Irští horníci toho mají už dost. Pracovat za žebráckou mzdu v nelidských podmínkách by se nelíbilo nikomu. Proto se bouří. Kapitalistická klika však nasazuje do jejich společenství policistu. (oficiální text distributora)

emma53

Kdybych nečetla o tom filmu trochu víc, tak do toho jdu s vědomím, že Molly Maguires bude hlavní ženskou postavou tohoto dramatu. Chyba lávky, jde o daleko složitější a organizovanější Molly. než se na první pohled může zdát. Je to parta, která se skrývá za Hyberňany a říká si Molly Maguires, podle bandy hrdlořezů v Irsku a jsou roztroušeny ve všech uhelných dolech. Ale co se za tím skrývá a proč jednají, tak jak jednají se dozvídám až přes Jamese McKenna, který mezi ně proniknul jako agent policie. Syrové, drsné, nelidské podmínky v dolech a práce za pár šupů. Nedivím se mnohým reakcím ani trochu. Poslední rozhovor mezi Jamesem a Jackem měl svou váhu, to co mu Jack na rozloučenou říkal, byla pravda, s tím jsem nemohla než souhlasit. A trochu té romantické vsuvky Molly Maguires zjemnilo, takže to nebyla až tak moc chlapácká záležitost, jak to na mě v prvních momentech působilo. ()

tahit

Historka, která by na partaj komančů působila jako opojné víno. Chmurné sociální podmínky a přitom pořád plná hospoda. Jak příkladně skromní horníci, když mají ženy a děti. Problém je v tom, že celá tahle story je místy nezáživná. Vzdáleně to trochu připomíná některé naše budovatelské bestsellery z dob socialismu. ()

Enšpígl

Vysloveně dokonalá filmařina, hlavně v bezdialogovým kamerovým úvodu jsem se vysloveně vyrochnil. Kamera ví přesně co má zabíra, herci zase co a jak říkat a charisma obou hlavních představitelů násobí už tak kvalitní zážitek ze sledování tohoto sociálně laděného snímku. Pokud jde o postavu Jamese McParlana celou dobu jsem si nalhával něco co nakonec vůbec nebyla pravda. Málokdy jsem se v někom tak spletl jako v Jamesovi, ale když si ten film v hlavě přejíždím znova, tak si to nalhávám zase. Fakt skvěle napsaná postava. Krapet víc se vymazlit s koncem a neváhal bych s pětkama. ()

Rob Roy

Martin Ritt je můj oblíbený režisér dělnických sociálních dramat (nejenom), Molly Maguires jeho skvostnou Normu Rae nepřekonává a finále je trochu zkratkovité, ale jinak není co vytýkat. Mohutné kníry vystřelují Harrisovo i Conneryho charizma mnohem výše než obvykle a produkční hodnoty (film byl skoro stejně drahý jako Generál Patton) jsou velké, úvodní cca 15-minutová kamerová bezeslovná představovačka důlního prostředí je opojná a může připomenout There Will Be Blood. ()

Rocky62

Úvodní seznámení se všedním hornickým životem zajisté připomene tvrdost tehdejší doby a nelibost tohoto krutého řemesla. Ritt tento úvod důmyslně kombinuje se slíděním policejní štěnice a znovu efektně vykresluje charaktery postav. Connery s Harrisem jsou přesvědčiví a nejen díky nim divák netuší, jak se celá tajná operace proti teroristické organizaci vyvine. Molly Maguires tak není jen autentickým historickým dramatem, nýbrž i působivým špionážním thrillerem, který nepochybně zpestřuje dějovou linii. Spletitá výprava za spravedlností, která je však jaksi na obou stranách. Takové filmy točil jen Martin Ritt. 75% ()

• Art Lund v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)