• Francie

Francie / Itálie, 1991, 78 min

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Vizuálně nádherný dokument s překrásnou hudební kulisou. Pokud vám toto stačí ke štěstí přidejte si minimálně dvě hvězdy navrch. Pro mě to bylo málo ale věřím, že Luc a jeho kameramani si to užili neskutečně. Kdybych tam byl s nima chrochtal bych blahem ale do televize se prostě tolik ponořit nedokážu.(1.12.2009)

Záběry opravdu hezké, obzvlášť na svou dobu, ale ta hudba mi tam někdy moc nesedí (hlavně když se sáhne po modernějších žánrech). Taky se mi nezdálo, že na začátku máme zapomenout na jakoukoliv civilizaci a vrátit se zpět o miliony let a pak nám naservírují záběry, kde jsou lana, návnada na háčku, jakejsi potopenej vrak a nakonec záběr na loď. Rači ty kecy na začátku měli úplně vynechat...(11.9.2016)

Nebudu zde sdílet nadšené a opěvné ovace ostatních uživatelů. "Dokument" Atlantis nenabídl nic více, než-li nabízí průměrné přírodní dokumenty BBC či jiných televizí, ba naopak. Byl jsem natěšen na mnohem větší nálož úchvatných obrazů, podmořských scenérií podaných uměleckým přístupem a v souznění s parádní muzikou. Bohužel ani jedno, ani druhé, ani třetí se mi dostatečně nedostalo. Fragmenty z Magické hlubiny ve mne zanechaly mnohem hezčí obrazy a taktéž hudební zážitek. Vůbec muzika Erica Serry (jehož mám díky soundtracku k Magické hlubině moc rád), byla jakýsi polotovar, možná až příliš narychlo připravený a někdy působila až lehce rušivě (tím myslím hlavně trošku nešetrně použité tucky). Mé pocity z poněkud nevyrovnaného, místy energii ztrácejícího (nechci přímo napsat nudného) a jako kdyby nastavovaného "dokumentu" jsou smíšené. Nemohu hodnotit lépe, i kdybych chtěl.(11.11.2009)

Pre vyznávačov potápania a obdivovateľov podmorského sveta je Atlantis úchvatný zážitok, pre väčšinu bežných ľudí je to však neopísateľná nuda. Pre mňa niečo medzi tým. Síce to pre mňa nebol nezabudnuteľný filmový zážitok, ale rád som sa nechal preniesť do toho krásneho sveta ticha, pokoja, harmónie a sledoval miesta, na ktoré sa asi sám asi naživo vlastnými očami nikdy nepozrem.(15.9.2008)

Několikaleté čekání na dokonalou souhru Serrových tónů a Bessonových podmořských obrázků se vyplatilo a oba tímto povznesli bezeslovný dokument do vyšších múzických sfér. Že rejnok nedokáže sklidit ovace za operní árii? Tak alou do videopůjčovny. Máte-li doma místo domácího kina akvárko, tak aspoň pro housle, ale nebude to úplně ono.(30.10.2005)

• - Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)

• - S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)