Alicent je znepokojena Aegonovou Malou radou a Rhaenyra dospěje k osudovému rozhodnutí. (Max)

Tom10000

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.díl 2.série. Po více než roce a tři čtvrtě se vracíme zpátky do Západozemí, do světa Targaryenů a draků. A zvláště do doby, kdy válka téměř číhá za rohem, aby vypukla. Rhaenyra, právoplatná dědička Železného trůnu a Sedmi království, trpí pro ztrátu svého syna, jehož zabil potomek Alicent, matky druhého, avšak násilím dosazeného panovníka Sedmi království. Toho pro jeho mládí a namyšlenost vůbec nezajímá vláda, raději si užívá popíjení se svými sluhy. Na jeho straně však stojí nejen skutečnost, že to on sedí na Železném trůně, ale i zdánlivá legitimita coby vládce. Má pobočníka, jenž už sloužitl jeho dědovi Viserysovi, má u sebe odevzdanou matku, a též sestru a bratra. Jenomže Rhaenyře zase pomáhá její bratr Daemon, sestra Viseryse, a další spojenci. Nyní záleží na tom, která strana válku zahájí. A Rhaenyra se začíná činit jako první. Skrze Daemona vyšle do paláce na Rudé baště dva vrahy, aby zabili bratra Egona, jednohokého mladíka, a tím se pomstila za smrt svého syna. Oba muže ale svírá strach. A proto vtrhnou do pokoje jejich sestry, kde ji, bezbrannou, pohrozí smrtí, a jejímu synovi uříznou hlavu. Zděšená dívka prchá s dcerou, seč jen může, za Alicent, kde vše vyzradí (...). 80 procent. Slušný rozjezd, ale opravdu, jen rozjezd. Nic dramatického první půlku nečekejte, to až tu druhou. ()

Pilgrim6

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní rozjezdový díl. Nové intro skvělé, staronová hudba Ramina Djawadiho nezklame nikdy. Stejně by ale podle mne by bylo lepší, kdyby HBO vydalo první dva díly najednou, protože přecejen většina dílu je něco, co jsme sice potřebovali vidět, ale vlastně jsme to i čekali (všichni tak nějak truchlí, přešlapují a dochází jim následky událostí v posledním dílu). Vytrhne to až posledních 5 min. U jiného seriálu by to bylo za plný počet, ale HotD si (naštěstí) nasadil vysokou laťku. Každopádně zatím to rozhodně nevypadá na nějaký drop v kvalitě a to vlastně úplně stačí. ()

MiniMinion

Během těch dvou let jsem asi trochu pozapomněl, jak kvalitní tento seriál je, ale tato epizoda mi to připomněla a rovnou se zařadila mezi ty nejlepší. Poutavé, atmosférické, velmi dobře zahrané a napínavé jako kšandy. A ten konec… skoro jsem ani nedýchal. Už jsem zase na HotD naladěn a těším se na zbytek série. ()

betyvlckova

Je to tady hra o trůny respektive rod draka je zpět a v plné parádě. Už jenom při úvodní znělce na severu mi do očí vhrkly slzy.  Příběh se posunul kupředu a to v dobrém. Žádná linka nenudila nebo nebyla zbytečná.  Je pravda, že závěr s B&C mohl být ještě lepší kdyby se drželi knížky, ale v tom nevidím zásadní problém. Hlavní je, že zbytek byl perfektní a připravuje válečnou půdu pro budoucí epizody či série. ()

3T

První epizoda startuje zbrusu novým intrem za doprovodu staré dobré znělky, ve které tvůrci pracovali s motivem výroby tapisérie a znázorněním tkaní nití, jež postupně utváří obrazy z bojiště. Milovníci akčních scén sice hnedle na úvod nedostanou žádnou epickou bitvu, ale diváci se mohou těsit na jedno peprné překvapení i jeden zásadní zvrat. Zasvěcení potě vědí, že před válkou bylo zapotřebí dokončit kapitolu Blood and Cheese. Tento díl lze tedy v mnoha ohledech přirovnat k Baelor (S01E09) a Deště Kastameru (S03E09) z původní série, takže krev znovu poteče proudem. Coby čtenáře mě velmi pozitivně překvapilo, jak seriáloví showrunneři knihu obohatili přidáním dalších aspektů či minipříběhů, v čemž nadále pokračují i ve 2. řadě s pár výjimkami, jako jsou kupřikladu (ne)nalezené ostatky prince. Chybí tu pak jedna postava, druhý v následnické linii, avšak tuto okolnost přežiji s ohledem na to, že skoro celá Hra o trůny byla vycucána z prstu a inkriminovaný charakter je vlastně důležitý jen pro jednu bitvu z mnoha. Možná také showrunneři zvolili stejnou strategii a od 2. sérii se více odchýlí od předlohy, tedy od informací z fiktivní kroniky. A jak víme z historie, ze které autor čerpá, středověcí kronikáři si dost vymýšleli.  Proto mi dává smysl, že se v lecčems seknuli i mistři z Citadely nebo jen důvěřovali špatnému zdroji. Více ukáže až čas, nemohu se dočkat dalšího dílu. 🖤 #TeamBlack ()