nakrútili v nich fascinujúci vizuálny materiál, počas post-produkcie podmaľovaný neuveriteľnou hudbou. Kino Považan 1997(5.1.2005)

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že těm z vás, kterým v Le Grand bleu vadila ta romantická linie příběhu je určen tento snímek. Tam, kde Magická hlubina resp. potápěč Jacques Mayol končí, Atlantis navazuje. Všem těm, kterým se v této uspěchané době zasteskne po nějakém „životabudiči“, který vám spolehlivě dobije baterky, doporučuji sáhnout po této fascinující podmořské exkurzi Luca Bessona po Galapágách, Bahamách,Tahity, severním pólu.... a nechat se unášet úchvatnými záběry podmořského světa (žijícího si svým vlastním životem) a majícího ve spojení s hudbou Erica Serry a Londýnského královského filharmonického orchestru (téměř) meditativní charakter. Tohle není „obyčejný“ dokument mající vědecké ambice, tohle je umělecká, estetická podívaná. 90%(15.4.2011)

V hlavních rolích podmanivá hudba Erica Serry a krásy světa podmořského. Výsledkem je meditativní podívaná, při níž se člověk sám sebe ptá, k čemu to hernajs vlastně je, že umíme například vystřelovat rakety do vesmíru, když příroda dokáže všechno TOHLE a nás k tomu vůbec nepotřebuje. Naopak, spíš jí v tom překážíme.(27.11.2016)

Z filmu v dobrom slova zmysle cítiť nesmierne úsilie všetkých, ktorí sa na ňom podielali. Zaujímalo by ma, aká bola dramaturgia filmu, ako vyzeral pôvodný scenár, ako sa improvizovalo, či sa upravoval scenár podľa natočených záberov a tak podobne. Bohužiaľ v televízii pri tomto type filmu nie je možné udržať patričnú pozornosť po celý čas, proste v obývačke sa meditovať nedá a vo filmových kluboch som Atlantis od jeho distribúcie v roku 1991/2 nezaregistroval.(17.8.2015)

Originálně pojaté podmořské vyobrazení života podle pocitů, které nepotřebuje komentář. Pořád se však jedná o nevyrovnaný sled scén. Na některá místa jsem se naladil a na jiná nikoliv. Hlavně to záleží na zvolené hudbě, práci kamery a obrazech vodní říše. U těchto tří kritérií mi nejvíce vadila místy hudební stránka, která tam občas nepasovala. Nebo třeba operní hudba se mi líbila, jenže ten konec s potleskem mohli ustřihnout atd. Ale jinak celkem spokojenost.(17.12.2008)

• - Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)

• - S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)