Pro nic za nic (E05) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 1 h

  • - Roli jednoho z Romů ztvárnil Petr Bažo, který je známý jako představitel romské komunity v seriálu Most! (od r. 2019). [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)

  • - Na začátku dílu probírají první informace vyšetřovatelé v kanceláři. Prohlížejí si také fotografie osob pomocí projektoru, ke kterému je připojen laptop s operačním systémem Windows 10. V jednu chvíli je vidět pracovní lišta systému, na které se vpravo dole zobrazuje datum 20. nebo 30. listopadu 2018. Podle oblečení postav a vzhledu venkovní přírody to vypadá, že se případ spíše odehrál na jaře, než na konci listopadu. (dejv997)

  • - Příběh této epizody je inspirovaný dvěma skutečnými případy, které se odehrály ve vyloučených lokalitách s obyvateli z nižších sociálních vrstev v devadesátých letech dvacátého století. Povaha skutečných případů byla natolik brutální, že si z nich scenáristé ponechali jen některé motivy bez brutality. Ve skutečnosti totiž byla některá těla nalezena rozčtvrcena. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)