Kurýr: Zásilka smrti

• Velká Británie The Courier (více)

Obávaný obchodník se zbraněmi Ezekiel Mannings (Gary Oldman) byl po letech destrukční činnosti v podsvětí konečně chycen. Je umístěn do domácího vězení v New Yorku, ale i tak pokračuje v podnikání. Ezekielův bývalý zaměstnanec Nick Murch (Amit Shah) byl vzat pod vládní ochranu jako korunní svědek soudního řízení proti Manningsovi. Ten ale udělá všechno, aby proces zmařil. Najme si zvláštního kurýra (Olga Kurylenko), nepřekonatelnou jezdkyni na motocyklu a nejlepší ve své profesi. Ta má nevědomky doručit zásilku smrtícího plynu na utajenou adresu, kde chrání Nicka. Kurýrka zachrání jeho i sebe před jistou smrtí. Aby Nick mohl splnit to, k čemu se zavázal, kurýrka ho musí ochránit a čelit armádě bezohledných najatých vrahů. (JOJ Cinema)

Johnny.ARN

Lacná, nezáživna, trápna, s nesmrtelnou hrdinkou, televízna blbosť. Kým sa to rozbehlo bola polka, tam to stratilo moju pozornosť. Fighty strašné, streľba do báwa smiešna, dialogy ešte horšie. Nič, čo by sme už niekde nevideli. Stále ma udivuje, kde sa takéto braky berú peniaze. 1 z 5 ()

Trustme

Olga Kurylenko se nechává mlátit v garáži. Gary Oldman čeká v obyváku, než ho odstěhují. Nic víc se neděje. Triviální děj a ukázka, že dobré ženské akční hrdinky nejdou tvořit jen tak. A Zackary Adler by měl nakoukat Bessona ještě párkrát. Pochvalu si zaslouží skvělá hudba, která pro tuto taškařici plnou nesmyslů je až příliš honosná. ()

JohnSmith

Tohle bylo opravdu špatné. Nevím co bylo horší, vidět Oldmana jak nemá co hrát nebo Olgu, jak se snaží být akční hvězdou. V Quantum of Solace jí to sice šlo, ale tady je to děsný až trapný. ()

kenkaku odpad!

Trvalo to CNA 15 minut, než mě film začal brutálně srát. Gary se evidentně musel přemáhat taky (poslouchá nostalgicky hudbu z Pátého elementu :)). Volba postav příšerná a nefunguje. Indián je akorát protivný a neustále debilně žvaní. Ukrajinská modelka se chová jako vypatlanec a prakticky neustále jen nadává na situaci. Dialogy postav katastrofa. Scénář jedna velká tupá podívaná. Režisér se samozřejmě snaží (jeden prďácký záběr za druhým) a samozřejmě podělí co umí idiotským zběsilým střihem (berlička idiotů bez talentu). Oskara by měl dostat každý, kdo to nevypne ještě před polovinou... ()

sedm.1

Já opravdu rozhodně nic nemám proti stále rostoucímu emancipačnímu hnutí, třeba na rozdíl od toho téměř až fanaticky pojatého Me Too, nicméně to množství především akčních hrdinek už začíná být krapet přes čáru, a to zvlášť, když už začínají být pomalu neohroženější, drsnější a nekompromisnějších, než většina jejich mužských představitelů. Konkrétně zde je postava Olgy Kurylenko skutečně už takový Terminátor, kdy přestože vypadá, že by nezvedla ani desetikilovou činku, tak tu ohromným svalnatým žoldákům trhá ohryzky jak prd, což není zrovna dvakrát přesvědčivé, a zvlášť když během filmu dostane i neskutečný štosy a přesto na konci působí, jako by si právě odskočila z nákupu nějakých pěkných hadříků. Hrát tuto roli třeba takový Scott Adkins, mé hodnocení by určitě atakovalo klidně i nadprůměrný počet *, takto ale prostě nemohu, a to přesto, že jako akční béčko funguje tato podívaná skutečně zábavně, kdy především ona akce mě zatraceně bavila, jelikož byla zpracována vzhledem k Olgy možnostem poměrně přehledně, nápaditě, ale především opravdu brutálně, což já velmi, velmi rád. Zápletka je jinak opravdu nenáročná a přímočará, což nekritizuji, spíš naopak, v tomto typu filmu si prostě stojím za tvrzením, že v jednoduchosti je síla, většinu postav lze pak považovat též za výrazné a ty kladné za sympatické a napětí jinak sice úplně nefunguje, ale i to jsem ochoten zde tolerovat, celé je to přeci jen především o akci a nenudícím spádu a v těchto ohledech prostě nemám co řešit. Takže opakuji, nebýt hlavním hrdinou žena, ale muž, celé by mi to přišlo přesvědčivější a vůči zpracované akci adekvátnější, i tak jsem ale s konečným výsledkem spokojen, prostě taková nekompromisní, přímočará, akční jízda, která mě zkrátka bavila. ()

Lukoboss

Pamatuju časy, kdy byl kurýr nabušenej Jason s nadupaným autem, měl svoje zásady a styl. No jenže doba se změnila a kurýrkou je hubená Olga jezdící na motorce (jasně, protože tak se dobře převáží zásilky všeho druhu, že!?). A tahle Olga vydrží víc než vycvičenej MMA bojovník a má takovou sílu, že se ubrání hned několika velkým kolohnátům. Ti ale mají IQ vypnuté žehličky, takže si neumí s ničím poradit, a u toho jejich "velitel" celou dobu furt jenom vyvaluje oči u monitorů. G. Oldman už si pár padouchů zahrál, s tím on nemá problém, ale nechápu, proč do tohoto šel. No a pan svědek je tak otravnej, že ho měli zastřelit hned v první scéně! Achjo, to je zase výplod teda. ()

iXtr3m3

Pozitívom boli celkom slušné killy, ale to je asi jediné pozitívum. Ostatné veci sú prachsprosté béčko-céčkové kulisy (bez výpravy), choreografia možno na pohľad fajn, ale v skutočnosti 50 kilová vychrtlina proti metrákovám hovadám v pästnom súboji jednoducho nemá šancu, nech je zo sebelepšej armádnej jednotky, jedna bomba do brucha a má utrhanú polku vnútorností. Takže jedna hviezda za slušné killy a gore pri nich a druhá hviezda zo slušnosti voči ostatnému osadenstvu na čele s Gary Oldmanom, ktorý mal svoje scény natočené tak do cca 30tich minút a Dermot Mulroney ešte skôr. Škoda, mohlo to byť ďaleko lepšie, ale pravda je taká, že Oľga Kurylenko by mala radšej presedlať na nejaké drsnejšie porno, tam by sa hodila viac. ()

Bozvav

Tak zoufale nudnou a fádní taškařici jsem už dlouho neviděla. Děsný casting, dialogy stejně břitké jak pět let starý velbloudí trus, akce stupidní, koženka Olenka, která má ručičky jak hůlčičky válcuje drsňáky, jak náš kocour origami. Nicméně nic z toho by mi nevadilo tolik, jako to, že celý film byl strašně nezáživný a já si už po deseti minutách přála, aby toho nešťasného šmudlu rychle zabili, nad mrtvolou popili a šli domů. Prostě kravina, co sice dle mého není odpad, ale má slušně nakročeno. Za mne jedna otrávená hvězďule. ()

artas

Celé to bolo predvídateľné, ženská verzia Smrtonosnej pasce a jednoducho neverím že by také tintítko zvládlo takým spôsobom toľkých chlapov. Jeden z najhlúpejších záverov filmov aký som videl. ()

MickeyStuma

Povolání kurýra v rámci akčního filmu je zřejmě stále v kurzu a tak tu máme další takový snímek, v současné genderové době nepřekvapujíc, přinášející ženskou akční hrdinku. Ukrajinka Olga Kurylenko, mající v akčním žánru již nemalé zkušenosti, si střihla hlavní roli a jak se ukazuje, se svými mužskými protějšky se v ničem nezadá. Jako kurýrka doručí balík, aniž by věděla, že v ní je bomba. Ta má zabít důležitého svědka v soudním procesu a protože, jak se později dozvíme, má kurýrka vojenské zkušenosti, následující události vezmou za své. Akční jízda bez bázně a hany, u které si akční fanoušek jistojistě přijde na své. Jen vlivem již nesčíslněkrát provařené dějové šablony už bude daleko dopředu vědět, co a kdy se bude dít. Každopádně má tímto Frank Martin s tváří Jasona Stathama velice silnou konkurenci. ()

Hapretor

Kurylenko to sice vůbec neslušelo, ale já jí prostě žeru ... ta ženská je prostě super ... děj o ničem, ale ona to vždy zachrání ... pac a pusu ... ()

BOURQUE

Akčná prestrelka, ktorá sa odohráva v podzemnej garáži. Príbeh ako tak klasický – zlikvidovanie svedka, aby nemohol svedčiť – s nemalo dávkou korumpovaných ľudí. Olga Kurylenko v pohode, škoda že z minulosti „Kuriérky“ sa nedozvieme viac. „Svedok“ Amit Shah podáva celkom solídny výkon. Podľa výsledku je možné povedať, že voľba Garyho Oldmana na rolu bezcitného záporáka nebol jackpot. Jednoducho z jeho hry a z jeho charakteru teraz necítim to, čo by som mal cítiť (napr. oveľa väčší strach). Celý akčný film má krehkú konštrukciu, ktoré napokon zruinuje (a tým ho dostane na kolená) záver (fakt nikoho nič lepšieho a kreatívnejšieho nenapadlo?). Ten záver v danej forme je trochu výsmechom smerom divákovi, ktorý čakal zmysluplnejšie a korektnejšie ukončenie. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Cinematrix

Poctivá akční jízda, kde je Olga drsnější než totalitní toaleťák. Překvapilo mě, že film mnohem víc než Kurýra se Stathamem připomíná Smrtonosnou past jedničku. Ti padouši jsou naštěstí nepoučitelní a vždycky se někde s někym zavřou a pak toho nestačej litovat. O velkou porci držkový tu od samého začátku není nouze a dokonce i ten Amit Šáh, coby svědek, kvůli kterému se to všechno semlelo, neni žádný měkký prso a párkrát se pokusí si do chudáků padouchů bouchnout. Akce je vcelku uvěřitelná, žádní lítající Korejci se tu nekonaj a kontaktní boje jsou opravdu z posledních sil, tak jak to máme rádi u Bruce Willise. A pokud tomu někdo dá odpad, vřele mu doporučuju Ordinaci v růžové zahradě. ()

John80

Celkom slušný akčný film a svedkovi vraždy, ktorý je v ochranej väzbe ,Nerozumiem tým negatívnym komentárom,Kto nechce nech zbytočne nestráca čas ale film je Pozerateľný ()

Acrobat

Neznámy fagan dostane režisérsku stoličku, napozerá zopár filmov o boji s organizovanou skupinou a úlohou je len verejne, či súkromne obstarať hlavného predstaviteľa. Ešte pre desiatkami rokov by to bol stredne atletický policajt, súčasný alebo bývalý, príp. hasič, skrachovaný agent. V dnešnej fiktívnej „košér“ dobe to bude sotva 55 kg agentka ženskej krásy. Frustráciu s jej fyzických výkonov zakrývame jednotou miesta a obmedzenými postavami. Frustrácia na druhej strane sa priam sexuálne odbíja na jej mlátení, prznení a bití, ktoré je síce v rovine sci-fi, ale funguje nádherne a úchvatne. Skrátka a dobre, pobehujúca vždy dobrá Oľga odpravuje v duchu McLanea zlých správne potetovaných chlapcov vedenými ako vždy na tabletkách závislým magorom. Do toho nejaký Indický štatista, ktorý je nepríjemný až to bolí. Garyho je škoda, ale jeho počúvanie hudby, či výlev nad otvoreným šampusom je vždy dušu lahodiaci. Deja je aj na tú krátku minutáž málo a naťahuje sa len surovou likvidáciou protivníkov, ktorý nemajú žiaden výcvik ani plán (zistíš to hneď pri streľbe na BMW !!!), avšak stále je prudko pozerateľný na ten vymedzený čas. Koniec neuspokojí, pretože zastane v momente ako lacná Bessonovská produkcia. Kuriér nie je o aute, či motorke. Je o ženskom vraždení a siahnutí si na dno fyzických síl pri záchrane úplne nepodstatného človeka. Ale skrvavená Oľga je pastva pre oči, telo a myseľ. (videné 04.02.2020, BDrip) ()

bearmeedek

Hodinu a půl pobíhání v jedné garáži opravdu nevystihuje celkem lákavý obsah. A že někdo chválí výborné akce v druhé půli, tak to se nenechte zmást. Zbytečné (a naivní) béčko. ()

Likan7

Nic neříkající akční béčko (a to jsem hodný), ve kterém není dobrá akce, nejsou herci a Olga Kurylenko je všechno, jen ne důvěryhodná akční hrdinka. Současná vlna silných žen snažící se o svého Bournea nebo Wicka je velká, Olga v ní ale určitě dlouho nebude. Opera z Pátého elementu se ale povedla :) ()