Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

Lethe

Tenhle film je pro mě historicky první almodovarovské zklamání a pochybuju, že bych se na zdokumentování ženské hysterie po španělsku znovu podívala. Spousta prázdných vět (hovory s květinami), spousta ošklivých záběrů(třeba ty na ošklivé terase věžáku s přiznanou studiovou estetikou), spousta zbytečných záběrů (klapající lodičky), podivní herci. Většinu času jsem se nudila. ()

BarVo

Týmto filmom ma Almodóvar dostal na celý život. Matka masového vraha v reklame na prací prášok, to človeka poznamená. ()

confuoco

Almodóvar klasický, ale nie Almodóvar vrcholný. Ale stále svojský a vtipný. Skvelá Carmen Maura. V najbližšej dobe sa chystám spraviť si gazpacho. ()

SuzieS

Docela nudné, zcela vyhrocené, nepochopitelné a přehnané reakce... kdybych to nesledovala kvůli španělštiny, tak bych to nesledovala. Vtip jsem tam nenašla snad žáden... ()

kolodej1

nejslabší Almodóvar, co jsem viděl. Pokus o situační komedii, ovšem tenhle žánr autorovi asi není moc vlastní, protože jsem viděl desítky lepších. Vtipné to příliš nebylo a nesedělo mi ani naivistické vedení jednotlivých postav. A už dlouho jsem neviděl ve filmu tolik nevzhledných žen pohromadě. Zápletka se šítskými radikály pak byla vysloveně pitomoučká. Zlaté britské a francouzské komedie ()

ProfiDivak

Tvrdý pohľad, aký panny mávajú...a na opačnej strane barikády ženy oveľa ostrieľanejšie a tým pádom aj citlivejšie. Almodóvar nás vyvádza z omylu, že je to opačne. A to bez ambície brať niečo, vrátane seba, vážne. ()

silvusaak

Neocekavane se stava oblibenym. Stary dobry humor v prubehu celeho filmu, laska, zbrane a humor a podivny taxikar- ma to vsechno a jeste Antonia! ()

allegria

Almodóvar je prostě génius. Dokáže i z vraždy udělat scénku, které se člověk musí smát. Herecké obsazení taky skvostné. Jeden z mých nejmilejších filmů. ()

janucha

Asi nejde o nejlepší film Almodovára, ale i tak je hodně dobrý. Je vidět, že Almodovár ženám rozumí. Kromě Banderase je zde k vidění i jeho tehdejší manželka /před Melanií/ Ana Leza. ()

Poga

Taký trochu nevyrovnany Almodovar. Ako obvykle sa tu toho deje ozaj veľa a naraz a rýchlo. Ale chyba tomu nejaký jasný hlbší smer, cieľ kam má príbeh putovať. Pritom scenár je dobrý, avšak akoby tentoraz jeho prevedenie na plátno režisér celkom nezvládol. A ešte ten humor, ten mi tu moc nesedí. 60% ()

sibskyn

Slabý Almodovar, není to nějak ujetý a ani vtipný. Film, na který si po pár týdnech nevzpomenu o čem vlastně byl. ()

FuLister

Celkem bizarní, ale zároveň i vtipný snímek. Žádný jiný jsem od Almodóvara neviděl, takže nemůžu srovnávat, nicméně mi to přišlo celkem povedené. Určitě ne ta nejlepší komedie všech dob, ale určitě scénka, kdy si všichni dají gaspacho, je vcelku originální. Vzpomněl jsem si na Rimmera a Červeného trpaslíka. ()

Agora

První půlhodinu jsem filmu nemohla přijít na chuť a divila se,co na něm všichni vidí, ale postupně jsem se nechala vtáhnout do děje a ve druhé polovině jsem se už dobře bavila. Ženy jsou rozkošně potrhlé, muži infantilní, Banderas málem k nepoznání. Tři a půl hvězdičky ()

tomkat

Tak trochu trhlý film, kde trhlost nespočívá ani tak v tématu jako spíš v tom, že postavy jednají tak přímo a bez rozvahy nebo přetvářek, že to vypadá nereálně. Také to ale režisérovi náramně vypomáhá v tom, aby divákovi úderně sdělil, co chce. Poznámka stranou - potvrdil jsem si, že Španělky pro mě nemají šmrnc. ()

Tereza11

ŽENA NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ?TO JSEM BYLA....ALE NUDOU...třeba jsem do tohoto typu filmu ještě nedorostla :-) ale upřímně pochybuji že se tak nikdy vůbec stane... ()