Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (47)

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Děkuju HBO, děkuju pane Kingu, podobnou noční můru jsem už fakt hodně dlouho nezažil. Nedoporučuji sledovat v noci, nedoporučuji si naivně říkat, že je to jen další krimi jdoucí ve stopách první série Temného případu, a už vůbec nedoporučuji seznamovat se s předlohou, pokud máte v plánu nejdřív vidět seriál. Na to je tu až moc příjemně mrazivého tajemna. Budete se bát! Budete se zatraceně moc bát! ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vo Flint City v štáte Ohio je znásilnený a zavraždený 11 ročný Frankie Petterson. Pred očami celého mesta na bejzbalovom zápase polícia zatkne a z jeho vraždy trénera detského týmu Terryho Maitlanda. Predovšetkým detektív Ralph si je istý vinou Terryho, pretože ho spoľahlivo identifikovalo hneď niekoľko svedkov. Terryho obhajca Howie Salomon však má dôkaz, že v čase vraždy bol Terry v 100 km vzdialenom Cap City na konferencii učiteľov. Ako a je vôbec možné, že bol Terry na dvoch miestach naraz?...liberálna klasika, všetci svedkovia sú černosi (v Kingovej knihe sú to biele dievčatko, biela dôchodkyňa a taxikárka je pôvodom Indiánka). Inak v dobrej atmosfére prvej epizódy, v ktorej toho oproti knihe tvorcovia našťastie príliš veľa nezmenili je iba prá povinných liberálnych odlišností a tak nás možno čaká ozaj výborný seriál. ()

Reklama

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

Čím jsem starší a čím víc seriálů nakoukávám, tak je to fakt čím dál tím těžší narazit na něco, co by mě položilo a na tu krásnou televizní hodinu poslalo do totálního transu. A hele?! A přitom je to tak basic. Americký bílý předměstí, vražda, vyšetřování... A pak nějaká ta záhada. Ale celý je to tak mrazivý a brutálně nepříjemný, někdy mám pocit jako kdybych sledovala nějakou reálnou dost děsivou událost, a koukala se na ní pořád dokola, abych pochopila, proč se to stalo, a pak bych si všimla toho něčeho nebo někoho, kdo by v tom mohl být ruce. A to ve mně přesně evokuje ten vizuální styl, hlavně takový ty delší záběry, který pak začnou úplně pomalu, chladně a hlavně odporně děsivě zoomovat na nějaký point of interest. Výborný, dokonalý a Jason Bateman zase dokazuje, že to je frajer před kamerou a hlavně za kamerou, A mám strašnou radost za Bena Mendelsohna, ten týpek je fakt skvělej úplně ve všem, ať už je to galaktickej tyran nebo feťák. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda je kombináciou Temného prípadu, The Night Of, jedného dielu Hříšních lidí města Pražského (Otlačky) a Aktov X. Akým smerom z týchto viacerých prístupov sa seriál vydá (predlohu nepoznám), si musíme počkať. Respektíve to pôjde všetkými smermi až do finále. Zatiaľ možno udalosť sezóny, počkajme si ale do konca. ()

Ozo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta hudba! Podle předlohy mého oblíbeného spisovatele Stephena Kinga málokdy vznikne něco, na co se nedá dívat. Ale občas vznikne něco, co prostě boří veškeré pomyslné hranice toho nejlepšího, co jsem měl tu možnost a čas sledovat. Úplně se mi ve vzpomínkách vrací první díl Temného případu nebo The Wire - Špína Baltimoru. Jenže to bylo před dlouhou dobou. A tohle je skutečně nejlepší pilotní díl, jaký jsem za posledních pár let viděl. Už se těším na pokračování, snad se to bude vyvíjet v podobném duchu. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)

Reklama

Reklama