Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vražda v bývalé dělnické kolonii Bedřiška, sociálně nejslabší části města. Dvaasedmdesátiletý muž, chudý samotář, je zabit úderem do hlavy. Pravděpodobně sekerou. Jsou vyšetřováni svědci, kteří mu byli nablízku. Sociální pracovnice, která o starého muže pečovala, jeho soused, také starý penzista – ale nic z toho není. A pak přijde další vražda ve stejné lokalitě. Bezdomovec. Také silná rána do hlavy, pravděpodobně sekerou. Ale ani tím to nekončí, přijde ještě jedna vražda, tentokrát je obětí žena. Pochází z jiného sociálního prostředí, ale také má na hlavě stopy po úderu sekerou. Ale v tomto třetím případě je to složitější, objevují se i další matoucí stopy a situace se pro Emu a její kriminalisty stále více komplikuje. Přibývají nové, potenciálně podezřelé postavy. Objevují se nové nezodpovězené otázky, nové rozporné motivy, a šéf ostravské kriminálky Kubelík začíná být nervózní. Nerad by se objevil na televizních obrazovkách a pokoušel se tam vysvětlovat něco, co on ani jeho detektivové nevědí. Motiv těchto vražd, které nesou stopy sekery, vypadá totiž naprosto absurdně. (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Průměrný krimi příběh o dvou vraždách, které zdánlivě spolu souvisejí, ale kriminalisté brzo odhalí, že vrahové jsou dva, jeden bizarnější než druhý. Rozhodně zajímavé jsou motivace obou vrahů a v podstatě totální zbytečná úmrtí obou obětí. Určitě velmi slušný díl s pomalejším tempem. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dnešní případ byl pěkný, zajímavý, potěšilo mě obsazení Oldřicha Vlacha. Přehlédl jsem i komickou vložku s místními Romales, ale neseděl mi věk pachatele a to, že ke konci urychlovali policisté řešení případu nezákonným postupem. Když se neštěkají chlapi s ženou, začala i kriminálka fungovat lépe, ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Příběh této epizody je inspirovaný dvěma skutečnými případy, které se odehrály ve vyloučených lokalitách s obyvateli z nižších sociálních vrstev v devadesátých letech dvacátého století. Povaha skutečných případů byla natolik brutální, že si z nich scenáristé ponechali jen některé motivy bez brutality. Ve skutečnosti totiž byla některá těla nalezena rozčtvrcena. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Roli jednoho z Romů ztvárnil Petr Bažo, který je známý jako představitel romské komunity v seriálu Most! (od r. 2019). [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Ve 48. minutě sleduje syn jedné z obětí epizodu z večerníčku Žížaláci (od r. 2009) z dílny České televize. (Achmed)

Reklama

Reklama