Indiánský policista John Russell cestuje dostavníkem a při tom narazí na nečekané problémy. Kvůli svému původu se stává terčem posměchu a pohrdání ostatních cestujících. Jenže nikdo z nich zatím netuší, jaký obrat jejich cesta vezme. Brzy dojde k přepadení dostavníku bandity. A jediný, kdo si s nimi může poradit, je právě John… Hombre, vlastním jménem John Russell, je muž, kterého jako chlapce unesli Apači. Přestože se ho později ujal pan Russell, který ho vzal do svého domu a vychoval, mladík později opět utekl k Indiánům. Právě když čeká na stádo divokých koní, přijde k němu Billy Lee, kterého posílá Mendez. Chce s Johnem o čemsi mluvit. Když se John dostaví, dozví se, že jeho práce s koňmi už není třeba, protože dostavníky mezitím nahradily vlaky. Mendez mu ale zároveň oznamuje, že jeho adoptivní otec zemřel a odkázal mu malý penzion. Ten by měl Hombre nyní převzít… Když John dojede na místo, zjistí, že penzion vede žena jménem Jessie Brownová. Žije tu i Mendez a také Billy Lee se svou nespokojenou mladou ženou, která si manželský život rozhodně představovala jinak. Hombre hodlá dům prodat za stádo koní, Jessie tedy bude bez práce a i ostatní musí odjet. Bohatý doktor Alex Favor, který právě okradl indiány o velkou sumu peněz a chce se co nejrychleji dostat do Mexika, se svou manželkou chctějí najmout dostavník, protože vlak už ujel. S nimi mají jet i Hombre, Leeovi a Jessie, která musí začít nový život někde jinde. Na poslední chvíli se do dostavníku dostane ještě surovec a bandita Grimes – sebere lístek vojákovi, který si ho koupil před ním. Namyšlený Favor s manželkou po cestě pomlouvají indiány, a když se dozvědí, že Hombre žil s Apači, chtějí, aby jel na kozlíku s Mendezem, a nikoli s nimi uvnitř dostavníku. Cestou dojde k přepadení: Grimesovi kumpáni, z nichž jeden je šerif Frank, bývalý milenec Jessie, se chtějí zmocnit Favorových peněz. Jediný, kdo se zmůže na účinnou obranu, je právě Hombre. V přestřelce zabije Franka a druhého lupiče, zatímco Grimes bere Favorovu manželku jako rukojmí a odjíždí. Je jasné, že se vrátí s posilou a bude se opět snažit získat peníze. Ty si mezitím vzal Hombre, který je hodlá vrátit svým přátelům indiánům. Starý doktor Favor se pokusí zmocnit zbraně a vzít si ukradené peníze zpět, Hombre mu to ale překazí. Pak ho zanechá samotného uprostřed pouště… (TV Prima)

robbez

Není úplně obvyklé a běžné, aby western tolik sledoval psychiku a povahu člověka či spíše různých typů lidí. Je to hodně o pokrytectví a neokázalé odvaze aneb teprve v krizi poznáš dobrého člověka. ()

miraporthos

Od páté hvězdičky mě odradilo jen přílišné dodržení schématu - čistí a charakterní Indiáni proti chamtivým bělochům. Ale zas je to třeba hodnotit v dobovém kontextu 60. let. ()

enzo_cz

Jedním slovem skvělé. Tedy až na přerod antihrdiny v hrdinu. Sebeobětování v tomto případě pozbývá na významu. To je důvod, proč nedám pět hvězd. ()

Pythonator

Místy trochu pomalejší tempo, což třeba nevadí u Sergia Leoneho, ale tady to opravdu film brzdí. Paul Newman je naprosto dokonalý a Hombre je nezapomenutelná postava. Jeho suché hlášky a chladný přístup nemají chybu. Legendární smutný závěr vždycky málem opláču. A tu připálenou bezcharakrerní snobku bych klidně shodil ze schodů, jen aby neclonila střelci ve výhledu. Film geniálně zobrazuje povahu bílých Američanů a inteligentní divák při sledování bezduchých dialogů postav a jejich zákeřného jednání hned pochopí, proč Hombre raději utekl zpátky k Apačům. Taky se zde řeší důležitá morální otázka. Ano, Ježíš by měl z Hombreho radost, že nakonec pomohl a nasadil krk za bezcharakterní nepřátelskou mrchu. Ten film je mnohem víc než jen western. Bohužel ho ale netočil Leone a bez Paula Newmana by nebyl ani zdaleka tak nezapomenutelný. ()

SantaCruz

"Hej Hombreee" zná každej kluk, to je pojem a značka, ale to nestačí. Nádherná Barbara je okouzlující, ale ani to nestačí. Zásadový Newman a poselství o špatných a zkažených belosich je málo. Dějová linka by šla zkrátit maximálně do 10 min. Westerny miluju, ale zde nepomohla ani hudba. ()

zoilo.m

Jeho charakter ho postavil stranou, to o čem jiní vedou jen prázdné řeči, se pro něj stalo klasikou života, Hombre- (předmluva na čt). Možná "nejlepší" western, co jsem kdy viděl, Paul Newman + Martin Ritt (doposavad, mně neznámej režisér). A to jedno Horké, nedělní s kocovinou, strávené odpoledne (které přes, nejdříve zatracovanej, později tolerovenej až vyzdvihovanej dabing) a neznalost, nebo opomíjivost žánru western (a hereckého umění P. Newman), vzniklo to, jak se říká" Láska na první pohled". Co ty na to?, Senzace.....Ej Ombrééé. ()

vk252

On to v podstatě není western. Westernové jsou kostýmy, doba a rekvizity. Snad nejlepší role Paula Newmana. A pak - Butch Cassidy - ale to je jiný film. ()

pajjaH

Westerny nemám rád a tenhle jsem si pustil jen kvůli tomu, že v něm hraje Paul Newman. Bez něj bych to asi jako u ostatních westernů po pár minutách vzdal.. Vydržel jsem až do konce a Newman opět dokázal, že to byl Pan Herec... ()

Tempter

I po těch letech překvapivě koukatelné i s tím srandovním českým dabingem, kterému se jinak snažím vyhýbat jako paprika mletému masu. Naštěstí se ne vždy to povede. ()

duch9

Krásný film! V dialozích se střetává surové indiánské myšlení s křesťanským humanismem, odvaha s pokrytectvím, otevřenost s předsudky... I po téměř 50ti letech od natočení jsou tato témata stále aktuální. ()

jamescosa

Koho tady proboha napadlo, že hombre je přezdívka Johna Russella? Jedinej kdo mu tak říkal byl ten mexický pistolník což ale bylo od něj oslovení na způsob našeho "čéče" ()

Walkerock

V podstate veľmi jednoduché a tak trochu čiernobiele vyobrazenie pokryteckej spoločnosti, posadené do divokého západu. Každý má nároky na každého. Keď to nič nestojí, každý je plný ľudskosti, súcitu, priateľstva. Len jeden si hľadí svojho, nehrá žiadne divadlo a všetci sú tým patrične pobúrení. Ale keď dôjde na lámanie chleba, je asi jediný, ktorý má k spomenutým cnostiam odvahu. Žiaľ zdá sa, že kvôli sukni. A ako inak, stojí ho to život. Film stojí na charakteroch postáv a ostrých, vtipne jedovatých komentároch. Vrelo odporúčam ;) JESSIE: Když teď necháte ty bandity, aby klidne zastřelili paní Favorovou, jak budete potom ochraňovat nás? HOMBRE: Klidně se na vás vykašlu. JESSIE: Tak proč vás vlastně máme následovat? HOMBRE: Nevíte si rady. ()

topol999

To není pouze western, to je zejména snímek, který přináší velice hlubokou myšlenku a morální kredity. P. Newman a L. Munzar, to bylo naprosto geniální spojení. Výborný filmík. "Vy jste přece její manžel, tak proč jí nejdete zachránit?". Geniální. "Heej Hombreee, udělal jsi do mě díru!!" 95% ()