Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupina se účastní své doposud nejrozsáhlejší mise, bombardování klíčových továren na výrobu letadel v hloubi Německa. (Apple TV+)

Recenze (19)

Ahsoka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dejovo kvalitné, vizuálne menej. Výrazná digitalizácia v low cost kvalite je pre mňa extrémne rušivá a nemôžem hodnotiť lepšie. Navyše postavy v maskách sú ťažko rozoznateľné aj po troch epizódach, pamätám si hlavné 3-4 osoby a priznám sa, že v zbytku mám menší zmätok. Napriek tomu som sedela na okraji gauča a ako na tŕňoch som nasávala každú minútu v zvedavom očakávaní, ako to dopadne. Akurát by ma zaujímalo, kde bolo tých v úvode spomínaných 240 amerických stíhačiek. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Náročná mise, kde nešlo nic podle očekávání a v takovém případě to odnese velké množství těžko nahraditelných vojáků. Pomohlo i zpestření v podobě života letce po tom, co opustí letadlo a ocitne se v nepřátelském prostředí. Přesto mám pocit, že se s postavami nepracuje správně. Chtělo by to do nich větší vhled, více je od sebe odlišit. I samotné nálety a příprava na ně mi splývají do jednoho celku. Nějak je například režisérsky odlišit. Pohrát si s detaily. Použít již ověřený recept na zaměření se na jednu postavu a vidět události skrz tuto perspektivu. Scénáristicky to chtělo ještě poladit. ()

Reklama

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá pecka a zatím nejlepší díl tohoto seriálu, byť jsme přišli o Curta, který začínal být mojí nejoblíbenější postavou... naproti tomu Austinu Butlerovi toho děsnýho drsoně nevěřím ani za mák, ale holt takhle jsou rozdány karty a třeba se mé dojmy z této postavy v následujících epizodách ještě zlepší. Další skvrnkou na kráse je co tu už zmiňoval uživatel Axis - vypadá to, jako by střelci v B-17kách kosili jednoho Messerschmitta za druhým, avšak realita byla bohužel trochu někde jinde. Ale i tak perfektní díl od záčatku do konce, resp. od vzletu po přistání, bez jediného hluchého místa, už aby byla venku další epizoda! 90% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí díl je hodně akční a v podstatě začíná briefingem, kde se důstojníci piloti a navigátoři dozví po odhrnutí závěsu název dalšího z cílů v Třetí říši. Pro někoho možná Sweinfurt se svými závody na kuličková ložiska je jen další jméno německého města, ale ti co se o leteckou válku zajímají zaúpěli stejně jako já a začali mít o ty kluky na obrazovce opravdu strach. Tenhle nálet se podobně jako třeba na rafinerie v Ploesti v Rumunsku zapsal černým písmem, protože souhrou mnoha faktorů tu USAF dostala fakt nakládačku a ztráty byly doslova obří. Je třeba si uvědomit, že v každé pevnosti sedělo deset mladejch kluků. 20 sestřelných bombardérů bylo 200 zabitých, nezvěstných, zraněných, nebo v lepším případě POV. Amíci přišli při akci  cekem o 60 fotressů z celkového počtu 376, který k  náletu odstartoval. Po této akci už bylo každému jasné, že hluboké půniky bez dostatečného stíhacího krytí po celou trasunáletu do srdce Německa budou vždy krvavě vykoupeny. V roce 1943 už válečná mašinérie v USA jela na plné obrátky. Továrny chrlily jednu loď, jeep či letoun za druhým, co trvalo ale sakra dlouho byl výcvik osádek. Kucí se ve filmu už konečně naučili rozeznávat útočící letouny a tady oproti prvnímu a druhému dílu správně poznali útočící Fokouše 190. Trochu jsem se culil jejich sestřelování jak v nějaké PC arkádě. Uvnitř combat boxů sice občas skutečně došlok sestřelu nepřátelských stihaček, ale ne v takovém množství jako vidíme ve filmu. Zajímavé ale je, že když si pak střelci nárokovali sestřelená letadla, činilo to tak mnoho osádek z celé bojové formace. Někdy po návratu byla hlášena až neuvěřitelná čísla sestřelených letounů luftwaffe, což bylo dáno tím, že každý střelec považoval hořící stroj za svůj úspěch. Ono také když v sevřeném combat boxu pálí několik pevností a to ještě každá s několika střeleckými věžemi současně na jeden cíl a ten to schytá, je logické, že byl pak chaos v určení čí kulomet stihačku smrtelně zasáhl. Jinak při pohledu na zasažené a padající fortressy fakt tuhla krev v žilách. Jako člověk, který se tímto obdobím roky zabývá jsem moc dobře věděl jaká dramata se na palubách jednotlivých B17 odehrávají. Vůbec nechápu, že přeživší tohoto masomlejnu znovu vlezlido svého letadla a šli na další misi... Mám proto obrovský respekt a úctu k těm americkým klukům! Obrovský. Co ve filmu zamrzelo byly místy velmi špatné animace a digitální efekty. Kupodivu to nebylo nějak extra znatelné v bojích, ale třeba při přistávání v Africe. Tedy celkem banálním záběru... Jsem zvědav na další díl. Zatím mi to dost baví. * * * * * ()

Jozka7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Legendární kombinovaný nálet na Schweinfurt a Regensburg 17. srpna 1943, jedna z nejslavnějších misí na západní frontě vůbec. A pro “Krvavou Stou” žel jedna z krvavých lázní. Pro zajímavost, americké bombardéry na této misi zpočátku chránily i britské stíhačky, o kterých zde není ani zmínka. Např. část 222. perutě elitního Hornchurch Wingu, v jejíž sestavě letěli i čs. stíhači Jaroslav Hlaďo a Otto Smik, napadla ze slunce a zcela rozprášila celou jednu Gruppe z JG3, která byla čerstvě přeložená z východní fronty a tvrdost vzdušných bojů na Západě ji zaskočila. Žel dolet spojeneckých doprovodných stíhaček byl v této fázi války ještě zcela nedostatečný, takže nacisté pak měli při útocích na bombardéry volnou ruku. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Nálet na Schweinfurt a Regensburg 17. srpna 1943 patří vůbec k těm nejtragičtějším v celé historii 8. letecké armády. Jen 100. skupina přišla o 9 ze svých 21 nasazených B-17. Celkové ztráty činily 60 bombardérů a další desítky těžce poškozených. Z mise se nevrátilo 557 letců. Na palubách navrátivších se letounů bylo dalších 7 mrtvých a 21 zraněných členů osádek. (p3tris)

Reklama

Reklama