Epizody(16)

Po náhodném setkání v nemocnici se oddaný voják zamiluje do nadané lékařky. Jejich protichůdné pohledy na život je sice rozdělují, ale osud spřádá jiné plány. (Netflix)

Kreptry

Roztomilost Joong-ki Songa nezná mezí! Přemýšlela jsem, jestli dát 5 nebo "pouze" 4 hvězdy. Dávám 4, protože potom, co se všichni vrátili z Uruku zpátky do Seoulu, to začalo být trochu slabší. Ale přesto jsem ráda, že jsem se na to podívala. ()

Bumkybunny

Na téhle doramě mě asi nejvíc zaujalo, jak krásně zkombinovali vážné prostředí neodlučitelné od smrti a ztrát s nemalou porcí humoru. Nejedná se tedy ani o klasický válečný brečák, ani o úplnou komedii. Je to prostě něco mezi tím a hrozně mi to vyhovovalo. Hvězdičku sundavám za 'krásku,' která mě občas vytáčela svou blbostí a měla jsem chuť ji praštit, aby jí konečně došlo, s jak úžasným člověkem má co do činění. ()

sarulefilm

Jsem nadšená! I přesto, že jsem se bála, že se mi tento seriál nebude tolik líbit, tak musím říct, že jsem mu po pár dílech propadla. Byla jsem příjemně překvapená, že hlavní dva protagonisté se vlastně dali dohromady už v prvním díle a nehráli si na nedostupný. Myslím, že je to jediný seriál, kde se mi líbily všechny romantické linky (jsou tu asi 3) Osobně jsem nejvíc fandila té mezi Yoon Myeong-Joo a Seo Dae-Young (prostě vojákem a vojačkou) Hlavní hrdinka mi nejdřív moc nesedla (jako hodně lidem), ale po pár dílech se zlepšila. Líbilo se mi, že se v některých dílech nesoustředí jen na romantiku, ale například díly z okolností kolem nehody po zemětřesení byly skvělý a bylo tam spoustu velmi silných momentů. Zároveň se tam ale objevuje hodně prvků komedie, kde je skvělá interakce mezi herci. Vůbec jsem se nenudila. Byly tam nelogičnosti, to vím, ale v korejské seriálové tvorbě jsem si na to už zvykla a vlastně to přehlížím. Co se týče emocí, tak mě Descendants naprosto dostali a ráda se k nim někdy vrátím. Jako vojenskou propagandu jsem to nebrala, i když to asi je. ()

Koreangirl

Dát dohromady doktory a vojáky byl geniální nápad. Jihokorejští tvůrci si udělali pořádný průzkum. V Koreji vedou seriály s lékařským prostředím a vojsko je u nich srdcová záležitost, i lidi, co mohou dostat modrou knížku, jdou raději na vojnu, než být označováni příbuzenstvem za sraby a ostudu rodiny. Přirozeně jsem si nejvíc stejně užila David Lee McInnis v roli záporáka. Mám vždycky nějakým záhadným způsobem v oblibě buď second male lead nebo záporáka. Škoda jen, že lékařským seriálům v Koreji už odzvonilo. ()

Zdena.Blanar

Pěkný seriál z vojenskeho prostředí. Pro každého tam bylo něco. Humor, romantika, pár padouchu - jj a bych klidne brala i pokračování 🙂 ()

skorpik42

Pre mňa výborné herecké výkony, pekný príbeh, dobrý koniec, veľa pekných pohľadov na behajúcich vojakov,.....tak čo mi chýbalo k 5*? Aha, už viem, boli to tie nelogickosti, ktoré tam boli nasilu nacpané, ako napríklad, keď Song Joon Ki po oživovaní začne behať po nemocnici akoby nič!!! Ale inak som potešená:) ()

SmileSun

Seriál není dokonalý, má své mouchy, např. vymyšlenou zemi s národnostním mixem. Na druhou stranu je zde řada věcí, které baví. Hlavní hrdiny trochu nezvykle tvoří dva páry, takže vztahové problémy nejsou jednotvárné. Jeden pár řeší, že nemohou být spolu, protože to neschvaluje její otec a druhý musí bojovat s tím, zda lékařka, která zachraňuje životy chce být s elitním vojákem, který při své práci i zabíjí lidi a navíc když neví, jestli se z misí vrátí živý. Song Joong-ki zde navíc občas dobře zavtipkuje 😂 A ženské oko jistě potěší záběry na vypracovaná těla 💪😍 Spoiler: Setkání po roce bylo trochu přitažené za vlasy, ale zachránily to dvě věci. 1) Vtipná scéna při videohovoru, kde se vyděsí, že vidí ducha. 2) Naštěstí seriál touto scénou neskončil. ()