Fish in a Barrel (E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 1 h

Mrazivo atmosférický, plný tajomna a nevysvetlených otázok zo zamotaným dejom a s obrovským otáznikom, čo sa vlastne deje. Pôsobivá a strašidelná podmazova hudba, dobre herecké výkony, ubiehajúci dej a zábavný obsah, ktorý vo mne vyvolal chuť rozpletať túto sieť zvláštnych okolností okolo vraždy malého chlapca a jeho údajného vraha. Jason Bateman sa na režisérskom kresle, teda vyšvihol.(15.1.2020)

// Děkuju HBO, děkuju pane Kingu, podobnou noční můru jsem už fakt hodně dlouho nezažil. Nedoporučuji sledovat v noci, nedoporučuji si naivně říkat, že je to jen další krimi jdoucí ve stopách první série Temného případu, a už vůbec nedoporučuji seznamovat se s předlohou, pokud máte v plánu nejdřív vidět seriál. Na to je tu až moc příjemně mrazivého tajemna. Budete se bát! Budete se zatraceně moc bát!(15.1.2020)

Za tu parádní atmosféru na to budu muset hodit očko i na další díly.Jason Bateman pěkná režie,ale i jako herec umí.Pravda je,že v Ozark mě přestal bavit samotný seriál vcelku brzo.Knížku nečetl a celkově Stephen King není úplně můj šálek kávy,ale na tohle jsem sakra zvědavej.Pilot parádně vykresluje postavu a dokáže ji i prodat.V detektivním měřítku sledujete vlastně pomalu skvost,který doufám dalšíma díly bude jen překvapovat.90%(24.2.2020)

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu).(1.2.2020)

Ťažko niečo napísať bez toho, aby som neprezrádzal dej, tak radšej nebudem kaziť druhým kúzlo objavovania. Scenárista Richard Price pracoval v minulosti napr. na seriáli The Wire. Čo sa týka zábavy, chuti pustiť si ďalší diel, vtiahnutia do deja, ťaživej atmosféry, hudby aj kamery, hereckých výkonov, je to takmer dokonalé. Určite si kúpim ešte aj knihu, pretože v tomto poradí (najprv film, potom kniha) nevadí rozdiel v kvalite. Stephena Kinga považujem za ťažko sfilmovateľného, s výnimkou pár vecí (Shawshank Redemption, The Running Man, It, The Shining + Doctor Sleep) a pár, ktoré som asi zabudol, sú to nepodarky (pričom kniha je vždy skvelá), takže toto už keď je ako film úplná pecka, tak pri knihe budem mať zase obhryzené nechty.(13.4.2020)

• - Spoiler: V čase 14m18s až 14m28s je možné vidieť na ľavej strane prahu dverí dodávky krv. Tá tam však ešte nemá čo robiť, pretože k predmetnému incidentu dôjde až o niekoľko scén neskôr. (Lweon)

• - V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)