Správný čas žít

• USA Then Came You (více)

Vtipný a dojemný film o dospívání oslavující přátelství, lásku a život... Správný čas žít vypráví povznášející příběh, který nám připomíná, že není důležité, jak dlouhý život máme, ale zda jej dokážeme prožít naplno. Snímek se točí kolem Skye (Maisie Williams), energické dospívající dívky sužované nevyléčitelnou nemocí, která se spřátelí s devatenáctiletým hypochondrem Calvinem (Asa Butterfield). Calvin, který se bojí vlastního stínu, pomáhá Skye plnit její výstřední seznam úkolů. Přitom se učí čelit a překonávat vlastní obavy a nakonec se zamiluje do krásné, ale zdánlivě nedotknutelné Izzy (Nina Dobrevová). (HBO Europe)

inachisio

Teda takovou citovou ždímačku znám už jen jednu. Naprosto mě dostaly herecké výkony mladých hrdinů a film samotný. Jedná se o velmi povedenou a nápaditou podívanou, kterou jsem si velice oblíbila. Návod na to, jak žít. A to docela obyčejný život. ()

Ham.and.eggs

Do hajzlu s nedostatky scénáře i režie, do hajzlu s lopatou kýče. Pokud se film s takovou tématikou podaří nezkazit, pak poslouží skvěle. Tady se to povedlo... ()

tomik99

Je až zvláštní, jak někdo nemocný může naplno žít a užívat si svůj život, zatímco zdravý člověk ho neskutečně promrhávat. To je pro mě hlavním poselstvím tohoto filmu, i když dost možná chtěl autor vyprávět o zcela něčem jiném. Někdy si neuvědomujeme, kolik mladých lidí kolem nás může být vážně nemocných, i když mají život před sebou. Bylo velice příjemné v roli těžce nemocné Skye vidět Maisie Williams, která si svou roli dosyta užívala. Po Aryii z Game of Thrones to byla příjemná změna. I Nina Dobrev potěšila, na které oči musíte nechat v každé scéně. Jediný, kdo mě trošku iritoval, byl Asa Butterfield, i když zčásti za to může jeho prkenně napsaná role. Herec to bezesporu dobrý je, ale ani za boha jsem mu nežral jeho vztah s Ninou Dobrev. Ne, ne a ne. Ti dva se k sobě absolutně nehodí, nemůžete dohromady dávat vyspělou a krásnou ženu s ještě dětinským klukem. To jediné mi na filmu vadilo, jinak fajn, leč smutný, snímek. ()

tranquill

"Tohle není o tobě, víš? A o tom, co chceš...je to o ní! A ona tě tam teď potřebuje!" Tohle melancholické drama opravdu není originální, ale i díky výborným hereckým výkonům člověka osloví. ()

mira.l

Když člověk od začátku ví, jak to dopadne, tak to tak nějak trochu ztrácí grády... Podívat se na to dalo, dějová linie letušky a "přehazovače kufrů" byla dosti nepravděpodobná, co by na něm viděla? Nejvíc asi uvízlo v paměti: docela šílený barvy paruk a zajímavý "kecky" :). ()

papilon395

Moje první letošní srdcovka. Scénář může trochu připomínat The Bucket List pro mladé, ale tím to končí. Příběh je láskyplný, podaný s nadhledem. Nemohla jsem se vynadívat na devatenáctiletého Calvina, rysy i chováním na pomezí chlapectví a dospělosti. Skvělý herecký výkon jeho představitele, který mě zasáhl do morku kostí. Dívky mu zdárně sekundovaly. ()

Vera2613

Hodnotím cez slzy. Toto je jeden z tých lepších filmov o chorých tínedžeroch s dobrým hereckým obsadenim, hudbou ale aj príbehom. Asi som priveľká citlivka no filmy tohto druhu ma vždy zaručene rozplačú ()

JohnCoffe

Filmů na podobné téma jsem viděl už několik. Tento rozhodně patří mezi nejlepší. Ruku na srdce, hlavu na špalek. Bude to taky tím, že Maisie Williams žeru od prvního dílu Hry o trůny. V tomto filmu ukázala, že není herečkou jediné role a má potenciál hrát další skvělé postavy. ()

blazma

Super příjemný film a příběh. Něco co napadlo snad každého a je jedno jestli vám zbývá jen určitý čas života díky nemoci nebo jste naprosto zdravý. Každý má sen a ''seznam'' věcí které by rád zažil nebo viděl nebo udělal. I já takový mám a proto se mi tento film strašně líbil. Herecká trojice je navíc taky super. ()

Dawe2

Naštěstí to nebyla totální ždímačka na city a většina filmu se nesla v relativně veselém duchu. Líbilo a pobavilo. Skvělý Asa, skvělá Maisie Williams, minutáž utekla jako nic. 90% a doporučení. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

breebee

Není to rozhodně žádný další Hvězdy nám nepřály a vlastně to ani nenabízí nic, co bysme ve filmu o rakovině ještě neviděli. Akorát to není film o rakovině, ta rakovina je tam jen náhodou, což ale ničemu nevadí. Asa Butterfield ve všech filmech hraje tu stejnou postavu, ale hraje jí dobře, takže s tím taky problém nemám. Maisie na začátku trochu přehrávala, ale jinak v pohodě, jejich přítelství bylo vykreslený moc pěkně. Ten film sám o sobě není moc extra, ale asi vás ani nemá čím zklamat. ()

Supremit

Existuje množstvo filmov s tématikou zákernej choroby, a práve tento jeden je z kategórie vydarených. Herecky bola snímka obsadená pomerne dobre. Postavám bol aj vďaka tomuto výberu „vdýchnutý život”. Zastávam sa názoru, že zvláštne herecké maniere Asa Butterfielda sú adekvátne k roli ktorú obsadzuje, a to pôsobí veľmi sympatickým dojmom. Milé, potešujúce dielo na dlhý, nudný večer. Nepochybne vám tiež učaruje. ()

Bednaa

I přes téma umírání je to vlastně hrozně příjemný snímek. Je až zvláštní, jak dokáže film o rakovině dobít člověka milou a přátelskou energií. Můžou za to hlavně Asa s Maisie a jejich krásná a uvěřitelná chemie. Jen by mi asi nevadilo, kdyby konec přitlačil na pilu o trochu víc. ()

Veroniqe

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě je tahle ohraná rakovinová tématika prostě vždycky jistota dobrýho filmu. Na rozdíl od jinejch takovejch filmů jsem se tady ale i hodně smála. A nahlas. Líbí se mi, jak Asa dostane vždycky roli, která mu a tý jeho přirozený divnosti sedne jak **del na hrnec. Tady trochu spoiler *** Ubírám hvězdičku za "standardní" konec a taky za to, že Calvin Skye v tom bazéně nepolíbil. Vlastně hlavně za to, že jí nepolíbil vůbec. ()

Konev odpad!

Těžko uvěřitelný příběh o atraktivní letušce a její zamilovanosti k děsně nesympatickému představiteli hlavní role. K tomu ta praštěná Skye! Film sleduje 2 linie, ale ani jedna mu nevyšla. Chemie žádná, slza taky ne. ()

MatoPalkes

Maisie nie je moja britská šálka čaju, Asa bol v poriadku. Príbeh super, fakt škoda obsadenia hlavnej postavy, lebo postava Sky bola výborná. Tieto umieracie filmy môžu skĺznuť k prílišnej hre na city, ale toto bolo príjemné pozitívne. ()