Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

easaque

nostalgické -3* ani mě se Křemílek s Vochomůrkou z pařezové chaloupky moc netrefily do dětského vkusu, ale nemůžu je zase tak moc zatracovat a na tři hvězdičky ještě mají. Sice animace je slušná, ale asi jsem si tyhle večerníčkové pohádky víc vychutnával z gramofonové desky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

balba

Roztomilé příhody skřehotavých hrdinů , kteří bydlí v pařezové chaloupce , mají stále své nezapomenutelné kouzlo. ()

dr.fish

Nevím jak se mi tento večerníček líbil v dětství. Nevzpomínám si. Můj názor je ale takový- je určen spíše pro dospělé, tak to alespoň vnímám dnes. Nevím jaké drogy to pan Čtvrtek bral, ale jeho Křemíle a Vochomůrka a zejména Rumcajs, to jsou multi dimenzionální příběhy plné skrytých významů a tajných vzkazů. Jeho pohádky, to je skutečně známka punku. 100% ()

Lachtaan

Možná ještě víc, než samotný seriál, mi bavilo hrát kvarteto s jeho motivem, které jsme se sestrami mastili jako diví. Jiřina Bohdalová a její hlas naprosto nenahraditelní. ()

Samuel7

Klasika, ale jako na malé díte na mě občas tento večerník působil trochu smutně, narozdíl třeba od rákosníčka :) ()

kurcatovium

Nemám rád Jiřinu Bohdalovou a její příšernej skřehoták! Tímto se Pohádky z mechu a kapradí odsouvají na třetí kolej... ()

Zdeňka

Jednoduché obrázky od pana Smetany, také jeden z výborných českých ilustrátorů. Namluveno dnes již nezapomenutelným hlasem paní Jiřinky Bohdalové a doprovozeno nostalgickou melodií. Ještě mít doma tu šálu, tak jsem spokojená... ()

Hádés

Vždy, když uslyšim tu krásnou hudbu, sednu na prdel a začnu si cucat palec a čekám a koukám s otevřenou hubou. Tohle je prostě dětsví. ()

Kmotr76

Spojení té podivné animace s hlasem Bohdalky mě už odmala odpuzovalo. Nevím, jak jsem mohl přežít ten její hlas deset minut víc než měsíc každý den. :/ ()

Čtec

Poté, co jsem zhlédl Jak Křemílek a Vochomůrka zabloudili v bedlovém lese, jsem měl v noci děsivé sny... A jak se mnou zamávalo jejich setkání s drakem, to tu raději ani nebudu popisovat... Ano, tihle dva chlapíci z pařezové chaloupky byli kdysi jedni z mých prvních opravdových hrdinů a dodnes u mne stojí ještě výš, než slavný Rumcajs. A po grafické stránce je tenhle večerníček vrchol, který nikdy nebyl překonán. ()