Podivín (Nicolas Cage) žijící v divočině státu Oregon se vydává do Portlandu hledat nejen své ukradené „lanýžové“ prasátko, ale i svou minulost. (cerdax2)

tomashrabek

Ak by John Wick nebol zabijak, ale kuchár. Dojemný príbeh o tom, ako dvaja muži rôzne zapĺňajú dieru vo svojom živote, sa maskuje ako revenge movie. Zručne narába s diváckymi očakávaniami v rámci tohto žánru a aj napriek artovému tempu vie neustále udržiavať jemné napätie. K tomu, aby to fungovalo, veľkou mierou prispieva Cage a jeho nepredvítateľná intense poloha. Toto mi skvele sadlo. ()

ink flo

Vágusáckej tlustej Nicolas Cage (jedna z jeho lepších rolí, tyhle mu jdou nejlíp) žije v lesích se svou prasnicí, která mu pomáhá hledat truffle, až mu jí jednoho dne mu ukradnou a on je nucen vydat se po 15ti letech do města, aby jí našel. Film není zdaleka tak bizarní, jak by se mohlo zdát z tohoto popisu, ale scénář je každopádně originální (např. prezentováním světa luxusního kulinářství ve stylu gangsterských filmů, ilegálním zápasem kuchaři VS bezdomovci apod.), klame tělem a překvapí postupnou změnou žánru. ()

warrenur

Film sa mi pacil, Cage v roli autenticky a na tie role, ktore posledne roky zastava sa vzdy celkom tesim. :) Pomaly plynuca drama a i slavna minulost predstavitela ma svoje caro. Zaverecna pesnicka z "kazetaku" to pekne "zaklincovala". Odporucam. 65% ()

TostTom

Pěkný a zároveň velmi smutný příběh o snaze nalézt lanýžové prasátko. Za mě teda zajímavý a originální příběh a naprosto skvěle zahráno a to zejména ze strany Nicolase Cage a Alexa Wolffa, který si ve filmu projde osobnostním vývojem a zjistí, že život je trochu o něčem jiném. ()

BOURQUE

Jednouchá koncepcia, ktorá sa zámerne nepúšťa do nejakých („neskutočných“) akčných scén. Prvý film režiséra Michaela Sarnoskiho si do centra pozornosti väzme charaktery jednotlivých postáv, chce ich čo najviac priblížiť divákovi, a tým objasniť, že čo ich motivuje (prípadne nemotivuje). Škoda, že to vyvrcholenie (pravda sa vynorí navrch) a následné rozuzlenie (návrat do lesa) sú natočené len polovičným plynom. Nicolas Cage je vo svojej roli absolútne v pohodne. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Kingjiri

Nicholasovi Cageovi ukradli lanýžový prase. Takže ho hledá. Zní to bizarně ... a je to bizár. Jakože uplnej brak to teda neni a milovníkům artu možná tenhle biják bude aspoň trochu vyhovovat. Ale mě to fakt vůbec nebavilo. A ty předlouhý dialogy (z mýho pohledu o ničem) v kombinaci s Cageovym utrápenym obličejem byly extrémně nudný. ()

Razzor_82

"Chci zpátky své prase!" Čekal jsem krvavou pomstu ala John Pig ale byl jsem vedle jak ta jedle. Sarnoski nám totiž servíruje dost ponuré drama. Cage ve své roli díky tajemné minulosti zbytečně moc žadoní diváka o lítost a porozumění. Přitom mu tahle role podivného samotáře výborně sedla. Jde především o přemýšlivý snímek určený pro festivaly. Dočkáme se i gastro okénka. 6/10 ()

Svandik49

5 bych tomu normálně nedal, ale když vidím zdejší hodnotitele absolutně neschopný pochopit, že člověk může mít rád prase stejně jako člověka, tak musím udělat všechno pro to aby tento film měl lepší hodnocení. Ne actually to bylo dobrý. ()

rublik05

Jelikož se Nicolas Cage v posledních letech objevuje v ledajaké zhovadilosti, raději jsem nic neočekával, o to víc mě překvapilo, že se jedná o obyčejné, relativně dobře natočené drama. Cage se představil v pro něj nezvyklé roli, jeho postava mě kupodivu bavila, působil velice přirozeně a podle mě se jedná o jednu z nejpovedenějších rolí, v jakých se v posledních letech objevil. Strach jsem měl i z dialogů, jelikož je na nich snímek postavený, avšak ani tady se nejedná o žádný průšvih. Velká škoda, že je film tak utahaný a nudný. 5/10. ()

Brooks

Homeless Sherlock Cage na detektívnej púti kulinárskym podsvetím. Na prvý pohľad bizár, na ten druhý jemne artovo natočená, až malickovsky podmanivá, smutná dráma. Umiernený, melancholický Cage je po dlhej dobe presvedčivý. Pig síce je svetlou chvilkou v jeho filmografii posledných rokov, ale v kontexte kvalitného artu ide o festivalovú tuctovku. 3* ()

masekjc

Doufal jsem, že to bude něco jako Mandy - Kult pomsty (2018), ale bohužel na bloody revenge nedošlo. Přesto si mě Nicolas získal a putuje do mých top 10 herců. Jednou za čas to je od něj zkrátka trefa do černého. Škoda jen, že na to potřebuje tolik tragicky nepovedených pokusů. ()

SAINTS

Pig,je malá,statočná dojimavá dráma a jeden z najlepších filmov v ktorom Nicolas Cage hral za posledné roky.Rob,je tichy osamelý muž žijuci hlboko v oregonskej divočine.Je lovcom hlužoviek a jeho jedinym spoločnikom je prasa.Tito dvaja sú neoddelitelní bez ohladu na to kto bol Rob v minulosti,na ničom z toho nezáleži a jedine,čo robí je jeho blízky vstah k tomuto zvieratu.Až kým mu jeho milovane prasa neukradnu.S pomocou Amira otravneho mladika,ktorý sa pravidelne objavuje pri nakupe hlužoviek,je nutený sa vrátit do Portlandu.Coskoro sa ukáze,že tento introverný zálesak nie je len neupravený pustovnik,akým sa zdá byť.Niečo za dôzvieme aj o Robovej tajomnej minulosti aj o tom prečo ho tak vela ludí považuje za tak váženeho.Ziadne z tychto odhalení nepôsobí falošne alebo neautentickyCage hrá výborne portret strateneho muža,ktorý znova objavuje zabudnute aspekty seba sameho,ked kráča na tejto surrealistickej ceste svetom,ktorý pred rokmi opustil.Pige je rozhodne milé filmvé prekvapenie,je to lepšie v čo som dufal.Artový film,ktorý vela ludí neoceni,čo je škoda. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)