• Francie

Luc Besson

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Já nevím, jestli dát silné 4* nebo slabých 5* (vy už to opět vidíte). Co si pamatuji z Tajemství oceánu, tam ty záběry byly zajímavější, ačkoli tady jsou taky. A to dost. Je to takový ten dokument typu Koyaanisquatsi, což je jen hudba a obraz, žádné mluvené slovo, když pominu začátek. A hudba Erica Serry tu dělá hodně, jelikož ty záběry se ne vždy zdaří, ale většinou se daří. Tady to je dokonce rozdělené do několika kapitol, což je taky dost zajímavé. Já nakonec dám těch silných 4*, Tajemství oceánu se mi zdálo přece jen záběry lepší. Musím někde to DVD najít, doma ho snad ještě mám.(27.11.2018)

Velkolepý dokument s nepřeberným množstvím sugestivních scén, které společně s fantastickou hudbou Erica Serry vytváří znamenitý audiovizuální zážitek. Film je na jedné straně běžným dokumentem o zvířatech, zatímco na druhé straně magickou symfonií, která je doprovázena unikátními obrazy. Nejpůsobivější scény byly pro mě ty s mantami a velrybími žraloky. Zkrátka snímek, ve kterém se nádherně snoubí vizuální realita s audiální fikcí.(5.6.2013)

V jednotlivých dílech Planety Země jsou k vidění mnohem lepší záběry. Atlantis sice není špatný, rozhodně udrží divákovu pozornost, ale mně se nedostalo ničeho, co už bych dřív neviděl. Že se to hodí na velké plátno, sestříhá a nahraje se hudba, která mi tam mockrát vůbec neseděla, z toho ještě nedělá velký film.(10.11.2009)

Záběry opravdu hezké, obzvlášť na svou dobu, ale ta hudba mi tam někdy moc nesedí (hlavně když se sáhne po modernějších žánrech). Taky se mi nezdálo, že na začátku máme zapomenout na jakoukoliv civilizaci a vrátit se zpět o miliony let a pak nám naservírují záběry, kde jsou lana, návnada na háčku, jakejsi potopenej vrak a nakonec záběr na loď. Rači ty kecy na začátku měli úplně vynechat...(11.9.2016)

Zvuk a obraz se sešli aby společně zameditovali nad duší, pohybem, hravostí, půvabem či láskou podmořského světa a jen tak mimochodem z toho vznikla jedna z nejpůsobivějších studií života pod vodou. Nelze souhlasit s názorem, že jde jen o další, jindy mnohokrát a lépe viděné dokumentární záběry-tohle je úplně jiný level. Besson s respektem a vtipem pozoruje své kamarády a chvilkama to až vypadá, že se stal jedním z nich. Zde opravdu nejde o dokumentární popisnost a názornost ale o pocity a atmosféru magických hlubin.=120%(8.10.2012)

• - S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)

• - Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)