• Francie

Luc Besson

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Záběry opravdu hezké, obzvlášť na svou dobu, ale ta hudba mi tam někdy moc nesedí (hlavně když se sáhne po modernějších žánrech). Taky se mi nezdálo, že na začátku máme zapomenout na jakoukoliv civilizaci a vrátit se zpět o miliony let a pak nám naservírují záběry, kde jsou lana, návnada na háčku, jakejsi potopenej vrak a nakonec záběr na loď. Rači ty kecy na začátku měli úplně vynechat...(11.9.2016)

Podmořský záběry bez keců, ale s velmi dobře vybranou muzikou. Úchvatná pastva pro oči, která se poněkud liší od podobnejch filmů. Vydržel bych na to čučet klidně i dvakrát dýl. Kamera Besson sám (je to starej potápeč). Úžasný kino zážitek s pár lidma, kteří marně čekali hraný pokračování jeho hlubiny :)(16.12.2013)

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že těm z vás, kterým v Le Grand bleu vadila ta romantická linie příběhu je určen tento snímek. Tam, kde Magická hlubina resp. potápěč Jacques Mayol končí, Atlantis navazuje. Všem těm, kterým se v této uspěchané době zasteskne po nějakém „životabudiči“, který vám spolehlivě dobije baterky, doporučuji sáhnout po této fascinující podmořské exkurzi Luca Bessona po Galapágách, Bahamách,Tahity, severním pólu.... a nechat se unášet úchvatnými záběry podmořského světa (žijícího si svým vlastním životem) a majícího ve spojení s hudbou Erica Serry a Londýnského královského filharmonického orchestru (téměř) meditativní charakter. Tohle není „obyčejný“ dokument mající vědecké ambice, tohle je umělecká, estetická podívaná. 90%(15.4.2011)

Pre vyznávačov potápania a obdivovateľov podmorského sveta je Atlantis úchvatný zážitok, pre väčšinu bežných ľudí je to však neopísateľná nuda. Pre mňa niečo medzi tým. Síce to pre mňa nebol nezabudnuteľný filmový zážitok, ale rád som sa nechal preniesť do toho krásneho sveta ticha, pokoja, harmónie a sledoval miesta, na ktoré sa asi sám asi naživo vlastnými očami nikdy nepozrem.(15.9.2008)

Luc se rád potápí,miluje moře,a já miluju tenhle dokument.Jedna z mála věcí,který sem si v 98 pokoutně koupil na vhs a hned sem mazal nadrženě kouknout co ten Luc zase natočil.Dvě projekce za den sem hodil.Prostě geniálně provedenej dokument.Patrně to bude láska na celej život.Škoda že můžu dát jenom 5 hvězd.K jeho filmům musí psat hudbu jen Eric.(3.6.2014)

• - S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)

• - Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)