VOD (1)

Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

pavcas

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zjevení. Už dlouho mně tak nechytl 1. díl žádného seriálu jako Outsider a to jsem k tomu přišla jak slepej k houslím, náhodným listováním na HBOgo. Má to všechno co má pro mně správnej thriller mít. Napětí od prvního okamžiku, dobrý dialogy, uvěřitelný herce, aspoň jeden hodně známej ksicht, moment překvapení i nádech tajemna. Jsem hrozně zvědavá jak to dopadne, protože i když se odkryjí karty hned na začátku, smysl zatím nedává absolutně nic. Jason Bateman dobře Ty...Edit: na konci to ztratilo dech,ale furt to bylo aspoň do půlky fakt dobrý. ()

husokachna

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Wow. Bojím se, že toto napětí, tempo (antitempo) a kvalita nemůže vydržet po celou řadu, ale když se netrpělivě vrtíte v křesle, manželka vám ve 23:15 po skončení prvního dílu řekne pusť tam ještě jeden a potom následuje skoro hádka, když oznámíte, že stejně do 8. března nebudeme vědět, jak to dopadlo, tak je něco velmi dobře. Od první řady True Detective jsem nebyl tak okamžitě a nekompromisně zaháčkován a přikován k obrazovce. ()

Ještěřák

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalejší (než True Detective), ale skvělé! Konkrétní důvody: a) Atmosféra nejvíc jako True Detective (od dob True Detective - série 1); b) ambienty jako ze starého dobrého Falloutu, když se člověk prodíral mezi zelenými káděmi po mutantech; c) skvělá kamera! - každý druhý pohled coby sexy hrátky s hloubkou ostrosti, jistě natočeno nějakým hodně starým, hodně světelným a hodně šíleným cine či jiný-formát-adapted objektivem ala Dallmeyer Super Six, Kodak Aero Ektar, P Angenieux..., jen si posuďte ten bokeh; d) jako obvykle husté Kingovo téma (leč poněkud paranormálnější, než TD). Jinak moc pěkné civilní charaktery (a též některé další švihnuté nenormální charaktery!). ()

Ronkar

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lepší začátek jsem si snad ani nedokázal představit. Adpatace Kinga to mají hodně těžké a až příliš často je pokazí buď scénář nebo nefunkční atmosféra. Tady? Tady je to naprostá pecka! Tohle jede na sto 100% od prvních vteřin. Řemeslná špica, temná mrazivá atmosféra, skvělý herci a hodně fajn rozehraná zaplétka. Zvolená hudba skvělá. Kontrast mezi vyšetřujícími poldy, rodinou "vraha" i tou, která přišla o někoho blízkého jede přesně v duchu Kinga, který si rád pohrává s různými úhly pohledu více charakterů. Mysterózní prvky také už vystrkují růžky, aniž by kazily dojem. Našlápnutí na jeden z nejlepších seriálů roku a to je leden! Hlavně ať tahle kvalita vydrží co nejdýl! ()

emdvojka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mrazivo atmosférický, plný tajomna a nevysvetlených otázok zo zamotaným dejom a s obrovským otáznikom, čo sa vlastne deje. Pôsobivá a strašidelná podmazova hudba, dobre herecké výkony, ubiehajúci dej a zábavný obsah, ktorý vo mne vyvolal chuť rozpletať túto sieť zvláštnych okolností okolo vraždy malého chlapca a jeho údajného vraha. Jason Bateman sa na režisérskom kresle, teda vyšvihol. ()

• V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)