Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Irští horníci toho mají už dost. Pracovat za žebráckou mzdu v nelidských podmínkách by se nelíbilo nikomu. Proto se bouří. Kapitalistická klika však nasazuje do jejich společenství policistu. (oficiální text distributora)

Recenze (16)

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Úvodní seznámení se všedním hornickým životem zajisté připomene tvrdost tehdejší doby a nelibost tohoto krutého řemesla. Ritt tento úvod důmyslně kombinuje se slíděním policejní štěnice a znovu efektně vykresluje charaktery postav. Connery s Harrisem jsou přesvědčiví a nejen díky nim divák netuší, jak se celá tajná operace proti teroristické organizaci vyvine. Molly Maguires tak není jen autentickým historickým dramatem, nýbrž i působivým špionážním thrillerem, který nepochybně zpestřuje dějovou linii. Spletitá výprava za spravedlností, která je však jaksi na obou stranách. Takové filmy točil jen Martin Ritt. 75% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Kdybych nečetla o tom filmu trochu víc, tak do toho jdu s vědomím, že Molly Maguires bude hlavní ženskou postavou tohoto dramatu. Chyba lávky, jde o daleko složitější a organizovanější Molly. než se na první pohled může zdát. Je to parta, která se skrývá za Hyberňany a říká si Molly Maguires, podle bandy hrdlořezů v Irsku a jsou roztroušeny ve všech uhelných dolech. Ale co se za tím skrývá a proč jednají, tak jak jednají se dozvídám až přes Jamese McKenna, který mezi ně proniknul jako agent policie. Syrové, drsné, nelidské podmínky v dolech a práce za pár šupů. Nedivím se mnohým reakcím ani trochu. Poslední rozhovor mezi Jamesem a Jackem měl svou váhu, to co mu Jack na rozloučenou říkal, byla pravda, s tím jsem nemohla než souhlasit. A trochu té romantické vsuvky Molly Maguires zjemnilo, takže to nebyla až tak moc chlapácká záležitost, jak to na mě v prvních momentech působilo. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Komplexne sa film blíži k dokonalosti, súzvuk obrazu, hudby, zvuku, réžie či hereckého obsadenie je na vysokej úrovni. Azda sa snímok do seba príliš zamiloval a posledná tretina ( okrem záveru ) stráca na údernosti, ale je mu odpustené. Málo známy snímok zobrazuje veľmi známe filmové hviezdy v dokonalej forme. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak tymto sa reziser Martin ritt /Edge of the City, Parizske Blues/ nijak nepredviedol. Molly Maguires bola banda chudobnych Irov , ktori pracovali a zili biedne. No a slaby namet na film, akurat dobre bola rezisersky podchytena ta ich chudoba. A to, ze zili od vyplaty do vyplaty . Connery /Goldfinger, You Only Live Twice/ bol len lakadlo, aby si to ludia pozreli, nic viac . 60 % ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nezvyklé vidieť Conneryho na opačnej strane zákona. V prvom rade musím vyzdvihnúť poctivú filmárčinu, od hercov cez vyobrazenie doby a podmienok až po konanie postáv. Drsná a depresívna doba, ktorá si vyžadovala drsných chlapov, samozrejme aj ženy. A nimi Íri boli. A práca, ktorú by nikto z nás nechcel robiť ani dnes, nieto ešte vtedy. Ešte aj to nedeľnajšie ragby bolo drsné. Aj keď sa jedná o jednoduchý námet so sociálnym odkazom, filmársky je z neho vytrieskaný veľmi solídny nadpriemer, ktorý je podoprený skvelými výkonmi hercov. A nehappyendový záver to len klincuje. Neprávom opomenutý snímok. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Art Lund v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama